помагайте, стафилококите не ме подминаха и мен:((

  • 1 913
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 038
Моля ви, който е "опирал" до тия бактерии (във влагалището) по време на бремнност, да сподели опит. На мне (в 31 г.с.) ми изписаха 5 дена Зинат през устата (1 опаковка) и гинопеварил глобули, ама не се оправих. Утре ще ходя пак. Четох за разни глобули Флажил, стафилококцинум и ваксината на лаборатория "Анаста", но моля който има опит да каже как се е оправил!

# 1
  • Мнения: 304
Здравей,ValeryM!Аз в началото на годината изкарах една стафилококова инфекция,но беше преди да забременея.Тогава изкарах 2 седмици на атибиотик и личния лекар ми предписа едно хапче,което може да се взима един път на 6 месеца(забравих как се казва),за да им спре разпространението .Много упорити малки гадинки са,но консултацията с лекар в този момент  е единственото нещо,което мога да те посъветвам.Сама не си прави опити с медикаменти,за да не стане беля на бебиш.Успех в борбата!!!

# 2
  • Мнения: 3 038
Благодаря, значи може би повече време е трябвало, аз само 5 дни пих антибиотик... Ще видим утре при доки, аз няма да се самолекувам, естествено, но ще питам за тия варианти, дето четох. А на теб какво ти каза д-р - откъде идват тия гадини? Моята вика - от кожа; а една друга, с която се консултирах също - че най-често в гърлото се настаняват. В аптеката пък ми каза фармацевтката, че можело и от мръсни ръце, нехигиенични тоалетни... От пътуване - също (на мен ми станаха като се върнах от едно пътуване точно, на другия ден усетих течението и дразненето долу Sad

# 3
  • Мнения: 5 577
Здравей, да те успокоя.
И аз ги имах тези, най-упоритите, златните.  Close
Изчетох всичко де що има из нета като информация, консултирах се с много специалисти. Лекувах се, и моите не минаха, само се 'видоизмениха' в други.  ooooh!

С две думи, не е страшно за бебето, но е хубаво да се лекуват, защото иначе може да се наложи след раждане да му се влива антибиотик. Или да развие конюктивит.  Confused
 

Всичко ще бъде наред.  Hug

# 4
  • Мнения: 5 577
Аз пих амоксиклав и си слагах Гиназол гел, еднократно.

# 5
  • Мнения: 304
Благодаря, значи може би повече време е трябвало, аз само 5 дни пих антибиотик... Ще видим утре при доки, аз няма да се самолекувам, естествено, но ще питам за тия варианти, дето четох. А на теб какво ти каза д-р - откъде идват тия гадини? Моята вика - от кожа; а една друга, с която се консултирах също - че най-често в гърлото се настаняват. В аптеката пък ми каза фармацевтката, че можело и от мръсни ръце, нехигиенични тоалетни... От пътуване - също (на мен ми станаха като се върнах от едно пътуване точно, на другия ден усетих течението и дразненето долу Sad
Като цяло във всеки организъм има определено количество,което при поява на определен дразнител може да се умножи многократно.Да наистина обикновено се настаняват в гърлото и са много упорити малки гадинки.При всеки човек дразнителят може да е различен,така че не се психирай и да не почнеш като Монк Laughing Hug.Такива данни ми даде моята лекарка.А това за мръсните ръце и тоалетни се отнася до обикновените гъбични инфекции и хепатита.Стискам ти палци за прегледа утре!!!

# 6
  • Мнения: 96
оооооф .....и аз имам същия проблем след серклажа май ги получих . Аз пих аугментин за 5 дни а трябвало за повече и слагах противогъбични глобули,но нищо даже се появи и др.бактерия Клепсиела дошла не знам вече от къде.Последния път ми изписаха глобули които се правят в аптека и секрет ами излезе че е отрицателен ама аз малко се съмнявам защото продължавам да имам малко секрет.Понеже ги правих в др.лаборатория може и да са претупали пробата мисля пак да ида и в първата която ходех за да се подсигуря.

# 7
  • Мнения: 304
оооооф .....и аз имам същия проблем след серклажа май ги получих . Аз пих аугментин за 5 дни а трябвало за повече и слагах противогъбични глобули,но нищо даже се появи и др.бактерия Клепсиела дошла не знам вече от къде.Последния път ми изписаха глобули които се правят в аптека и секрет ами излезе че е отрицателен ама аз малко се съмнявам защото продължавам да имам малко секрет.Понеже ги правих в др.лаборатория може и да са претупали пробата мисля пак да ида и в първата която ходех за да се подсигуря.
И на мен аугментин ми бяха изписали,за 10дни.Ама другото хапче не се сещам как се казваше.

