® E-bay - тема 35

  • 36 278
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 108
Да се включа в новата тема.
Не съм купувала ниyf от месец. Направила съм им бойкот.
Парфюма ми от 6-7/ знам ли и аз вече от кой /юли така и не дойде.Повдигнах диспут в Пей пал на 26-27 юли ,ескалирах го на 4-5 август /ще ме извините ,но не помня вече датите/ и все още така си виси Crossing Arms

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 11:41 от Наоми

# 46
  • Мнения: 468
Момичета,пратка чрез Royal Mail Airmail (Small Packets) в пощенския клон ли пристига?

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 437
Момичета,пратка чрез Royal Mail Airmail (Small Packets) в пощенския клон ли пристига?
Зависи колко тежи пратката. До 2 кг. е поща, над 2 - митница (в София е така). Изпращането няма значение.

# 48
  • Шумен
  • Мнения: 67
Вики, малко малоумен въпрос, но нали си е обявила ПП в описанието като начин за плащане??!! В такъв случай, да си оправя тя бакиите, а ко случайно е изтрила ПП акаунта си или нещо такова !!! Да си направи нов , да пише на ПП, но ти си си изпълнила  твоята част !!!

Не пише, това е проблема. Затова написах, че съм зле  Mr. Green,аз съм си виновна. Тогава дори не предположих, че може и да няма (бях пазарувала само в английския eBay, а те там всички имат PayPal) и пуснах две плащания за тази рокля и за полата през PayPal. Но за полата после ми изписа статус неприключен с обяснението, че такъв имейл не съществува в PayPal и с възможност за връщане на плащане. Нали тогава питах и вас, помолих жената да си направи акаунт и тя го направи.
А за плащането на роклята ми изписа Completed и даже имам имейл:
Receipt for your PayPal payment to qnta
You sent a payment of 9.50 EUR to qnta (claudialipinski@hotmail.com)
Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.

Seller
qnta
claudialipinski@hotmail.com Note to seller
Standard Delivery
Description Unit price Qty Amount
Wunderschönes Kleid H&M Gr. 34 neuwertig
Item# 130324715893 6.50 EUR 1 6.50 EUR

# 49
  • Мнения: 1 163
chocha можеш ли да ми пратиш линк да видя. Рядко си изправям косата и незнам какви други принадлежности ми трябват.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
нямам конкретна идея точно кой продукт,но ако го поръчваш сешоара от Амазон там има доста и в Ибей има също
Погледни в Красива мама
Аз имах ,но не си спомням точно какво беше,нещо на Лореал,свършило ми е и затова в момента не го ползвам сешоара

# 51
# 52
  • Шумен
  • Мнения: 67
нямам конкретна идея точно кой продукт,но ако го поръчваш сешоара от Амазон там има доста и в Ибей има също
Погледни в Красива мама
Аз имах ,но не си спомням точно какво беше,нещо на Лореал,свършило ми е и затова в момента не го ползвам сешоара

Аз ползвах този:

За термична обработка е.

# 53
  • Мнения: 1 878

Вики, малко малоумен въпрос, но нали си е обявила ПП в описанието като начин за плащане??!! В такъв случай, да си оправя тя бакиите, а ко случайно е изтрила ПП акаунта си или нещо такова !!! Да си направи нов , да пише на ПП, но ти си си изпълнила  твоята част !!!

Не пише, това е проблема. Затова написах, че съм зле  Mr. Green,аз съм си виновна. Тогава дори не предположих, че може и да няма (бях пазарувала само в английския eBay, а те там всички имат PayPal) и пуснах две плащания за тази рокля и за полата през PayPal. Но за полата после ми изписа статус неприключен с обяснението, че такъв имейл не съществува в PayPal и с възможност за връщане на плащане. Нали тогава питах и вас, помолих жената да си направи акаунт и тя го направи.
А за плащането на роклята ми изписа Completed и даже имам имейл:
Receipt for your PayPal payment to qnta
You sent a payment of 9.50 EUR to qnta (claudialipinski@hotmail.com)
Thanks for using PayPal. To see all the transaction details, log in to your PayPal account.

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.

Seller
qnta
claudialipinski@hotmail.com Note to seller
Standard Delivery
Description Unit price Qty Amount
Wunderschönes Kleid H&M Gr. 34 neuwertig
Item# 130324715893 6.50 EUR 1 6.50 EUR


Вики, аз малко се обърках!
С кое плащане имаш проблем , с първото или второто?
С първото доколкото рабрах, жената нямаше ПП, тя си направи и всичко е минало успешно, нали така?

Аз те питах за второто плащане , за това на роклята, дали продавачът има ПП? В описанието има изброените начини на плашане, които приема продавачът. Ако там си пише, че приема ПП, тогава няма проблем. Изпращаш и скрийн шот на плащането и да си бере сама гайлето Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 435
За термична обработка мога да препоръчам на Индола. Вече няколко опаковки ползвам. Става да се пръска на мокра коса преди сешоар, и на суха преди преса- било то изправяща или за "вафлички". Мога да препоръчам и продавач, от него взимам, и няколко съфорумки също.Праща или  същият ден, или на следващият, и пристигат за 2 дни, максимум 3.
Такааааа, оказа се, че при него са свършили в момента. Embarassed Но давам линк към продукта, на най-ниска цена в английският и-бей в момента:
http://cgi.ebay.co.uk/INDOLA-4-4-HEAT-PROTECTOR-FOR-HAIR-STRAIGH … ksid=p3286.c0.m14

# 55
  • Шумен
  • Мнения: 67
Вики, аз малко се обърках!
С кое плащане имаш проблем , с първото или второто?
С първото доколкото рабрах, жената нямаше ПП, тя си направи и всичко е минало успешно, нали така?
Да така е, нямаше, направи и всичко е ок.

Аз те питах за второто плащане , за това на роклята, дали продавачът има ПП? В описанието има изброените начини на плашане, които приема продавачът. Ако там си пише, че приема ПП, тогава няма проблем. Изпращаш и скрийн шот на плащането и да си бере сама гайлето Simple Smile
Проблемът е, че при нея не пише че има PayPal. Но плащането което пуснах през  PayPal  е получено от нея, имам имейл. Странното е, че  PayPal прие това плащане, значи е регистрирана. Но по някаква причина не иска да го ползва. Другото което ми е страно, че ми пише чак сега, роклята е спечелена на 24 август.

# 56
  • Мнения: 4 435
А не се ли замисляш, че може да има друг акаунт в и-бей със същото име. Rolling Eyes щом в обявата няма ПейПал, ти защо реши че тя има, и че приема плащания така?


Между другото аз напоследък почти изцяло съм прекратила покупките от и-бей. Досега само две-три неща са останали за мен, всичко друго или е пристигнало и размера не ми е точен, и заминават за подаръци, или на живо не ми харесват, или намирам дефект.И ми писна- чакам, чакам, накрая не е за мен, или не става. Crossing Arms И то при положение че купувам само неща с етикети.  ooooh! Тия взеха съвсем за балъци да ни имат. И най-обичам като ми тупнат нещо на Мис Сиксти от преди няколко сезона, и с етикет. То само от седене представям си на какво прилича. Та така, разочарована съм, вярно че са евтини, но пък вместо да купя 3 неща от там, ще купя 1 от тук, от магазина, но ще го меря, ще си го огледам, и ще е нова колекция.
Решила вече да проверявам нещата само на Мис Сиксти, Пепе, Форнарина, Риплей и това е. Други марки няма да купувам.

# 57
  • Шумен
  • Мнения: 67
А не се ли замисляш, че може да има друг акаунт в и-бей със същото име. Rolling Eyes щом в обявата няма ПейПал, ти защо реши че тя има, и че приема плащания така?

Значи в PayPal регистрацията е с имейл адрес, а имейл адреса е уникален, не може да има двама човека с един и същи имейл адрес Simple Smile. Акаунтът в eBay също трябва да е уникален.

Затова писах по-горе че съм зле Simple Smile (не погледнах), защото преди пазарувах само от английския eBay, там всички от които пазарувах имаха PayPal и по навик пуснах и това плащане през PayPal. Плащането пуснах стандартно през еBay и от там автоматично си взе нейния адрес. Да не беше регестрирана в PayPal плащането ми трябваше да е с друг статус (не Completed) и с възможност за връщане. А то си е със статус Completed.
Но сама съм си виновна, да съм гледала.  Crazy  
п.п ето какво изписва в PayPal, ако е пратено плащане на нерегистриран потребител.
Payment To:
 miri.speith@gmx.de    (The recipient of this payment is Unregistered)
Seller's ID:
 *miri2011*
Seller's Email:
 miri.speith@gmx.de


Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 13:01 от vi_ki

# 58
  • софия
  • Мнения: 25 437
vi_ki, какво ти отговори тя като й изпрати детайли за плащането през пейпал? Не мога да преценя, доколко ще бъде коректно, но при положение, че тя се е регистрирала там, отбелязала е регистрацията си в ибей, плащането е минало там,  съвсем нормално е да й пуснеш диспут за неполучена стока. ОК: не е отбелязала пейпал, но е направила линк към регистрацията си там.

# 59
  • Шумен
  • Мнения: 67
vi_ki, какво ти отговори тя като й изпрати детайли за плащането през пейпал? Не мога да преценя, доколко ще бъде коректно, но при положение, че тя се е регистрирала там, отбелязала е регистрацията си в ибей, плащането е минало там,  съвсем нормално е да й пуснеш диспут за неполучена стока. ОК: не е отбелязала пейпал, но е направила линк към регистрацията си там.

Ейй, голям майтап:
Halllo, ich bin nicht registriert bei paypal und hatte für diesen Verkauf auch gar kein paypal angeboten, nur die Auslandsüberweisung mit BIC/Swift-Code. Ich weiß auch nicht wie Paypal die Zahlung registriert hat, vielleicht kannst Du versuchen, das Geld zurück zubekommen, viele Grüße

zvanche и аз не мога да преценя колко е коректно  newsm78, затова писах и тук, но съм сигурна че има регистрация в PayPal, иначе той нямаше да приеме плащането. По някакви причини не го ползва, незнайно какви.
Благодаря за съветите момичета, ще му мисля  Tired.

п.п. . За да потвърдите Вашият е-мейл, отидете в него, натиснете линк-а, който ще Ви е пратен от PayPal и след това въведете паролата Ви на новата страница, която ще се отвори. По този начин PayPal проверява, че е-мейл адреса, който сте дали не е фалшив. Ако не искате да го направите на момента, натиснете "Continue".

Последна редакция: пт, 04 сеп 2009, 13:39 от vi_ki

Общи условия

Активация на акаунт