На каква възраст е най-добре да тръгне на ясли?

  • 2 839
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 955
Как беше при вас - кога според вас е най-добре за бебоците да тръгват на ясли. Моят син е на 1 год. и 5 мес. и от една седмица е на ясли. Чудя се дали не е прекалено мъничък. Нощем се буди по 3 пъти, откакто му се смени режима. Като го заведа и види госпожите с белите престилки и започва един рев. Те казват, че след минутка, две спира да плаче и започва да играе с другите бебета. От друга страна пък, си мисля, че ако бях изчакала още щеше да е по-трудно да се приспособи.
Измъчват ме едни угризения и не мога да предценя кое е по-добре за него. Защото, когато реших да го запиша гледах своите интереси.  ooooh!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
1г и 6 месеца според мен

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз съм подала документи като тръгне на ясла ще бъде точно на вашата възраст, и на мен ми минават разни такива мисли, но и аз съм тръгнала на ясла на тази възраст Grinning

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Елина тръгна на ясла на 2г. 2м. Периода за адаптация беше около месец... Всяка сутрин РЕВ...да не ти описвам....а там през деня си е ОК:)
Ще свикне детето, спокойно:) Само да се разбира с учителките и децата от групата...

# 4
  • Мнения: 6 315
Синът ми тръгна на сли на 7.5 месеца. Не се притеснявай - колкото по-малко е детенцето, толкова по-лесно се адаптира. Hug

# 5
  • Мнения: 955
Благодаря ви за утешителните думи, сега се чувствам по-спокойна. Въпреки, че не съм предполагала, че ще се притиснявам чак толкова за детето си, като всяка майка и аз явно се вживявам повече от необходимото. Градината е точно под прозореца ни и аз през половин час гледам през прозореца. Луда работа. Всяко нещо с времето си, ще свикне.  Praynig

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойто бебе е на 1г. и половина и от другата седмица е на ясли. Надявам се да свикне бьрзо.

# 7
Не се притеснявай ще свикне бързо детенцето, най мн още 1 седмица ще плаче сутрин. моето момченце го дадох на ясла  когато беше на 1.7 г за един месец през юни, след това го спрях заради сборните групи лятото и сегаотново е на ясла, но явно е забравил и сега плаче, а когато беше по малък не, но мисля че съвсем скоро ще се адаптира отново...успех Simple Smile

# 8
  • Мнения: 763
Две години минимум.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чимихумухуму 
...само да ти кажа, че по Европата децата тръгват на ясла от 4-5 месечни:)
така че...споко:)
Единият ми племенник беше така и нямаше никакви проблеми.
Ако има прозорче на вратата на групата...може да помолиш учителките да надникнеш сришом, за да се увериш, че е ОК:)
 

# 10
  • Мнения: 781
и аз съм на това мнение, макар че зависи от обстоятелствата Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Синът ми тръгна на сли на 7.5 месеца.

Ама как так тръгна?  (майтапче  Wink)

И какво ги правят тия малките бебета там?!?! На ръце ли ги носят, много ми е интересно! Кажи!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Това е и моето мнение,ако не е наложително разбира се да започваш работа.Големия мислех да го пусна на 1.9м. и да тръгна по-рано на работа,но се отказах и аз не знам защо,но си ползвах отпуските до дупка и на 2г.2м.стана "ученик".Бебенца са си до 2 годинки и са много сладички и предпочитам да се гледкаме в къщи,щото после работа цял живот ме чака.И малкия ще го дам като стане на 2. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 505
Моето дете започна на 1 год. и 7 м. Рев имаше първата седмица, след това влизаше с удоволствие.

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 239
zdravei!
moiat sin e na 1g. i 2m. pochti i prez oktomvri se nalaga da trugva na iasla.az sum ujasno pritesnena,no vsichki kazvat kolkoto po-malko e deteto ,tolkova po-dobre.daje direktorkata kaza,purvite dve sedmici s pampers,posle ne,korto dopulnitelno me shashna.shte vidim kake.nadiavam se tvoeto detence da svikne burzo.

# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ох,не ви си се скъсаха сърцата от мъка,че ги давате толкова малки.Знам,че няма цял живот да се държи за мен,но като се замисля че ни остава още малко да се гледаме двамата и  smile3518 newsm45Хем си казвам,че ще е по-добре за него за да свиква с деца,но............ Sad

# 16
  • Мнения: 6 315
И какво ги правят тия малките бебета там?!?! На ръце ли ги носят, много ми е интересно! Кажи!

Ами да, на ръце го носеха и го оставяха в кошарка да си играе.  Whistling Слагаха си го да спи, хранеха си го и така.

Мъчно, немъчно когато мама трябва да работи бебе отива в ясли. Какво да се прави. Доволна съм и заради това, че работата ми е разнообразие и просто имам нужда от това да работя...

# 17
  • Мнения: 229
Моята кака тръгна на 1г и 4м. на ясла, плака само първата седмица-две и после й харесваше, беше най малката и й обръщаха доста внимание. Бебка също смятам да я пусна преди 2то годинки и да се върна на работа (не заради парите аз съм деен човек и това ме убива). Имаме си баби на които да я оставя но там ще е по-добре. И сега не съжалявам затова че пратих Николета толкова малка, сега вече ще е предучилищна и е спирала да ходи само ако е била болна. А и тя е доволна, че е по цял ден с деца и че учи нещо.