# 8
  • Мнения: 3 038
Аз пих амоксиклав и си слагах Гиназол гел, еднократно.

А бременна ли беше тогава?
Моите също са ауреус /златни демек/. Аз се притеснявам за бебо, защото в една книга четох, че тия инфекции могат да навлязат в обвивките около бебо и да причинят преждевременно раждане. Даже тия дни с повишено внимание следя движенията му. Ей, да си майка не било лесно... ама малко се поуспокоих след ваште постове де  Hug

# 9
  • Мнения: 304
Виж,не всичко,което го пише в статиите може да ти се случи.Колкото по- позитивно реагираш,толкова по-добре за теб и бебчо,защото първата стъпка към всичко е на ниво разум.Така,че ако си мислиш,че на теб може да ти се случи,вероятността да стане е по-голяма.Със сигурност не е лесно да си майка и от тук нататък ще става още по-трудно,но горе главата,дръж юздите и смело напред.Ще чакаме новини след прегледа! Hug

# 10
  • Мнения: 3 038
Здравейте! ДА се отчета: резултатите излязоха днес и са ок!?! Няма никакъв проблем Shocked А вчера имах парене, бях с бяло бельо и по него жълто оцветяване имаше (не гъсто, в никакъв случай, само оцветяване). А днес съм с цветно бельо и по него има бяло като засъхнало, но съвсем малко (и не гъсто), паренето изчезна и като се бърша също нищо няма на хартията притеснително... Сюрпризирана съм здраво! Питах я д-рката дали не е било мн. рано - само 2 дни бяха минали от спиране на антибиотика, а тя вика - напълно достатъчни, разбери, нямаш във влагалището такива буби. Посъветва ме да си направя гърлен и носен секрет, да видим дали не съм носител там, защото и после за бебо е опасно да не го заразя - като си пипна носа примерно, а после - него... Аз съм решила още едно изследване да си направя, на друго място - за мое спокойствие, че не е шега тая работа и здравата ме (беш)е изкоркала напастта "стафилокок". Забравих в цялото си същисване днес да я питам дали сега трябва да си гладя бельо и дрехи, които съм носила по време на инфекцията. Ама май за всеки случай ше го правя. Пишете, ако знаете (са ви казвали д-рите ви).  Simple Smile на всички! Забравих - докито каза, че точно така описаното от мен течение от последните 2 дни го имат бременните жени и е типично (описа ми какво виждам на бельото преди аз да й бях разказала...).  Вие какво мислите за това описано от мен течение?

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 00:31 от ValeryM

# 11
  • Мнения: 304
Браво за резултатите,Валче!!!Между другото и аз го имам това течение.Моята докторка не го взе на сериозно-било нормално,а преди два дни бях на преглед при друг доктор и той ме пита лекувам ли го newsm78.За дрехите-на мен не са ми давали такива задачи ,а и да чукна на дърво(чук),проблеми не съм имала.

# 12
  • Мнения: 647
ValeryM, а кога направи повторното изследване, бяха ли минали 10 дни от спирането на антибиотика, защото ако не са, е нормално да е отрицателно. Peace

# 13
  • Мнения: 3 038
Бяха минали само 2 дни от спиране на антиб. (сряда на обяд пих последния, петък следобяд ми взеха секрет). Питах я доки така може ли, тя каза - абсолютно достатъчно са 2 дни... Но че следв. месец ще е добре да се изследва пак каза де. Иначе това в носа и гърлото, ако се докаже, че има инфекция, се лекува с крем и хапчета за гърло, ама трябва сега тепърва да се занимавам. Там събирам също секрети, които преди вагиналната инфекция бяха бистри, а след нея ми прави впечатление, че имат жълтеникав оттенък. Та сигурно съм носител,както доки каза, ще се разправям сега и с УНГ.

# 14
  • Мнения: 3 038
Браво за резултатите,Валче!!!Между другото и аз го имам това течение.Моята докторка не го взе на сериозно-било нормално,а преди два дни бях на преглед при друг доктор и той ме пита лекувам ли го newsm78.За дрехите-на мен не са ми давали такива задачи ,а и да чукна на дърво(чук),проблеми не съм имала.

А за това моят мъж казва, че ако имаш 2 часовника, никога не знаеш колко точно е часът (а при мен са таман 3 с тенденция да ги увеличавам - нали си избирам д-р за раждането, та кръжа около няколко;-)))

Общи условия

Активация на акаунт