Най-бързият начин да отслабне кърмачка?

  • 1 485
  • 28
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Имам много голям проблем с тазобедрените стави, болят ме ужасно, вече дори при ходене. Правиха ми рентгенова снимка, днес бях на ортопед. Оказа се, че имам вродена дисплазия на дясната става, която се е влошила от бременностите и 5-те години непрекъснатото разнасяне на гюлетата напред-назад на ръце.  Mr. Green Заговори се за операции, инжекции в ставата и тем подобни красоти!  Twisted Evil Сега започвам физиотерапия, но трябва да престана да вдигам тежко (за това също ако дадете съвет как да стане, ще съм благодарна!  Rolling Eyes) и да намаля до минимум излишните килограми.
Аз качих много през бременността - цели 20  Embarassed, от които сега имам още 6-7 да свалям, но от няколко месеца се закучи работата.  Sad Трябва спешно да отслабна, давайте акъл за нещо бързо и съвместимо с кърменето!  Praynig

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Най-бързия начин за който се сещам е да намалиш до минимум въглехидратите.
Не съвсем да ги изключиш, но примерно подсладените храни и напитки да ги забравиш, белиа хляб и изобщо всичко тестяно също.
Яж вместо това овесени ядки и пълнозърнест хляб. Но и с тях не прекалявай.
Наблягай на плодове и зеленчуци, сега поне ги има в изоблие.
Не прекалявай с бананите, защото и те са доста въглехидратни.

Стискам палци да се оправиш и да свалиш лесно килцата.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мерси! А съвсем без въглехидрати може ли? Щото аз с НВД свалям доста бързо, ама сега ме е страх да ям само месо и зеленчуци... Някакви хапчета или чайове, които стават и при кърмене?

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 925
НВД не значи глад. Освен плодове и зеленчуци, яж и месо, ядки, кашкавал, сирене, яйца.
Хапчета и чайове са най-лошия избор дори и да не кърмиш Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз за около 15-ина дни свалих 3 кг. като премахнах изцяло хляба, вафлите,тортите, баниците, мазните храни, пърженото и всичко одебеляващо въобще. Ям основно месо и зеленчуци и шоколад, поне по един на ден  Rolling Eyes , щот без моя наркотик не мога  Embarassed ....ааа, и кърмя, не ми се отразило на кърмата.

П.П. вчера изядох 2 шоколада, ама не казвайте на майка ми

Последна редакция: пт, 09 сеп 2005, 14:24 от Гуш

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Мерси! А това ми звучи бавничко... 
Да, малко е бавничко, но нали знеш, че при кърмене не трябва бързо.
Не те съветвам да изключваш напълно въглехидратите, те са важна част от хранителния режим и имаш нужда от тях.
Все пак имаш да сваляш само 5-6 кила, не 20. Ако се ограничаваш, може да ги свалиш за 1,5-2 месеца.

А може да се обърнеш и към диетолог, ако наистина е спешно и важно свалянето.
В София поне такива доктори бол. Имаше една...забравих и името, много е известна, давали са я и по бТВ, някой ако се сети име да каже.
Че тази жена прилагаше някаква диета в която се редуваха примерно една седмица се ограничават въглехидратите, другата - блетъчините. Така организа се обърквал и се научавал да смуче от натрупаните мазнини в тялото. Май не го обясних добре, но...
Та мисълта ми, защо не се консултираш и със специалист - все пак се касае за здравето ти.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Свалянето наистина е много важно в момента!  ooooh! На мен по принцип не ми пречат чак толкова много тия килца, но в случая всеки свален килограм ще облекчи повече ставата! Ще пробвам една-две седмици на НВД, нищо няма да й стане на бебка, надявам се!  Rolling Eyes После може и към диетолог да се обърна, тази специално се казва Байкова. Не съм сигурна обаче, че приема кърмещи...  Thinking

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Да, за същата говоря.
Защо пък да не приема кърмещи? В такива ситуации точно на кърмещите им е нужен диетолог повече отколкото на другите.

# 8
  • Мнения: 1 722
Зъхи, ако те интересува пиши на лични.
Има един доктор в Транспортна болница, който дава безплатни консултации на родилки с наднормено тегло. Правят се редица изследвания на хормони и т.н и след това съставя съответната програма. Дори имаше статия за него във в-к Лечител. Записала съм телефона му, но аз няма как сега да отида до София. Така, че ако те интересува, пиши ми.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Някакви хапчета или чайове, които стават и при кърмене?
Чай Регулавит 3 по принцип май е подходящ, защото доколкото чета съдържанието, не съдържа някакви опасни билки. Но вероятно сам по себе си няма да е ефективен толкова.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А какъв е този чай, на каква фирма, само в билкови аптеки ли го има?

# 11
  • Мнения: 819
А кажете какво мислите за разделното хранене.....
Нали при него се яде всичко, но е важна комбинацията. Знам, че при болшинството хора действа безотказно. Аз тия дни за него си мисля, но четох някъде, че не било полезно за кърмачки.... Защо ли?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Че защо пък да не е полезно за кърмачки newsm78 при разделното хранене се ядат всички групи храни. Само че се спазва определн интервал между тях. Не виждам какво му е вредното.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А какъв е този чай, на каква фирма, само в билкови аптеки ли го има?
Полска фирма. www.premiumfoods.com.pl е адреса на кутийката. Купих го от обикновена аптека.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Полска фирма. www.premiumfoods.com.pl е адреса на кутийката. Купих го от обикновена аптека.
А действа ли?

Общи условия

Активация на акаунт