Каква е истината?!?!

  • 9 071
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Преди десетина години като последната скотона паднах в училище и левият ми крак се озова под една катедра Simple SmileОтече почти мигновено и посиня ужасно.На снимката не се видя нито пукнато,нито счупено.След 300 прегледа и една сюрия "специалисти" се реши,че имам скъсани мускулни влакна.И операция.Да,ама баща ми не разреши да ме режат и онези,за да се застраховат ме гипсираха-от пръстите до бедрото.За 45 дни.............................Свалихме гипса на 20-я ден,защото още не беше изсъхнал..................После се оказа,че при подобни травми не е необходим гипс.
Изводът от този ОФФ е,че не само в Пирогов има "добри специалисти".Май това с презастраховането си е практика у нас.Всеки гледа да си върже гащите някак Sick

# 16
  • Мнения: 2 759
...... - Пирогов са корифеи....да са сбъркали...?!?!
...Просто НЕ мога да повярвам, че в Пирогов ще сбъркат. !!!

   И аз така!

   Мери, аз да ти кажа винаги бих се презастраховала, особено за детенце.. Каквото и да му е било - сега е важното да е ок. Нека да пропусне тренировка, нека да пропусне нещо, нека да гипсират, но да не си пати после от моята или на друг немарливост.. По-добре да направиш повече, отколкото трябва, отколкото да не направиш нищо...
   Важно е детенце да е здраво!

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре де, аз сега друго се питам: ЗАЩО почваме да обвиняваме нашите си лекари и веднага приемаме, че онези за по-големи специалисти от тях и че те са прави?!  Thinking

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Добре де, аз сега друго се питам: ЗАЩО почваме да обвиняваме нашите си лекари и веднага приемаме, че онези за по-големи специалисти от тях и че те са прави?!  Thinking
А не! Не е това целта на темата ми. Просто съм ужасно объркана и не знам какво да правим. Подлагам на съмнение и двете диагнози.
В момента гипса е махнат и ако наистина е спукано е лошо. Затова казах, че се опитвам да взема снимката от Пирогов и официалната епикриза, за да настоявам кракът да бъде обездвижен. Не виждам причина, защо ми се отказва и защо не искат да помогнат на тукашните лекари, а можеха да спестят и повторното облъчване с ренген на детето. Това от гледната ми точка на пациент и родител е изключително неадекватна реакция!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пусна ли ЛС на д-р Бранков, както те посъветвах?

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Пусна ли ЛС на д-р Бранков, както те посъветвах?
Да пробвах пощата му е препълнена  Rolling Eyes

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Човека е посочил и тел. за връзка с него! Пусни една търсачка и ще ги видиш.
Успех  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 114
ако е пукнато, детето няма да може да стъпва
а  за снимката и аз не мога да си обясня.
много пъти сме правили,снимката си остава в пациента,защото е необходима при една следваща консултация.
дъщеря ми си пукна коста над глезена като беше на 1,5год.веднага я заведах в спешното направиха снимка(която си остана в нас)видя я ортопед,който каза че няма счупване ,да правя компреси и ще се оправи ДА ама НЕ идваше ми да го #2gunfire
минаха 2,3 дена детето плаче и въобще не може да стъпи на крачето.
видях се в чудо ooooh!заведахме я на чекракчийка жената ни каза да се консултираме с друг ортопед .така и направихме,И на същата снимка се видя че крачето е пукнато(а ония некадърник в спешното Twisted Evil)гипсираха крачето ,но беше минала 1 седмица от падането.
Слава Богу зарастна си правилно.

дано вече всичко е наред с мъника Praynig

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син беше на годинка когато падна и си навехна ръката. Въпреки това го гипсираха (сложиха му шина) тъй като е малък и имало опасност пак да падне и да си счупи ръката. Освен това не можел да се пази. С две думи презастраховат се. Естествено го снимаха, като снимка не са ми давали а и аз не съм се сетила да искам.  Мина му за нула време - мисля че след седмица му свалиха шината и казаха че всичко е заздравяло. Разказвам ти го защото може да се е случило същото и при вас и да се е оправило детето затова да не личи нищо на снимката.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 288
Аз не вярвам, че е зарастнало за 3 дни.
И какво презастраховане, не ми се струва, че докторите в 'Пирогов' са си дали много зор. И как може да не сложат подложка на гипса. Това е елементарно изискване.
А да не ти дадат снимката е направо незаконно.
И как може да не си спомнят случая. Тази болница няма ли болничен журнал.
Сигурно не са ви издали и епикриза.
И тези 5лева спонсорство - това си е направо кокошкарска история. На моя приятелка са и искали пак в 'Пирогов" 2 лева.
Най-лошото е твоите и на Жорко нерви и притеснения.
Обзалагам се, че крачето не е пукнато.
Това не е първата история за непрофесионалната работа на 'Пирогов'
Направо ми иде да ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire, защото иначе са с големи претенции и самочуствие, а ние разчитаме на тях при спешни случаи

