Не мога да не го обсъдя и с вас - алергия?

  • 2 523
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955
От около седмица синът ми е на ясли и вчера след като го прибрах - видях, че има огромно мораво петно върху почти цялото стомахче, не пъпки, а петно #Crazy. Водих го веднага при педиатърката, според нея било утопичен дерматит, но нищо повече. Та според нея преди 3 годишна възраст е рано за изследвания. Предписа Фенистил гел, на което между другото пише, че е за намазване след ухапване от насекоми. И аз се чудя до 3 годишната му възраст, така ли ще седя в неведение. В понеделник ще питам с какво са ги хранили, но това едва ли ще ми даде отговор. Исках да ви питам има ли смисъл да го заведа на дерматолог и трябва ли това да е когато отново се обрине или може и когато е без обрива. Другото, което ме смущава е, че при алергиите винаги става дума за пъпки, а не петна.  newsm78

# 1
  • Мнения: 1 383
Абсолютно има смисъл да го заведеш на дерматолог, и то с обрива. Друго си е да види опитно око. Ако не се повтори, още по-добре.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
.... според нея било утопичен дерматит....... Другото, което ме смущава е, че при алергиите винаги става дума за пъпки, а не петна.  newsm78

Знам че ти е притеснено, но ме развесели с "утопичния" дерматит Wink - вероятно за атопичен е говорила педиатърката - за него точно петна са характерни - суха, зачервена, грапава кожа - може да сълзи в по-тежките случай, да се лющи. Може да е провокиран от алергия - било към храна или към препаратите например, които ползват в градината. При всички положения отидете на дерматолог.

# 3
атопичният се появява главно по бузи и сгъвки на ръце,крака...Аз определено бих го завела на дерматолог ...

Общи условия

Активация на акаунт