постоянно изтръпване на кутрето на лявата ръка

  • 31 868
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
От три дни кутрето и част от дланта са постоянно изтръпнали. Много е неприятно, на какво може да се дължи? Случвало ли се е на някой?Четох в нета, че това може да е симптом на болно сърце и се притесних.

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
На мен ми се случи преди време,но мина за около 15-20 дни,наистина е неприятно. Rolling Eyes
Но не знаех че може да е имптом на болно сърце...

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На брат ми се получи същото преди години.
Даже за малко се учудих дали не чета неговата история.

След дълго разследване, лекарите казаха че е от преумора от свирене на китарата.
Изписаха му лекарства, едното беше на основата на хрущял от акула.

Преди това се съмняваха да не би да е спал през нощта на него,
като го е притискал и то дълго време да е стояло без кръв.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз влязох тук за да потърся нещо.
От вчера ми са изтръпнали левите кутре и безименен пръст на лявата ръка. Чувствам цялата си ръка слаба и е много неприятно. Майка ми се притеснява и тя да не е нещо със сърцето.
След като и аз се порових в нета, при абсолютно същите симптоми като моите, лекари отговарят, че най-вероятно е прищипване на улнарен нерв, нещо като плексит.
Утре ще ходя при личния и ще искам направление, а той вече ще каже при кого, дали невролог или друг специалист.
Хелен-мама, дано не е нещо сериозно и при двете ни, че четох и други неприятни неща, но се опитвам да не се притеснявам, че в момента ще стане по-зле.
На всичкото отгоре утре съм на много важно интервю, а тази ръка постоянно ме притеснява.
Някой ако знае нещо още, моля да се включи, поне за успокоение.

# 4
Здравейте,от около седмица и на мен ми е изтръпнало кутрето,заедно с част от безименния пръст както и част от дланта,която е от страната на кутрето. Преди време ми се беше получило след като стоях неудобно пред компютъра,но ми мина за 2 дни.Сега обаче е вече повече от 7 дни и се чудя дали да не отида на лекар,ама не знам точно на какъв - невролог,кардиолог (понеже аз си имам подобни проблеми)...?!?

# 5
  • Мнения: 1 428
При мен няма подобрение.Въпреки шепите лекарства, които изпих кутрето ми е все така изтръпнало и дори стана болезнено.Незнам какво да правя вече.Според невролога трябваше отдавна да съм забравила за проблема си , но уви..

# 6
  • София
  • Мнения: 461
Изтръпването може да се дължи на притисати нерви от шипове или дискова херния. Трябва да си направите рентген. Аз имам шипове и всеки път като отида на лекар ме питат дали имам изтръпване по крайниците и пръстите. За сега ми се е случвало само 1-2 пъти за около 10 мин. и после мина. Разбира се рентгена трябва да се направи в някаква област около шията и гръбначния стълб. Това ще прецени лекаря. По-добре е да отидете при личния и да му кажете оплакванията си.
От 2 години имам болки в гърба и търпях, чак когато се сковах от шията до кръста отидох на лекар и се оказа, че шиповете притискат нервите. Ако бях отишла по-рано щях да стопирам процеса на растеж донякъде и да не се стига до неприятна изненада сутрин от скованос.

Общи условия

Активация на акаунт