Колко се чака след извънматочна?

  • 398
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Здравейте! Оперираха ме от извънматочна, запазена ми е тръбата, според д-р Яков и двете ми тръби са проходими, а другата дори е "отлична". Освен това са махнали 3 мънички възела от външната страна на матката, което било доста притеснително на моята възраст (27 г.).
Сега явно ще чакам известно време за нов опит за бебе, ама КОЛКО? Всички лекари в Майчин дом ми дават различни мнения - от 6-12 месеца до 1-2 месеца. На всичкото отгоре искат да ми правят хидротубация, за да се избегне срастване след операцията, ама едни искат да я правят след 2-3 месеца, а д-р Яков - другата седмица!
Вече не знам кого да слушам. Според мен важи мнението на този, който ме е гледал отвътре - д-р Яков. Но 1-2 месеца не е ли много рано?

Моля тези от вас, които са забременяли след извънматочна, да споделят какво са правили след това. Благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 733
Мога да ти дам телефон на една доцентка ако искаш за информация. Тя ми махна миомите септември месец миналата година и сега сам в 4 месец с бебо. Тя беше казала да чакам до 8 месеца, за да задравеят шевовете защото съм отваряна  бая Sick. Незнам как е при твоя проблем, но мисля, че тя ще те насочи най-добре. От цяла българия ходят при нея доц.Попова се казава има кабинет на бул.Сливница иначе оперира в 5 градска болница отделение онкология и гинекология телефоните и са:8317671 и мобилен 048845334 Иначе си права за едно. Този който те е гледал отвътре знае най-добре. Успех и бързо възстановяване   Praynig

# 2
  • Мнения: 215
На мене 1-2 месеца ми се виждат малко - все пак операция си е . От друга страна пък щом лекарят ти казва такъв срок ...
Аз лично бих изчакала още 2-3-4 месеца поне .

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Писала съм и в темата на perla, сега накратко. На мен ми казаха по онова време да изчакам 6 месеца. Бях без тръба, а другата в отлично състояние. За 4-5 цикъла пих противозачатъчни, за да си "починат" яйчниците. Започнах с опитите юли месец 1997, в края на септември вече бях бременна с дъщеря си, т.е. стана на втория или третия опит.
След това забременях още веднъж и 6 години след каката си родих и синчето.
Така че надежда има.
Стискам палци!

# 4
  • Мнения: 5 250
Светле, слушай д-р Яков , все пак той ти е правил операцията и знае колко и кога Wink
Съжалявам за това което си преживяла, бързо възстановяване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт