Завеса за баня

  • 23 518
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Здравейте,

Търся си завеса за баня, която да не изглежда като евтин боклук, а да е някаква по-луксозна... Имате ли представа дали на пазара вече се предлагат такива? Освен това ми трябва релса, която да е с нестандартен размер - ъглова 80/60 и да не е пластмасова /по възможност хром или някакъв друг вид метал/. Къде мога да намеря такава?
Благодаря предварително на всички за помощта! Hug

# 1
  • Мнения: 52
Завесата, халките и релсата са ми от Домко!
Можеш да погледнеш в този магазин, мисля, че в момента има намаление.

# 2
  • Мнения: 764
Благодаря ти, а релсата правят/продават ли я по размер?

# 3
  • Мнения: 4 300
Обикновено релсите са от няколко части, които се пъхат телескопично една в друга и дават възможност за промяна в размера.  Освен това има и един модел ъглови, който не е  Г образен, а се състои от няколко пръчки, които се разгъват кто ветрило. Не знам дали е удачен обаче, не съм го ползвала.
Иначе аз си купих много весела от Бриколаж, текстилна ( полиестер май), бяла, на чесвени, сини и оранжеви кръгове, направо ми оживява банята.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
В Генезис-а има готини завеси за баня, даже се замислих дали да не сложа завеса вместо параван, още обмислям.

# 5
  • Мнения: 4 300
Сиренце, аз сложих завесата уж временно, докато поръчаме параван. Обаче се оказа удачно, не се мокри банята и вече цяла година си караме така  Laughing 

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сиренце, аз сложих завесата уж временно, докато поръчаме параван. Обаче се оказа удачно, не се мокри банята и вече цяла година си караме така  Laughing 

Аз много се чудя, не ми се искаше завеса, че като сложим релсата и така ще си откараме. Мислех си, че с параван ще седи по-стилно. За сега цялата баня е във вода при къпане, надявам се половинката да се напъне да поръча параван  Mr. Green

# 7
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Завесите могат да са от PEVA (polyethylene vinyl acetate),  PVC, VINYL, 100% памук, 75%памук/25%полиестер, 35%памук/65%полиестер, 100% органичен памук.....

Общо взето това са стандартите. Ти за какъв род материя говориш? Или самият дизайн искаш да е по-интересен?

Корниза също може да е злато, никел, бронз....

Захващането на завесата може да е с мет.халки или презрамки.

Ти си сега.  Hug

# 8
  • Мнения: 764
Завесите могат да са от PEVA (polyethylene vinyl acetate),  PVC, VINYL, 100% памук, 75%памук/25%полиестер, 35%памук/65%полиестер, 100% органичен памук.....

Общо взето това са стандартите. Ти за какъв род материя говориш? Или самият дизайн искаш да е по-интересен?

Корниза също може да е злато, никел, бронз....

Захващането на завесата може да е с мет.халки или презрамки.

Ти си сега.  Hug
Ами честно казано не съм запозната кой тип завеса е най-подходящ за ролята която ще изпълнява - т.е най-вече да предпазва от мокрене помещението и да не се амортизира бързо /чувала съм че завесите мухлясвали/Ще съм благодарна ако ми препоръчаш най-подходящата материя. Иначе държа много на естетиката и искам определено да е нещо по-впечатляващо /доколкото е възможно/.
И аз исках да слагам параван и ще сложа един ден, но сега решихме да не избързваме, защото чакаме детенце живот и здраве декември и ми се струва че ще ми е мн. неудобно за къпането му и т.н. тъй като банята ни е ужасно малка...Иначе като поотрасне ще сложа параван задължително, но засега искам това което ще сложа да стои хубаво и да не ми дразни окото като повечето евтини боклуци /от завесите които съм виждала/

# 9
  • Мнения: 1 059
Аз си взех завеса за баня от Практикер, 20-тина лева струва, но корнизът беше към 60 лв.(2 м.).Готина изглежда, кремава по края с раковини, много ми се връзва с плочките и фриза.Не е найлонова, може би полиестер с памук, не знам.Още не съм я закачила обаче. Смятам да си взема още една и да си ги сменям при пране. Тук има едни,които изглеждат добре http://www.evrostil.eu/category.php?id_category=51

# 10
  • Мнения: 198
нашата завеса е текстилна от Бриколаж за около двайсетина лева, когато купувахме имаше доста голямо разнообразие , релсата пак е от там-хромирана телескопична- нагласяш я според размера,който ти трябва и не иска пробиване на дупки,а е много стабилно. Мисля че имаше и някакви ъглови  newsm78
А иначе препоръчвам текстилните завеси, аз си мислех, че после ще има да съхне с часове, но водата се хлъзга по нея, а и мога да я пера в пералнята. Четох че тези от пвц били нещо опасни за здравето, не помня какво беше точно , пък и текстилните са по-хубави
А иначе гледах на сайта на Генезис имаше много хубави, ама цените не знам как са

# 11
  • Мнения: 54
В немските магазини има, купувала съм преди години от ТсМ и съм много доволна.

# 12
  • Мнения: 14 483
моята завеса за баня е от генезис, струваше около 70 лв доколкото помня

# 13
  • Мнения: 1
Ползвам завеси още от 90те години. Сменила съм много завеси, какви ли не.
В момента имам два модела на Ridder (немски) и съм уникално доволна.
Моделите са тези с маковете (в тон с плочните ми) Simple Smile
Аксесоарите и килимчето ми също са от там.

http://martineli-bg.com/products.html

# 14
  • Мнения: 4 380
Хриси, виж тук една малка стилна баня, която е изключително евтина и без параван.

Душ-кабината е изградена с гипсокартон, вратата се затваря със завеса, която обаче не се вижда когато душът не се ползва. Облицовката с плочки е минимална. Трябва да ти кажа че много трудно ще постигнеш елегантно решение със завеси. То за дизайнер е трудно, какво ли остава за непросветен.
Но евтината и стилна баня е напълно възможна.
Не прави временни неща- няма нищо по-постоянно от временното.




Общи условия

Активация на акаунт