# 25
  • София
  • Мнения: 717
Сметнах, че тук ще е най-подходящото място за моята тема. За първи път писах за проблема си във форума "Родители в чужбина", но реших този път продължението да поместя в здравния.
Историята започва в петък следобед 2-ри септември, София. Както си играеше синът ми, 8 годишен, се подхлъзна и падна. Крачето при ходилото го заболя много, но нямаше подуване или натъртване. Пристегнах го с бинт и го успокоих, че ще мине бързо. Вечерта той се оплака, че му е студено. Дадох му Калпол, в случай че е настинал и го сложих да спи. В полунощ детето се буди с плач, от болката в крака. Поглеждам крачето, изглежда добре, но заспиване няма. Отидохме в Пирогов. Направиха снимка и диагнозата беше спукана кост на 4-5 пръст. Лечение гипс за 25 дни. Отказаха да ни дадът снимка, въпреки обяснението ни, че не живеем постоянно в БГ и ще трябва свалянето да се извърши в чужбина. Беше ни поискана сума от 15 лева, за поставяне на ходило към гипса, а този който е правил снимките помолил за "дарение 5 лв, но в стаята, а не в коридора, защото там има камери".
На следващият ден летим обратно за Англия. Авиокомпанията отказва да ни качи в самолета, защото след гипсиране, трябвало да минат 48 часа преди да полетим отново, поради медицински причини. Отлагаме полета за сряда 7-ми. Пристигаме успешно на 7-ми в Бристол.  Tired
На 8-ми завеждам детето в Болницата тук, в спешно отделение. За контролен преглед и за да уточним свалянето на гипса кога и как да стане. Тъй като гипсът е прекалено дебел, не могат да направят снимка на стъпалото. Решават да свалят гипса, за да направят снимка и да могат да диагностицират състоянието. Изненадани са, че не раполагаме със снимка и ни посрещат в отделението, където ще го свалят с думите следващият път по-внимателно да избираме страната, където ще почиваме. Аз бързо поясних, че съм си била В КЪЩИ. Не обичам майтапи на гърба на Родината ми, колкото и правдоподобни да са  Rage. В UK не се ползава гипс, по друг начин се обездвижват крайниците. Въпреки това имат апаратура за свалянето. Започват да режат гипса и с изненада установяват, че под гипса нямало подложка  newsm78 И аз съм била гипсирана преди години, подложка не са ми слагали в Пирогов. Поради липса на подложка, машинката им за сваляне става неприложима, тъй като ще се нарани кракът. В този дух около час трае свалянето на гипса, станахме атракция за специалистите в отделението Confused. Сто пъти беше повторено в коя страна е направено гипсирането. Както и да е свалихме успешно гипсовия ботуш, снимката е направена, отиваме за консултация. Диагнозата, която ми дават е, че ходилото е абсолютно здраво, няма пукване #Shocked и няма нужда от обездвижване. Няколко лекари бяха повикани за консултация, тъй като не само аз бях шокирана от резултата. Днес петък снимката ще се раглежда и от други специалисти, за откриване на проблема и ако има такъв ще ни повикат обратно в болницата, но засега е тишина.
Мисля всеки може да си представи изненадата ми след тази диагноза. Ужасно се притесних и все още съм притеснена Rolling Eyes Къде направиха грешка в България или тук? Ако наистина има спукване и кракът не е обездвижен, не е ли опасно?! Възможно ли е да е гипсиран здрав крак и то с препоръката да седи така 25 дни?! Възможно ли е за 5 дни така да е зарастнало спукването, че да не се вижда на снимка!? Много въпроси без отговори   Thinking За психическите и физическите вреди, независимо кой е бил прав и кой не, не искам и да коментирам.
В момента само бих искала да получа снимката от Пирогов и да я представя на местен ортопед, но нямам идея как да стане това  newsm78

Абсолютно, ама досущ същият сценарии преживя и мъжа ми, април тази година, точно в Пирогов. Shocked Shocked Shocked #Crazy

# 26
  • Мнения: 206
Сега ще ви разкажа и аз една истина. Преди 2 години съпругът ми паднал и си ударил ръката. Докато си дойде в къщи ръката му вече се беше подула в лакътя. Не пожела да отидем на лекар Crossing Arms До вечерта вече не можеше да си намери място от болка. Закарах го в Пирогов. След направена снимка, която отказали да му дадът го изпратиха да си ходи, че нищо му нямало. !0 дена след това ръката го болеше ужасно и не можеше да я движи.Беше минал почти месец, а ръката му още не се движеше нормално, въпреки че след съвет на наша позната/спортна докторка/ той тръгна на рехабилитация за раздвижване. В крайна сметка след това отиде и до Горна баня, където професорът извършил прегледа и съответно снимал отново ръката го гръмна с думите:" За какво раздвижване ми говориш бе момче? Та ти още трябва да си в гипс, ръката е счупена в лакътя. Shocked" Снимката още си я пазим. Е, от цялата история пострада мъжът ми. Сега 2години след това не може да си разпъва ръката добре и когато се сменя времето има болки.
Каква е истината според вас?  На вън докторите си носят последствия от грешките които допускат - съд, обезщетения, а тук? Да сте чули за осъден доктор?

# 27
  • Мнения: 637
Пусна ли ЛС на д-р Бранков, както те посъветвах?
Да пробвах пощата му е препълнена  Rolling Eyes

Още не се е научил да си чисти пощата. Пиши му тук - доц. Бранков.

# 28
  • Мнения: 637
На вън докторите си носят последствия от грешките които допускат - съд, обезщетения, а тук? Да сте чули за осъден доктор?

Мда, чувала съм, че даже съм и виждала? Това с какво помага на Мери?

# 29
  • Мнения: 206
На вън докторите си носят последствия от грешките които допускат - съд, обезщетения, а тук? Да сте чули за осъден доктор?

Мда, чувала съм, че даже съм и виждала? Това с какво помага на Мери?
Най-малкото ще и помогне да бъде по-доверчива към тамошните доктори, защото повечето наши не гледат съвестно работата си.Все пак по-важно е детенцето да е добре .

Общи условия

Активация на акаунт