СПКЯ,с помощта на билки и хомеопатия излекувах липса на овулация

  • 108 289
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

# 1
  • Мнения: 560
Ако това е истина.... не знам какво да кажа просто.
Дали помага при всички? Моя яйчник е прекалено уголемен......

Трудно ли се намират тези билки?


ПС: на теб менструацията редовна ли ти е? Защото на мен не ми идва по 5 месеца ако не ида на лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 908
Валария,и другите момичета,които ще проявят интерес към темата,съветвам ви да не си самоназначавате,каквото и да било лечение,всичко трябва да е съгласувано и консултирано с лекувашият ви Доктор преди да пристъпвате към прием на каквито и да били лекарства,билки и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 367
Подкрепям Нинката, само искам да допълня, че всеобщоразпространеното схващане ,че билките са безвредни е една голяма заблуда, не само,че не са безшредни, ни и употребени не както трябва могат да нанесат доста вреди. Задължително се тконсултирайте с лекар ( имам предвид медик, а не билкар) преди да започнете

# 4
  • Мнения: 1
Мога SPKYA може да предизвика алергични реакции?

# 5
  • Мнения: 212
Ако това е истина.... не знам какво да кажа просто.
Дали помага при всички? Моя яйчник е прекалено уголемен......

Трудно ли се намират тези билки?


ПС: на теб менструацията редовна ли ти е? Защото на мен не ми идва по 5 месеца ако не ида на лекар.
Не знам, в колко от случаите помага това лечение, но си струва да се опита.
При мен менструацията беше редовна, но хормоналните изследвания показаха , че нямам овулация.
Масло от ленено семе се намира във всички големи супермаркети, бял имел и сок от алое има в билковите аптеки и в някои обикновени, а хомеопатичните лекарства можете да поръчате в почти всички обикновени аптеки.

Напълно подкрепям коментарите,че
не бива да си самоназначавате лечение без предварително да са ви направени необходимите хормонални изследвания и без поставена диагноза и консултация с лекар. Аз също не бих си купила от аптеката някаква непроверена "готова смес от билки за забременяване".Мисля,че това е опасно.

Конкретното лечение с билки, антиоксиданти и хомеопатия, за което писах, е алтернатива на стимулацията със силни лекарства, които понякога могат да доведат до сериозни последствия.
Аз, например , вследствие изкуствената стимулация при първата бременност имах сериозни проблеми с кърменето.За съжаление когато ми предписаха Клостилбегит и Дуфастон, не ме предупредиха, че тези лекарства могат и да ми навредят.Прочетох единствено в листовката на Клостилбегит, че може да се пие само 6 месеца в живота на една жена.Повече информация нямаше. Изследвания на американски учени доказват,че изкуствената стимулация може да доведе до аутизъм и дислексия при детето.У нас нищо не се говори по този въпрос.

Всеки прави сам своя избор , аз втория път реших да пробвам първо с по-леки и безвредни вещества и да прочистя първо организма си от токсините.

# 6
  • Мнения: 26
emakara,
А какво значи излекувах липса на овулация и СПКЯ???
Означава ли че сега не употрбяваш медикаменти и билки,      и овулация, менструация, поликистоза, хормони всичко е ОК???

# 7
  • Мнения: 212
emakara,
А какво значи излекувах липса на овулация и СПКЯ???
Означава ли че сега не употрбяваш медикаменти и билки,      и овулация, менструация, поликистоза, хормони всичко е ОК???

Означава,че в момента съм бременна в четвърти месец, 15-та г.с .
Нормализираха се хормоните ,изчистиха се кистите и предизвикахме овулация , след пиене на горните хомеопатични лекарства и билки в продължение само на 4 месеца.
Аз съм на 39г. и проблема с овулацията и СПКЯ го имам от 5 години.

# 8
  • Мнения: 26
emakara,
А какво значи излекувах липса на овулация и СПКЯ???
Означава ли че сега не употрбяваш медикаменти и билки,      и овулация, менструация, поликистоза, хормони всичко е ОК???


Означава,че в момента съм бременна в четвърти месец, 15-та г.с .
Нормализираха се хормоните ,изчистиха се кистите и предизвикаХМЕ овулация след пиене на горните хомеопатични лекарства и билки



Ей това трябва да е заглавието на темата!!!
Заглавието което е в момента е подвеждащо!


Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 23:58 от Василена.

# 9
  • Мнения: 560
Още някой практикувал ли го е това?

# 10
  • Мнения: 238
какво означава CH след цифрата?

# 11
  • Мнения: 132
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm
Здравей,можеш ли да ми кажеш по-конкретно какво означава поликистозата!Аз имам на двата яйчника и съм много притеснена!Някъде четох,че ПКЯ било запушване на тръби,вярно ли е?Предварително се извинявам за глупавия въпрос,но не съм много наясно!

