Да споделя

  • 1 422
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
виждате колко е голямо детето ми.Много късно го захраних с жълтък и още по-късно с яйце изобщо. Това е защото имам аз непоносимост към яйца и имах страх.
Много рядко съм му давал жълтък или яйце и то все е сготвено или в супа или нещо в манджа.Но напоследък той се храни с охота и си яде всичко.Реших да му правя 2 пъти в седмицата омлет за вечеря.Харесва му.Първият път си го изяде ,след 5 дни пак  и след още седмица т.е тази вечер му направих пак омлет.Вечеря в 21 ч.
В 22 30 вече беше заспал.И като отидох да го видя ме лъхна ужасна миризма.Той повърнал абсолютно целият омлет и заспал в повръщаното Sad Толкова мъчно ми стана за детето,явно стомахчето му неприема тази храна,както и моят стомах.
Вече никога няма да му давам яйца,аз така си бях решила и преди,и изобщо не купувахме.Но всеки път колкото и рядко да е, взимах все био яйца,за да яде поне качествени.А то... Tired

# 1
  • Мнения: 46 509
Едва ли е алергия, щом е ял преди и не е имало проблем, по-скоро заради пърженото. Избягвай да даваш толкова често.
Консултирай се с лекар  Peace

# 2
  • Мнения: 397
И аз мисля, че щом не е правил реакция до сега значи всичко е наред, а този път може да е преял или да е друга причината. Според мен щом на детенцето му харесва да му приготвяш яйчица Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен не може от едно повръщане да съдиш. Яйцата са много важна и полезна храна за децата. Не го лишавай. Ако не цял омлет може да му даваш настъргано варено яйце в манджичката или застройка в супата, но трябва да яде яйца според мен. Поне се кансултирай с педиатъра преди да взимаш такива решения.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Няма нищо общо между твоя стомах и този на детето.
Просто пърженото е тежка храна, особено за 2 годишно дете.
Давай му яйцата варени.

# 5
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,
аз никога не пържа.
Сложих съвсем малка бучка масло и след това изсипвам разбитото яйце със сирене.Като се сгъсти го махам от котлона.Никога не готвя пържено,дори и за нас.
Пържено значи с олио, а с малко масло ....
Ще пробвам пак по -нататък,въпреки,че не искам да си правя експерименти и пак да му се случи Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 13:40 от mamma_mia

# 6
  • Мнения: 5 940
Почти винаги правя яйцата, които предлагам на сина ми са варени или приготвени по панагюрски. Варя ги чукнати във вода, после слагам малко масло и домати. Според мен е възможно причината да е късния час, в който си ги предложила, вероятно е и да се е позакашлял нещо, да се е раздразнил, може просто да е съвпадение, което да ти оправдава страховете.
Можеш да ги даваш на обед или за закуска, ако ще си по-спокойна.
Предлагането едновременно на яйца, сирене и масло може да доведе до белтъчно натрупване. Не всеки организъм го понася. А и калцият и желязото се бият, калцият пречи на усвояването на желязото от яйцата, така че е по-добре да изключиш сиренето, когато готвиш яйца.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Пържено значи с олио, а с малко масло ....

Пърженото си е пържено. Щом не е варено или печено.

# 8
  • Мнения: 1 596
Благодаря Валери за полезните съвети Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 488
аз мисля че може да е от тежката храна преди лягане
пробвай да даваш омлет на обяд
и това че е с масло според мен става още по-тежка храна

# 10
  • Мнения: 1 596
Добре,ще пробвам да давам омлет на обед.
А в този ред на мисли какво давате за вечеря майки.Какви разнообразни вечери предлагате?

# 11
  • Мнения: 46 509
...
А в този ред на мисли какво давате за вечеря майки.Какви разнообразни вечери предлагате?


Преди време правих едно примерно меню, виж ще ти свърши ли работа.
Пропуснала съм и нещо, което правим доста често - тиквички на фурна или зеленчукова мусака (картофи, ориз и тиквички).

Супите ги давах на обяд, но повечето майки ги предпочитат за вечеря, затова са обърнати:

Понеделник
Закуска: Овесени ядки с мляко, масло и сирене
Обяд: Заешко с ориз
Следобедна закуска: Кисело мляко с нарязан на парченца банан
Вечеря: Зеленчукова супа (по-гъстичка като манджа)

Вторник
Закуска: Грис с мляко, масло и сирене
Обяд: Пуешко с картофи
Следобедна закуска: Плодова салата - банан, ябълка, круша, на парченца, покрити със сметана
Вечеря: Пилешка супа

Сряда
Закуска: Пшенични ядки с мляко, масло и сирене
Обяд: Риба със зеленчуци
Следобедна закуска: Грис с настърган банан
Вечеря: Крем супа зеленчукова с парченца шунка

Четвъртък
Закуска: Елда
Обяд: Пиле с грах
Следобедна закуска: Кисело мляко с бисквити
Вечеря: Картофена супа

Петък
Закуска: Микс овесени, пшенични ядки и просо, пасирани на каша, с мляко, масло и сирене
Обяд: Телешко със зелен боб
Следобедна закуска: Тиква на фурна
Вечеря: Пълнени чушки с яйца и сирене (обезсолено)

Събота
Закуска: Кус кус с мляко, масло и сирене
Обяд: Пиле с ориз
Следобедна закуска: "Тутманик" от грис с айран (почивен ден е, става за цялото семейство Simple Smile)
Вечеря: Леща

Неделя
Закуска: Качамак
Обяд: Мусака
Следобедна закуска: Баничка с айран (пак за всички)
Вечеря: Супа топчета

Супите ги давах гъсти като манжда, на обяд, но тук четох, че повечето ги предпочитат вечер, затова в примерното ги обърнах Laughing
Хляб и сухари - не съм давала.
Към манджите - нарязани зеленчуци, доматчета, краставички, каквото обича детето.


Нестле джуниър пиеше и на поискване през деня, общо 1 литър на ден го докарваше.

Плодовете също на поискване, около 2 й се връзваха за деня.

Да ви е сладко  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 596
Много ти благодаря Не се сърди човече
Ще гледам да се възползам от твоята таблица Flutter Hug

Общи условия

Активация на акаунт