karmene i zahranvane

  • 725
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
моята принцеса е на 4 месеца,от 2 седмици давам сокчета незнам кога да започна с пюретата.Иначе сме на кърма

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
зарязваш сокчетата и почваш със зеленчукови пюрета или оризова каша.Но е още по-добре да отложиш захранването към 5 месец,а най-добре 6 месец

темата не е за тук,а за кърмаческия ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 2
  • Мнения: 1 062
Няма значение, че е на кърма, по-добре е да спреш сокчетата и да изчакаш още малко с пюретата. Препоръчително е след 6-ти месец да се захрани бебето. С оризова каша или картофено пюре. Аз захраних с оризова каша, казват, че е по-щадяща за бебешкото стомахче.

# 3
  • Мнения: 46 488
Сокчетата не се препоръчват. Изчакай и захрани на 6 навършени месеца, с оризова каша или зеленчуково пюре.
Ако решиш, че сега е супер наложително да го направиш (не знам покакви причини), почни направо с каша или пюрета, но сокчетата ги забрави.

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз захраних на 4м с зеленчуково пюре но дребната от раждането беше на АМ а вие щом сте на кърма е по- добре да изчакаш поне до 5м.

# 5
  • Мнения: 116
И нашата педи ни каза да започнем с ябълков сок,а бебчо не беше навършил още 2м.,така че се интересувай и от други мнения!Ние също сме на кърма и сме почти на 3м.решила съм да го захраня  към 6м.,но незнам дали първо сок да му давам или зеленчукови пюрета?

# 6
  • Мнения: 5
Моето бебче е на 39 дни и се колебая дали да започваме с сокчетата. Това ни каза педиатъра.
С големия ми син започнахме когато беше на около 2-3 м и нямахме проблеми

# 7
  • Мнения: 116
При положение ,че има още колики за какви сокчета става въпрос?

# 8
  • Мнения: 899
Моето бебче е на 39 дни и се колебая дали да започваме с сокчетата. Това ни каза педиатъра.
С големия ми син започнахме когато беше на около 2-3 м и нямахме проблеми
Попрочети из форума, има безброй теми и материали за захранването. Ще видиш нещо съвсем различно от това, което ти е наговорил педиатъра.
Конкретно на въпроса - не започвай. И моя голям син е захранен със сокове на 2 месеца (това преди 13 години). За съжаление нямаме вашия късмет, отсега ходим с него по гастроентеролози  Confused. По-добре почети и не рискувай здравето на детето.

# 9
  • Мнения: 5
Благодаря ти за отговора! И на мен ми се струва че е твърде рано още! Няма дса бързам! Simple Smile


# 10
  • Мнения: 5
Моето бебче е на 39 дни и се колебая дали да започваме с сокчетата. Това ни каза педиатъра.
С големия ми син започнахме когато беше на около 2-3 м и нямахме проблеми
Попрочети из форума, има безброй теми и материали за захранването. Ще видиш нещо съвсем различно от това, което ти е наговорил педиатъра.
Конкретно на въпроса - не започвай. И моя голям син е захранен със сокове на 2 месеца (това преди 13 години). За съжаление нямаме вашия късмет, отсега ходим с него по гастроентеролози  Confused. По-добре почети и не рискувай здравето на детето.

Общи условия

Активация на акаунт