Здравейте  Simple Smile
Около февруари тази година (когато бяха 'големи студове'), имах ужасен проблем с дясната ръка. Изпитвах болка и напрежение между лакътя и рамото, но най-лошото бе, че вероятно вследствие на това се наруши цялото оросяване на ръката, пръстите ми бяха ледени, буквално ме болеше от студ, и чувствах цялата ръка като вкочанена.  Cry Вероятната причина според мен бяха студовете в комбинацията с натоварването, на което я подлагам (деснячка съм, и работя на компютър постоянно). Помня, че ходих по ужасно много лекари (дори на спешни кабинети!) и много от тях ме отпращаха, защото съм била 'без направление' и изобщо, без личния ми лекар нищо не можело да се направи.  Shocked Когато отидох при личната лекарка най-накрая, тя ми постави диагноза "плексит" и ми изписа 1-2-3 неща (за съжаление обаче не мога да намеря рецептата... помня само, че едното беше Билобил, тъй като продължих да си го пия примерно до май месец, с надеждата, че екстракт от гинко билоба няма как да ми навреди)... Не мога да кажа, че лечението беше успешно -- по-скоро проблемът отшумя със затоплянето на времето.
Причината, поради която пиша сега, е, че от няколко дни поради застудяването и дъждовете усещам подобно (макар и значително по-слабо) напрежение в ръката, на същото място, но само вечер, когато си легна. Притеснявам се това да не е предвестник на същата зима като последната -- беше ад, помня, че постоянно ме болеше, вкъщи седях с една ръкавичка и пак примирах от студ!!!) Какви превантивни мерки мога да взема... или направо да тръгвам по лекари отсега?!... (Между другото, никога не съм вярвала в диагнозата "плексит" -- четох много за него и останах с впечатлението, че тогава болките са съвсем различни...)
Пускам тази тема с надеждата да открия някой, който е имал подобен проблем  Praynig и изобщо ще оценя всякакви практични съвети (например според приятеля ми причината може да е, че мишката е на твърде високо ниво и това затруднява оросяването на ръката -- послушах го и я преместих на подвижния плот на бюрото долу  Rolling Eyes но 'клавиатурата' няма как, понеже съм с лаптоп. )