Къде се връща самолетен билет?

  • 9 376
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Може ли някой да ми каже как и  къде трябва да върна самолетните билети и  съответно да ми върнат парите за неползвана отсечка?

Писах на авиокомпанията издала билета но от там ми върнаха автоматично писмо че не могат да решат проблема ми по мейл и да им се обадя в офиса. Дефакто няма особенна връзка с тях освен по телефона  Confused

Преди да си правя труда да им звъня - в Испания ми се иска да питам как става и дали изобщо си заслужава.

Авиокомпанията е испанска Еър Европа, билетите са закупени в България а сега съм...... на трето място  Mr. Green

Има ли вероятност да мога да върна билетите някъде където ми е удобно в представителство на фирмата? Или трябва да се върнат там от където са взети?

# 1
  • Мнения: 636
Веднъж ми се наложи да връщам билет. Обадих се на авиокомпанията, че искам да канселирам полет, който щеше да бъде след 2 седмици. Те го канселираха, но за парите ми казаха да се обърна към агенцията, на която съм ги дала  Whistling
Така де, аз на авиокомпанията не съм плащала. Обясниха ми, че еди-какви си удръжки има в такива ситуации (не си спомням, но беше "танто за кукуригу"). И тъй като агенцията беше в България... пих една студена вода.
Но ти пробвай, дано имаш повече късмет.

 Hug

# 2
  • Мнения: 2 032
Зависи от вида билет и авиокомпанията. С economy class обикновено договорът за превоз е само за конкретните дати и, веднъж закупен, не можеш да "върнеш" билета, т.е. не можеш да развалиш договора.
Ако имаш travel insurance, тя може да покрие някои чрезвичайни случай, когато ти е невъзможно да летиш (например болест).
Някои авиокомпании ще ти позволят да преместиш датата на пътуване срещу 50 евро (Балкан), но не съм чула някоя авиокомпания да е "върнала" парите за билет, защото не си го ползвала без тяхна вина.

# 3
  • Мнения: 780
И аз не мога да ти дам надежди.. Поради напреднала бременност на мен ми изгоря преди 3 години билет Мелбърн-Виена-София с Австрийските авиолинии  (няма да казвам за каква сума ставаше въпрос, при положение, че билетът беше закупен в България, т.е. много по-скъп от цените тук). Единственото, което направиха за мен е, че следващият път като пътувахме до България на мен ми дадоха 20% отстъпка заради неползвания билет.

# 4
  • Мнения: 2 452
Аз не съм имала такъв случай, но по принцип зная, че ако си купиш билета с кредитна карта и след това не го използваш (т.е. не се осъществи услугата) кредитната компания ти връща сумата. Това са ми го казвали много пъти при купуването на билет, защото аз винаги си правя застраховка и напоследък се ограничавам само със здравна, а не "делукс", както правех преди именно поради тази причина.

# 5
  • Мнения: 2 032
ако си купиш билета с кредитна карта и след това не го използваш (т.е. не се осъществи услугата) кредитната компания ти връща сумата.
Не, това е само ако е по вина на авиокомпанията, например ако фалират и затова не можеш да си ползваш билета.

# 6
  • Мнения: 2 452
ако си купиш билета с кредитна карта и след това не го използваш (т.е. не се осъществи услугата) кредитната компания ти връща сумата.
Не, това е само ако е по вина на авиокомпанията, например ако фалират и затова не можеш да си ползваш билета.

Сигурно си права, но останах с впечатление, че съм осигурена от кр. компания. Трябва да проверя.

# 7
  • Мнения: 4 212
Само веднъж ми се е слу4вало, върнаха ми 25% от цената на билета. Ставаше въпрос за полет  до Германия.

# 8
  • Мнения: 4 458
Така ли?  newsm78

Ами то ако нищо няма да ми връщят по-добре да си държа билета. За какво да се разправям ако нищо няма да ми върнат  Thinking

Аз си спомням че преди години ми върнаха почти цялата сума на неползвана отсечка т.е. не ползвах връщането. Отгоре на всичкото билета не беше закупен в България а ми върнаха парите от Софийския офис на компанията  newsm78
Да не са променили условията нещо  Rolling Eyes
Нещо не ми се звъни до Испания за да ми кажат че няма да ми върнат нищо  Grinning

А, може би има значение вида на билета  Rolling Eyes Моя е отворен за една година.

# 9
  • Мнения: 780
И моя беше отворен за една година, но това изобщо не помогна.

# 10
  • Мнения: 4 244
Определено нямаш ли застраховка която да ти покрива евентуален отказ от пътуване, която се сключва още с купуването на билета, изгледите да ти върнат парите са нищожни
не си струва разправиите, още повече щом ти е отворен билета и е все още валиден.
Не знаеш дали няма да ти се наложи въпреки всичко да го използваш

# 11
  • Мнения: 4 458
...... още повече щом ти е отворен билета и е все още валиден.
Не знаеш дали няма да ти се наложи въпреки всичко да го използваш

Надявам се да не ми се наложи  Wink

Значи определено нещата са се променили от преди време и направо си изгаряш като нищо с тив двупосочни билети  Close

Общи условия

Активация на акаунт