# 12
  • Мнения: 212

Означава,че в момента съм бременна в четвърти месец, 15-та г.с .
Нормализираха се хормоните ,изчистиха се кистите и предизвикаХМЕ овулация след пиене на горните хомеопатични лекарства и билки



Ей това трябва да е заглавието на темата!!!
Заглавието което е в момента е подвеждащо!




Да,права си.Доколкото знам трудно се постига траен ефект с каквито и да било лекарства или билки.
Но все пак мисля, че е постижение, че този път нещата станаха толкова бързо (само за 4 месеца) и избегнах стимулацията със силни лекарства, някои от които могат да се пият само 6 месеца в живота!А една мама от форума на mama.btv със същата схема забременя след 10 години вторичен стерилитет.
Ще видим как ще съм след време и ще докладвам като спра да кърмя как са ми хормоните.
За сега се чувствам прекрасно.Родих едно здраво момченце преди почти  месец,
но отново имам проблем с кърменето ,вследствие поликистозата в юношеството. Някои поражения си остават....

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 19:11 от emakara

# 13
  • Мнения: 453
Здравей, емакара! Заинтригувах се от това, което си писала. На мен това което ми изписаха е стимулация с клостилбегит, но тук от известно време се страхувам да я започна, търся някакви алтернативи. Още повече, че от хормоните, с които се тъпча заради другите си проблеми съм 15 кг отгоре и се чувствам ужасно. би ли ми дала повече инхормация за Thuya 15 CH, Folliculinum 9 CH и Luteinum 9CH, какво представляват и от къде мога да се снабдя с тях
Сега на 16ти съм на първа консултация с хомеопат, ще видя какво и той ще ме посъветва, че от тези хапчета се чувствам зле.

# 14
  • Мнения: 212
Здравей, емакара! Заинтригувах се от това, което си писала. На мен това което ми изписаха е стимулация с клостилбегит, но тук от известно време се страхувам да я започна, търся някакви алтернативи. Още повече, че от хормоните, с които се тъпча заради другите си проблеми съм 15 кг отгоре и се чувствам ужасно. би ли ми дала повече инхормация за Thuya 15 CH, Folliculinum 9 CH и Luteinum 9CH, какво представляват и от къде мога да се снабдя с тях
Сега на 16ти съм на първа консултация с хомеопат, ще видя какво и той ще ме посъветва, че от тези хапчета се чувствам зле.
Няма нищо общо със запушването на тръбите.По-скоро е склонност на организма да образува кисти. Не може да се говори за заболяване в пълния смисъл на думата, поради което се нарича Синдром на поликистозните яйчници.Предизвиква се от хормонален дисбаланс.Накои жени цял живот се борят с него.По принцип се появява по-често с напредване на възрастта и се води остаряване на яйчниците.
Най-важното е, че с подходящо лечение хормоните могат да се поддържат във форма и да се преборим с трудното забременяване и страничните ефекти на синдрома.
Ето две статии по въпроса :

http://www.protos.bg/diabet/dd/web_dd_br21/hipoteza.html
http://panaceabg.com/PCOS.pdf

Успех с лечението!

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 19:22 от emakara

# 15
  • Мнения: 212
Здравей, емакара! Заинтригувах се от това, което си писала. На мен това което ми изписаха е стимулация с клостилбегит, но тук от известно време се страхувам да я започна, търся някакви алтернативи. Още повече, че от хормоните, с които се тъпча заради другите си проблеми съм 15 кг отгоре и се чувствам ужасно. би ли ми дала повече инхормация за Thuya 15 CH, Folliculinum 9 CH и Luteinum 9CH, какво представляват и от къде мога да се снабдя с тях
Сега на 16ти съм на първа консултация с хомеопат, ще видя какво и той ще ме посъветва, че от тези хапчета се чувствам зле.
Здравей!И аз бях така с килограмите.
Thuya 15 CH, Folliculinum 9 CH и Luteinum 5CH са хомеопатични лекарства, т.е.: при тях не се наблюдават страничните ефекти както при другите лекарства.Можеш да ги поръчаш във всяка квартална аптека.

