Пералня със сушилня "Аристон" или "Индезит"?

  • 24 797
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 925
Здравейте!
Живеем в малко жилище  и съм се насочила към комбинирана пералня със сушилня. Изчетох всички подобни теми във форума и в момента съм доста объркана, за това реших да обобща резултатите с анкета.
Бях се насочила ето към тази пералня: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038123 , но след като се поразрових по разни сайтове, установих, че може да се вземе "Индезит" на двойно по-ниска цена Shocked
Та въпроса ми е, стурва ли си да взема "Аристон"-а, в смисъл действително ли е в пъти по-качествен от "Индезит"-а?!?
Предварително благодаря на всички, които ще се включат с отговор по темата    bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
В пъти е по-тиха от Индезита, затова ти я препоръчвам, от личен опит. Peace

# 2
  • Мнения: 103
В къщи имахме 15 години Аристон със сушилня, много бяхме доволни, сега сме със Samsung Silver Nano.

# 3
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аристон,всички уреди им са вече с 5 г. гаранция.

# 4
  • Мнения: 46 492
Не е по темата, но да кажа, че малкото място не е проблем за 2 отделни уреда (ако това е причината да искаш комбинирана), сушилнята се монтира над пералнята, не е необходимо допълнително място  Peace

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Аристон е по-високият клас на марката Аристон-Хотпойнт. Индезит->Аристон->Шолтес, но в БГ Шолтес има само в магазините за транспортни дефекти и втора употреба(т.е. не се внасят официално, нищо незнам относно сервиз и т.н.), предимно за френския и английския пазар са.

# 6
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Имам същата пералня+сушилня Аристон от януари 2009г. Много съм доволна! При мен е леко шумна,но това е така защото сме я поставили в коридора- в килеродрешника  Laughing и все още нямам врати на тоя дрешник.... и естествено я определям като леко шумна само когато я пускам вечер /при пълна тишина/ иначе през деня дори  и не я чувам.  Мога да направя сравнение само с предната си пералня Самсунг: при употребата на един и същ прах за пранене /течен Рекс/ качеството на изпиране от Аристона е много по-добро от старата ми пералня Самсунг/белите чорапки на детето излязоха чисто бели, не замазаносиви.../; това ми е първата сушилня,ползвала съм я само няколко пъти-но съм страшно приятно изненадана от резултата! Последния пример който е пресен-пресен от преди няколко дни: пускам само сушилня за едно шалте, дисплея ми показва че до края на програмата има 3ч, но точно след около час - беше готова  Shocked Явно сама си определя времето според прането, независимо от настроената програма, колко време да суши!! Бях очарована! Според мен си струва парите! 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Ние отскоро сме с Индезит. Доволна съм, пере и суши добре, не мачка много дрехите. Не забелязвам да е много шумна, но пък и нямам наблюдения върху други перални със сушилни.
Когато я купувахме преди 5-6 месеца нямаше голям избор на иноксови перални със сушилни и затова взехме тази. В друга ситуация вероятно бих предпочела друга марка.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 384

Та въпроса ми е, стурва ли си да взема "Аристон"-а, в смисъл действително ли е в пъти по-качествен от "Индезит"-а?!?

Така зададен въпроса, не знам кой ще може да отговори. Едва ли някой има и 2-те за да направи разлика. Като си знаеш бюджета, с който разполагаш, ти си преценяш дали можеш да дадеш разликата или не. Аз съм с Аристон и съм привърженик на фирмата от години. По-висок клас се водят, макар и да се правят от един производител. То и Рено и Дачия са под една шапка ама... знаем разликите. Та, ако имаш пари и възможности да си позволиш по-скъпото - вземи Аристон. Ако не можеш - купувай Индизит. Аз имам пералня със сушилня - комбинирана и не виждам изобщо смисъл да ги купувам поотделно. Най-малкото заемат страшно място, пък и като пари си е значително по-скъпо.
УСпех и късмет, защото при техниката - всичко е късмет!

# 9
  • Мнения: 5 160
.... и не виждам изобщо смисъл да ги купувам поотделно.

Основният довод, който съм чула дотук е - ако се развали - нямаш и двете.
За цените и мястото - и аз съм на това мнение!
Освен че при сушене са шумнички, такава топлина развиват, че им е нужен вентилатор (като в сървърно помещение  Laughing)
и може да минем без отопление;)

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 384
.... и не виждам изобщо смисъл да ги купувам поотделно.

Основният довод, който съм чула дотук е - ако се развали - нямаш и двете.
За цените и мястото - и аз съм на това мнение!
Освен че при сушене са шумнички, такава топлина развиват, че им е нужен вентилатор (като в сървърно помещение  Laughing)
и може да минем без отопление;)
Съгласна съм, топлината за зимата е супер, лятото, в жегите не я пускам.
А за това, че като се развали и 2-те губиш, надявам се на късмет.  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 231
Имам Аристон за вграждане. Ползвам я от януари и съм много доволна и от прането и от сушилнята. Купихме я от магазини Зора за 1030лв. Това е един от най-използваните уреди вкъщи и мъжът ми все се бъзика, че отдавна си е върнала парите. Консултантът в магазина ни я препоръча пред индензита, с уговорката, че няма гаранция коя е по-добра, тъйкато производителя е един и същи. Гаранцията е 2 години.

# 12
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Малко не по темата,но имали пералня със сушилня но да е 45 см?

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Малко не по темата,но имали пералня със сушилня но да е 45 см?
45см какво  Laughing Дълбочина или ширина? Ако е дълбочина има на Канди, Самсунг и Аристон.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Няма значение,да влезе през вратата на банята.  Laughing /дълбочина предпочитам/
Сиренце    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт