Това ли е проговарянето?

  • 681
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Ами от 2-3 седмици Анджи все по-често говори с кратки изречения. Обаче са съвсем прости или неправилни. Пр. : "Хипо нани тука."; "Мамо айде, езе. Е там." = Мамо, хайде да излеземе! Е там."; "Ади мие бебе." = Искам да къпя бебето. и др.  Grinning

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Ами да Grinning
Сега чакаме да дойде периода с "защо?" и да не можем да им затворим устите Mr. Green

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Да, това е то.  Simple Smile

Ние от доста време сме в периода "какво е това?".
 "Защо?"-то още не е дошло.  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 821
Честито   bouquet  Wink!

# 4
  • Мнения: 1 517
Хм... ние сме на същата възраст, а сме още много далеч от съставяне на цели изречения... Засега сме само на мама, баба, кака, тата, като при това едва ли ги осмисля...  Thinking Чудя се, трябва ли да я уча по някакъв специален начин или просто да й говоря стига?  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 014
Не се притеснявай! Това не е критерий по който може да се съди, че едно дете е по-умно, например. Мен като малка са ме мислили, че съм вундеркингче, но в ученическа възраст съм се изравнила със съучениците ми.

# 6
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Това е етапът на първоначално формиране на собствени изречения и си е съвсем на време. Браво на вас, ама имай предвид, че още дълго ще говори така, правилните граматични форми ще започнат да се появяват поне след 6 месеца, до тогава може да са само случайни

# 7
  • Мнения: 542
Това е етапът на първоначално формиране на собствени изречения и си е съвсем на време. Браво на вас, ама имай предвид, че още дълго ще говори така, правилните граматични форми ще започнат да се появяват поне след 6 месеца, до тогава може да са само случайни
  202uu
Бравоооо - да се чуват все повече такива постинги за проговорили деца...
Хайде мами - споделете...

# 8
  • Мнения: 816
Истинско проговаряне според логопедите се счита, когато детето състави само  ( не научено наизуст) изречение от подлог и сказуемо. Примерно: бау-бау, лае; ( като бау-бау се приема за кучето, т.е.е за подлог) и т.н.
Щом правите вече такива сложни изречения - Честито проговаряне!  bouquet

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
честито на малката Анджи Simple Smile
 ето сека като по4не спиране няма Simple Smile много се радвам за вас . мисля 4е това си е проговарянето .
моето мъни4е още само отделни думи4ки пелте4и 4е и те са малко  Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Честито, честито!!!!!!   bouquet  bouquetБлагородно ви завиждам, понеже ние сме много далеч от такива подвизи, независимо че скоро става на 2 години! И си мечтая за мига, в който ще проговори малката....и даже няма да се сърдя ако чувам по хиляди пъти защо!!!!

Общи условия

Активация на акаунт