# 16
  • Мнения: 453
благодаря ти, ще изчакам хомеопата с неговото мнение и може би ще започна с тези лекарства. Още повече, че за клостилбегита чета повече отрицателни мнения и определено се страхувам да го започна.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
Хомеопат ми изписа такава някаква схема, която реших да не пробвам поради един единствен страх:
1. Тези гранули стимулират овулацията т. е явно действат,ами ако стимулацията стане прекалено силна какъв ще бъде начинът да бъде отстранен от организма стимулирация ефект на тия гранулки. Когато те стимулират с хапчета и се прекали със стимулацията има начини да бъде прекратено това и да се вземат медикаменти,които да не доведат до по-лошо последствия.
2. Всяка една стимулация трябва да бъде проследявна на ултразвук,за да се види да не цъфне някоя тлъста киста.
3. Прочетете какво всъщност съдържат тези гранулки и съм сигурна, че ще се изненадате.



# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
и аз пия хомеопатични капки за наламяването на миомния ми възел,но до колкото знам не е  добре да си назначавате каквото и да е без консултация с добър хомепад.Дозите и състава  е строго индувидуален.иначе-да найстина могат да помогнат и то в голяма степен.

# 19
  • Мнения: 212
Хомеопат ми изписа такава някаква схема, която реших да не пробвам поради един единствен страх:
1. Тези гранули стимулират овулацията т. е явно действат,ами ако стимулацията стане прекалено силна какъв ще бъде начинът да бъде отстранен от организма стимулирация ефект на тия гранулки. Когато те стимулират с хапчета и се прекали със стимулацията има начини да бъде прекратено това и да се вземат медикаменти,които да не доведат до по-лошо последствия.
2. Всяка една стимулация трябва да бъде проследявна на ултразвук,за да се види да не цъфне някоя тлъста киста.
3. Прочетете какво всъщност съдържат тези гранулки и съм сигурна, че ще се изненадате.





Съгласна съм, че процесите трябва да се контролират от лекар.
Не съм съгласна с идеята ти за кистата.Туята толкова добре чисти кистите, че аз чувствах как се пукат.Малко е болезненено, но за разлика от изкуствените лекове за стимулация, при приема на тези не само ,че нямах странични ефекти, но и отслабнах, самочувствието ми се подобри,чувствах се пълна с енергия.
Не знам до колко си запозната с хомеопатията, но основно тя лекува нервните центрове, които са причина за много от нашите болести.Причината, колкото и очудващо да звучи, доста често е в мозъка.Освен това много от билките в схемата имат за цел основно да прочистят организма от токсини.
Успех на всички и мислете положително!

# 20
  • Мнения: 231
Момичета, много моля дя ми дадете координати на добър хомеопат в софия за проблеми със СПКЯ, инсулинова резистентност, наднормено тегло. Имам слава Богу едно нормално раждане и успях да кърмя 8 месеца, но проблемите с цикъла ми продължават. Втори месец не ми идва и съм много напрегната. Омръзна ми да ходя при гинеколози. Само едно си знаят  - противозачатъчни... а от тях се влошава инсулиновата резистентност...

# 21
  • Мнения: 212
Момичета, много моля дя ми дадете координати на добър хомеопат в софия за проблеми със СПКЯ, инсулинова резистентност, наднормено тегло. Имам слава Богу едно нормално раждане и успях да кърмя 8 месеца, но проблемите с цикъла ми продължават. Втори месец не ми идва и съм много напрегната. Омръзна ми да ходя при гинеколози. Само едно си знаят  - противозачатъчни... а от тях се влошава инсулиновата резистентност...

д-р Атанас Михайлов
verbenam@abv.bg
02/865 11 82
София; кв.Лозенец; ул."Милин Камък"№63

Стискам палци!

# 22
  • Мнения: 11 298
Нека потвърдя, че със сходна схема с Фуликулинум, Туя и Лутениум и аз имам дъщеря си.
Имам поликистоза от както влязох в пубертета, плътна обвивка на яйчниците и множество уверения от лекари, че без лапаро няма да имам дете. Еми с 5 месеца хомеопатия нормализирах цикъла си, отслабнах, чувствах се добре и взех, че забременях ей такак както при мен бе невъзможно според лекарите.

Само да допълня - Акоето е за укрепване на организма.
Бял имел има мощно действие на нормализиране на хормоните. Но се пият листата, плода не се ползва за чай.
Леленото семе не помня точно за какво се ползваше.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 026
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 35 896
Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet
Мериш БТ и правиш тестове за О.
Изследваш:
ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Прогестерон - на 7 ден след доказана О. /поне с БТ и Тестове за О./
Тестостерон, Пролактин, Инсулин
ТСХ , Т4
ТАТ и МАТ
Андростендион
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ
ДХЕА-С

# 25
  • София
  • Мнения: 3 026
Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet
Мериш БТ и правиш тестове за О.
Изследваш:
ЛХ, ФСХ и Е2 - на 3 ден от МЦ
Прогестерон - на 7 ден след доказана О. /поне с БТ и Тестове за О./
Тестостерон, Пролактин, Инсулин
ТСХ , Т4
ТАТ и МАТ
Андростендион
17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ
ДХЕА-С

Благодаря! Не искам да забременявам, трябва ли пак да правя тест за овулация и всички неща?

