Котел за парно Прити или камина с водна риза Прити?

  • 140 742
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 047
....изчислявах колко ще ми излезе газов бойлер с бутилки и направо се втресох, пък и газ-ът  Laughing е с много нестабилна цена ...
Как го изчислява?

Ние преди време имахме газов бойлер и имам хубави спомени. Пълнех си ваната и водата не свършваше. Имахме резервна бутилка за всеки случай.
Накрая някаква мембрана се повреди и трудно палеше, а когато го правеше го правеше с лека експлозия. Техника който дойде да го ремонтира беше с брада и си тръгна без.
Така и не успяхме да го оправим.

Vache, как е вързана водопроводната ви мрежа през двата бойлера? Прехвърляте ли някакви кранове или водата минава последователно през двата?

# 136
  • София
  • Мнения: 13 200
Ахахаха, тръгнал си без брада...  Joy Joy Joy

Прехвърляме кранове. Чкай да помисля, май дори са два. Абе мъжът ми ги прави и да ти кажа не съм гледала много подробно. Дори си мисля, че всеки от тях (бойлерите) си е на отделен водомер (имаме 2 студени),а прехвърлянето го прави нещо заради видата в кухнята и банята. Абе сложно го обясних, ама не ми е ясно. Ако кажеш ще го питам  Wink

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 15:11 от Vache

# 137
  • Мнения: 1 047
...Ако кажеш ще го питам  Wink
Ако не е проблем...

# 138
  • София
  • Мнения: 13 200
...Ако кажеш ще го питам  Wink
Ако не е проблем...

Ще го питам. Ама ти ме подсещай тук за всеки случай да не забравя докато се видим довечера  Grinning

# 139
  • софия
  • Мнения: 56
b1 ами имаше си спесификации към бойлерите колко вода, за колко време и до каква температура, четох им книжките, знам горе-долу ние колко вода харчим, знам колко струва бутилка газ и после дори за моя мозък беше лесно да се направи приблизителна сметка за колко време тази бутилка ще свърши и тнт. Съжалявам, но не пазя сметката, щом купихме стиблето на ток я изхвърлих. То дилемата беше освен на газ дали да не е и проточен, коя марка да бъде и въобще ... по онова време сънувах бойлери.

# 140
  • София
  • Мнения: 13 200
zombau, моят е проточен. Няма смисъл да подгряваш една вода, дето ще изстива и пак ще я подгряваш.  Wink Те и на природния газ котлетата са проточни Wink

# 141
  • софия
  • Мнения: 56
zombau, моят е проточен. Няма смисъл да подгряваш една вода, дето ще изстива и пак ще я подгряваш.  Wink Те и на природния газ котлетата са проточни Wink
Това трябва да го обясниш на баща ми ! Той е дървен философ ! И вечно е недоволен ...

# 142
  • София
  • Мнения: 13 200
zombau, моят е проточен. Няма смисъл да подгряваш една вода, дето ще изстива и пак ще я подгряваш.  Wink Те и на природния газ котлетата са проточни Wink
Това трябва да го обясниш на баща ми ! Той е дървен философ ! И вечно е недоволен ...

Дай го насам. И аз съм дървен философ, да видим кой ще надвие  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 143
  • софия
  • Мнения: 56
Дай го насам. И аз съм дървен философ, да видим кой ще надвие  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
хихихи, няма да ти го причиня, адски ме кефиш Simple Smile
ти какво работиш !?

# 144
  • София
  • Мнения: 13 200
Машинен инженер съм - железопътна техника  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Спец по влаковете и по много още неща  Grinning
И наистина съм дървен философ, трудно се давам. Който ме познава ще го потвърди  Mr. Green

П.С. не е връщане на комлимента, обаче тия твоите къщи съм ги сънувала, толкова са готини  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 145
  • софия
  • Мнения: 56
Машинен инженер съм - железопътна техника  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Спец по влаковете и по много още неща  Grinning
И наистина съм дървен философ, трудно се давам. Който ме познава ще го потвърди  Mr. Green

П.С. не е връщане на комлимента, обаче тия твоите къщи съм ги сънувала, толкова са готини  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ЕЕЙ ! Благодаря ти ! Ще ти нарисувам, само да ми остане време, че напоследък ми е адски кът Simple Smile))
За ветрогенератор кое е по добре динамо или аксиален алтернатор ?!

# 146
  • София
  • Мнения: 13 200
ЕЕЙ ! Благодаря ти ! Ще ти нарисувам, само да ми остане време, че напоследък ми е адски кът Simple Smile))
За ветрогенератор кое е по добре динамо или аксиален алтернатор ?!

Еее, стига де, аз не искам да се чувстваш така.. просто споделих, че много ми харесват  Wink  Hug
За ветрогенераторите нищичко не знам...  Rolling Eyes
Обаче ще ти кажа къде да четеш  Wink

http://www.napravisam.bg/forum/search.php?mode=results

Я кажи тоя линк отваря ли се? Това е страхотен форум. Не знам дали иска регистрация задължителна. Аз имам и често чета там  Wink

b1, още не съм изловила мъжът ми да седне да ти напише за водите  Wink

# 147
  • софия
  • Мнения: 56
Аз да си призная сега съм доста притеснена с времето Simple Smile
Ветрогенераторите са ми слабост, но съм патка и нищо не ми е ясно, като например разликата между алтернатор и динамо .. все нямам време да седна да почета ..
Имам регистрация в Направи си сам, линка който даваш ти отваря търсачката. аз доста четох там, но някак ми е празна главата и не схващам разни технически неща, за това адски се радвам, че си инж. и ще те тормазя с въпроси. Само по малко, че предполагам и на теб времето ти е кът Simple Smile

# 148
  • София
  • Мнения: 13 200
zombau, а! вярно, че търсачката отваря. Аз написах ветрогенератор и излязоха няколко теми.
Динамото е първият електрически генератор, способен да произвежда електрическа енергия за индустриални нужди и все още е най-важният генератор в употреба през 21 век. Динамото използва принципите на електромагнетизма, за да преобразува механичното въртене в променлив електрически ток. Първото динамо основаващо се на Фарадеевите принципи е построено през 1832 от Хиполит Пиксии, френски производител на инструменти. То използвало постоянен магнит, въртян от манивела, въртящият магнит е така разположен, че неговият северен и южен полюси да минават до парче желязо обвито с проводник. Пиксии открива, че въртящият се магнит произвежда токов импулс в проводника, всеки път когато полюс минава покрай намотката. Още повече южният и северният полюси на магнита индуктират токове с противоположни посоки. Чрез прибавяне на комутатор, Пиксии е в състояние да преобразува променливия ток в постоянен..

Доколкото схващам и алтернаторът е генератор, но не е по-модерен от динамото
Той има ротор и статор.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%8 … D1%82%D0%BE%D1%80

Ей тука пише  Wink

# 149
  • софия
  • Мнения: 56
ахаааа ! горе долу схванах ! значи този http://windstuffnow.com/main/microwave_wind_generator.htm прави динамо от магнити от микровълнова, тоест всички ветрови турбини, алтернатори и тнт са един вид динамо. Мерси за линка, отивам да чета, барем ми се изясни какво динамо ми трябва, защото във форума на направи си сам говореха за динамо от москвич или някакво от вагон ( вагоните пък за какво им е динамо !? ), ама аз не мога да се сдобия нито с едното нито с другото, та за това търся алтернатива. Има една българска фирма която произвежда вятърни турбини ( ох, сега не мога да я открия ), 2 пъти им писах за цена на изделието и никакъв отговор. Но както усещам вариантите са много .. това е чудесно Simple Smile http://vbox7.com/play:ecfdcb7a  Twisted Evil

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 23:25 от zombau

Общи условия

Активация на акаунт