# 18
  • Мнения: 2 596
Ох, хич, ама хич не искам да го давам на ясли, ако мога ще си го гледам до 3-годишен.

# 19
  • Мнения: 1 108
Смятам да дам синчето си на ясла когато навърши 1 година и 4-6 месеца.
Поне така смятам , а пък ще видим

# 20
  • Мнения: 1 072
Големият тръгна на 8 месеца (3 дни в седмицата!), а малкия на 3 (2 дни в седмицата). Големият още реве, малкият умира от кеф като го заведа. До дете е. Но съм на мнение, че 3 месеца е рано. Към годинка може.

# 21
  • София
  • Мнения: 472
Ако имате възможност най-добре до 3 годики да се гледа вкъщи от Вас или от баба. След този период децат  вече имат нужда да играят с други деца , да научават нови неща, да свикват с режима в детската градина. Майка ми е детска учителка и ме е съветвала така, а ако се дава на ясла да е около 1,8-2 г. Аз наистина аз съм била свидетел , че плачат докато мама е там и после около 10 минутки мрънкат и се заиграват с другите деца и после някой , като се събудят от следобетдния сън пак търсят МАМА. Наистина дечицат свикват , за около2-3 седмици и ако не боледуват много е много добре да са там. Аз баткото го дадох на градина ( 1 група) на 2,10 месеца. Ама за бебчо , май ще ходим на ясла( около 2 те годинки или малко по-рано) Незнам има доста време да се радваме по- цял ден един на друг!!!  Има и начин да не плачкат толкова много. Просто дечицата най-много страдат за раздялата с мама( да ме извинят татетата), затова ако има възможност нека сутрин да ги кара тате или баба. Определено не реват или само помрънкват.

# 22
  • Мнения: 3 146
Теди тръгна на градина на 1,6 год.За мое учудване първите ден два само плакала (мъжа ми я водеше) и то докато той си тръгне.После - голяма радост и нетърпение да се види с дружките си.Като наближим градината започва да вика"градината" на френски и да търчи .Там е най-малката и всички се грижат за нея .И като имате предвид, че и  бъкел френски не знаеше и пак се оправи. Сега усилено я учим (и ние , и те)  да пишка на тоалетната.След месец се надявам да сме без пампа. Laughing
Не се притеснявайте - децата се справят сами много добре.Колкото по-рано ги дадете толкова по-лесно ще свикнат.А и детската компания е незаменима.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Трудно е да се каже коя възраст е по-подходяща. Силви тръгна на ясли на 1г и 3м. За около месец свикна. Сега е много доволна, че ходи при децата и има голям напредък в развитието /заспива сама в стаята, храни се сама, свалихме памперса, говори изречения от три думи/.Единственото услови което ни поставиха беше - да може да дъвчи, не предлагат пасирана храна. За персонала е по удобно децата да са по-малки защото по-лесно и бързо свиквали с порядките в яслата.

# 24
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Моят син го дадох на ясла на 2г.Можех да го гледам още в къщи,но той искаше да играе с деца,искаше разнообразие -аз как да му дам това,неможех все да търча преди и след обяд по градинките,пък то тук едни детски кътове има...Плака около месец и половина като го водех сутрин,само тогава,после си играел вътре спокойно.След това ходеше с огромно желание на яслата.Сега е на детска градина и е много щастлив и там.Мисля,че майките с притесненията си предават безпокойството си на детенцето и то става по-ревливо при оставянето в групата сутрин!Виждала съм майки дето си реват с децата,а нетрябва!!!Колкото и да ти се къса сърцето като гледаш разплаканото си детенце,трябва с усмивка да го оставиш и насърчиш ,че там е хубаво и децата го чакат...

# 25
  • Мнения: X
Според мен, всичко си е до дете, но мисля, че година и половина е добре. Аз планирам да дам моята на 1,5г. - 1,7г. надявам се да се чувства добре. Тя иначе е доста общителна, все деца търси, закача се, но знае ли човек. Пък и дано не боледува много.

# 26
  • Мнения: 7
Аз съм се подготвила да опитам да оставя Мишето на ясла от 26.09.2005 г. Причините са мнмого, но основно си мисля, че зимно време предпочитам да е с другите деца и да общува отколкото да я затворя сама. Иначе на 26.09 тя ще бъде точно на година на четири месеца и смятам, че е достатъчно порастнала да опитаме. Praynig

# 27
  • Мнения: 4 406
Коцето ходи 3 дни на ясла и е спирал да реве само докато обядва.  Cry Sad Sad спира веднага като отидем да си го вземем , но у дома все се вре край нас- иска да докосне някой - мама, баба, тати ,дядо ,комшийката- стига да му е познат - и пак се заиграва
сега е сополив!!! и в понеделник едва ли ще го приемат пак, май ще си отдъхнат от него. но директорката твърди че досега не са имали толкова малък възпитаник и е скептична по отношение на свикването- още е малък и изживява ужасен стрес. опитът да започна пак работа се оказва неуспешен

# 28
  • Мнения: 514
Аз мисля да го пускам на ясла на 1година и 3-4 месеца. А знае ли някой къде има ясли около 5-те кюшета или по- точно най-близо до 5-те кюшета ?

# 29
  • Мнения: 2 952
Нашия племеник тръгна на 1 година и 2 месеца.Майка му плака пове4е отколкото  той самия .....

аз мисля ,4е ако има възможност майката да не работи и да си го погледа до по-късно е по-добре.Може би защото аз не работя въобще, моя мъж ми казва да си се наслаждавам на беб4ето и то на мен до няколко годинки и после да го даваме за по 4 4аса , колкото да е сред  другите деца и да общува.

Имам приятелка , 4ак на у4илище  го пусна нейния ...детето е  необщително и  недорасло като 4е ли , трудно се сприятелява ...така 4е хубаво е да се дават на градинка ...но аз мисля към 2 и половина така ...ще  видим.

Общи условия

Активация на акаунт