Как да отуча детето ми да лапа всичко, което докосне?

  • 3 167
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Здравейте!

Големия ми син е на 3,5г.
От малък обича да лапа всичко до което се докосне.
Колкото и да му обясняваме, че не бива така, че ще се разболее, нищо не го спира.
Дори и сега, като по-голям, продължава да опитва всички боклуци от земята на вкус.

Колкото и да го пазим и наблюдаваме не можем да го опазим от това, което си е наумил да направи.
Наскоро облиза перо от птица.   Sad

В тази връзка се замислих дали да не го ваксинираме против Хепатит А.
Знам, че тази ваксина се поставя доброволно, но не съм запозната с нея.

Бихте ли дали своето мнение за ваксината?
Някои от вас слагали ли са я на децата си?


P.S. Незнам дали има връзка, но в последната година е злояд.
Преди се хранеше много добре...

Да допълня, че силно ме притеснява факта, че върши това и
много бих искала да споделите опит как отучихте децата си от този вреден навик
/тези които са имали същия проблем/.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2009, 18:10 от mishelle

# 1
  • Мнения: 700
Ако е бебе до към 1-1,5 години, е нормално. Нали знаеш - взема нещо от земята, оглежда го и го лапа - така опознават света.
Но на 3 год. и половина не би трябвало да лапа всичко, вече възприятията му са изградени, порастнало е и т.н.
Не е лошо да го ваксинирате, но все пак е необходимо да се отучи от този навик.

# 2
  • Мнения: 977
Приемам всякакви предложения за отучване от този вреден навик!

Именно по тази причина искам да го ваксинирам, защото каквото и да му говоря, каквото и да му обяснявам не помага...  Confused

# 3
  • Мнения: 644
Това наистина звучи притеснително, снощи те четох и се чудех, какво ли би ми хрумнало да направя на твое място и нищо не ми измислих. То ваксината, добре, но едва ли е достатъчно може би е добре да потърсиш съвет от специалист какво да правиш за да отървеш детенце от този навик. Успех !

# 4
  • Мнения: 1 428
Много неприятно, но освен с говорене не видам по-какъв начин ще го отучиш.Обясни му за всички неприятности, които могат да се случат, когато пипа мръсни неща от земята..
Моята дъщеря е обратното на твоя син.Аз пък от прекалено пазене и говорене я направих да не взима нищо от никой освен от мен, баща си ,бабите и дядовците.Спомням си веднъж как на сестра ми мъжа и беше купил Активия,а малката я обожава .Е, дори не поиска да я вземе.Човекът малко се обиди.Обясних му , че си е такава и взех аз млякото и и го дадох и чак тогава започна да яде.
Не взима нищо  от никой -и тази крайност не е хубава.

# 5
  • Мнения: 977
Благодаря Ви за мненията!

Аз реших тази седмица да се опитам да не му правя забележки.
Ако го прави само за да привлича вниманието ми би трябвало да спре.

Вчера само му заявих, че може да лапа всичко, което иска.
Че неговото дупе ще го боли /наскоро беше заразен с някакви бактерии и имаше диария със слуз, кърв, зелено.../.
И почти, да не кажа нищо, не лапна като бяхме навън...

Колкото до говоренето - постоянно му говорим и аз, и баща му.
Но за него това изглежда толкова важно. Някак като че ли не го прави напук. Знам ли...

Общи условия

Активация на акаунт