Телешко месо

  • 13 334
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 033
Искам да попитам какво правите, за да сварите по-бързо телешко месо? Вчера купих телешки шол, нарязах на малки парченца, но не го задуших, варих го около 2 часа  Confused . Тенджера под налягане не използвам. Благодаря на всички, които се включат в темата.

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 403
И мен ме мъчи същият въпрос. Ние сме двамцата-не си струва за двама да пускам фурна,за едно пърче месо. И аз не ползвам тенджера под налягане и само се чудя как по-бързо да го сготвя това месо. По бързо ми става само когато го правя на телешко варено с мъъънички парченца месо.

# 2
Е нали се слага малко алкохол за тази цел. Водка, ракия etc...  Wink

# 3
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Е нали се слага малко алкохол за тази цел. Водка, ракия etc...  Wink
.....И аз така ...не се притеснявайте алкохола се изпарява и въобще не се усеща  Peace

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
Какво, какво?  newsm78 Я кажете пак за алкохола и по-бързото завиране, че не разбрах.  Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Какво, какво?  newsm78 Я кажете пак за алкохола и по-бързото завиране, че не разбрах.  Praynig

Просто сложи във водата 1 капачка водка или ракия. Така да ври месото.

# 6
  • Мнения: 804
Аз варя телешкото в тенджера под налягане,но щом не ползваш - сложи алкохол,както са те посъветвали.Аз слагам и на боба,една-две супени лъжици ракия.Сварява се бързо и не мирише на ракия,спокойно.Но първо отпени месото и тогава сложи ракията.

# 7
  • Мнения: 27 524
Кисна го преди топлинната обработка - с олио, соев сос (понякога), черен пипер, горчица, вегета. За около 24 часа, става после винаги крехко  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 202
Предлагам една рецепта с телешко месо.
500гр. телешко без кокал.
1пак. гъбена крем супа.
100-150гр. червено вино
черен пипер и сол ако е необходимо( защото крем супата си е солена), олио.
Месото нарязваме на парчета около 2см. дебелина и ги пържим в тиган да се запечатат, като се изпържи месото го вадим и в тигана изсипваме виното и крем супата която е разтворена в 100-150гр. студена вода, оставяме соса да се позгъсти, когато е готов с него поливаме месото и поръсваме с черен пипер. Подходяща гарнитура : картофено пюре, варен ориз, или задушени зеленчуци.

# 9
  • София
  • Мнения: 16 023
не ползвам тенджера под налягане.
Слагам телешкото да си ври в обикновенна и след отпенване го забравям за 2-3 часа.
През това време си върша друга работа. Винаги го планирам за вечеря на следващия ден след варенето.
И фурна пускам дори за 2 мъфина, не робувам на икономии на ток и др.

# 10
  • Мнения: 1 437
Аз слагам алкохол при варенето Peace

# 11
  • Мнения: 221
За да стане телешкото крехко, предваритерно го мариновам в бяло вино. Следтова си го варя, печа или каквото там..

# 12
  • Мнения: 940
И аз го мариновам, освен ако не е по-крехко изначално (ама трудно се намира, колкото и висока цена да са му сложили). Абе смляно си е най-лесно за приготвяне.

Ще ползвам обаче идеята за ракията. До сега я прилагам само на боб, но не съм се сещала за месо Simple Smile

# 13
  • Мнения: 254
запис от мен,съветите ви са много полезни за мен защото и аз виждам проблем с приготвянето на телешко

# 14
  • Варна
  • Мнения: 52
Аз също не използвам /дори нямам/ тенджера под налягане. Но от майката на приятелката ми знам един трик - в тенджерата с месото се слагат 1 лъжица и 1 вилица /естествено не с дървени дръжки/. Така месото увира за на половина по - кратко време. А и не само за телешко го използвам този трик. Звучи смешно, но е изпробвано и върши работа.
Друг трик, който знам е да се сложат 1-2 ореха - цели с черупките. Пак помага. Само за шкембе не се препоръчва, че става кафяво  и не е приятно за гледане.

Общи условия

Активация на акаунт