# 26
  • София
  • Мнения: 35 896
не е задължително Simple Smile

# 27
  • Мнения: 59
Ще следя темата. Не знаех, че чрез хомеопатия може да се намали миомен възел. И аз съм с такъв.

# 28
  • Мнения: 102
И на мен ми е интересна темата

# 29
  • Мнения: 1 849
запис  Wink

# 30
  • Мнения: 534
Запис и от мен  Mr. Green, някой да знае добър хомеопат в Плевен?

# 31
  • Мнения: 17
Аз също има поликистозни яйчници и проблеми с цикъла съответно.Пих противозачатъчни 10 години и ми писна,те нищо не лекуват, само подтискат организма. Моля ви споделете за някакви билки ,които могат да помогнат. Някой пил ли е сладък картоф (wild yams)?

# 32
  • София
  • Мнения: 35 896
СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

За Дивия ямс - не разчитай много на него. Той съдържа диосгенин - който се преобразува в прогестерон, но дали твоето тяло ще го преобразува и в какво кол-во няма гаранция
Препоръчва се предимно при премено- и менопауза.
Дуфастона е прогестерон, получен при лабор. условия от Див ямс - което е различно Simple Smile

Ако решиш все пак да го пиеш нека да е след Предполагаемата О.

# 33
  • Мнения: 11 298
СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

Защо правиш тази констатация? От личен опит или от опит като хомеопат?
Тогава аз и другите, на които хомеопатията е помогнала за СПКЯ какво сме - чудо невиждано?  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 849
...
Тогава аз и другите, на които хомеопатията е помогнала за СПКЯ какво сме - чудо невиждано?  Laughing
...
Би ли споделила ти какво хомеопатично си пила и дали напълно си се излекувала от спкя?   bouquet

# 35
  • Мнения: 11 298
Би ли споделила ти какво хомеопатично си пила и дали напълно си се излекувала от спкя?   bouquet

Aз съм пила Фоликулинум и Туя по схема. Можеш да прегледаш д-р Михайлов какво е писал по темата за лечение на СПКЯ и хомеопатия  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 35 896
Защото СПКЯ се предизвиква от  хормонален дисбаланс и нито билки нито хомеопатия може да помогне.
Хомеопатиятията пък е 'нещо' за което изобщо не ми се говори - не вярвам в нея и не ми се коментира. Simple Smile

Дори да не се лекуваш и да си със СПКЯ има вероятност в един момент нещата да се саморегулират и без медикаментозна намеса, зависи от степента на 'заболяването'.
То не е пречка за забременяване, просто намалява шанса сравнено с нормален МЦ.
 
Спор няма - всеки може да вярва в каквото си иска и да се доверява на който иска Simple SmileНо ако наистиона разбираш етиологията на СПКЯ - сама ще разбереш, че билките няма как да помогнат.
Как ще свалиш висок Тестостерон например?
Освен в 'момента на съвпадие' когато настъпва епизодичен хормонален баланс Simple Smile  - защото нивата на хормоните не са константна и се   променят непрекъснато.

# 37
  • Мнения: 1 849
Aз съм пила Фоликулинум и Туя по схема. Можеш да прегледаш д-р Михайлов какво е писал по темата за лечение на СПКЯ и хомеопатия  Peace
Благодаря ти за отговора!   bouquet Би ли ми дала линк към темата, защото не я намерих!  Wink

# 38
  • Мнения: 11 298
denis_d, възможно е да си права. Възможно е да е съвпадение, но аз не мога да отрека, че с хомеопатия имам редовен цикъл, изчезва поликистозата и обвивките на яйчниците, които от дългогодишната поликистоза и лечение с Диане бяха станали толкова плътни, че лекарите бяха убедени, че без лапаро няма шанс за забременяване. След 3 месечен курс на лечение с хомеопатия всички хормони ми влязоха в норма /вярно, че никога не са били фрапиращо разбичкани/, с след 6-9 месеца се простих с качването на килограми само докато гледам храна и депресиите спряха.

Имам и диагноза Инсулинова резистентност поставена от професори ендокринолози, при които след хомеопатичното лечение пак ходих и решиха, че предния път са объркали диагнозата или са ме излекували със Глюкофажа, който пих 3 дни и захвърлих.

Признавам, че съм хипохондричка, че ровя, търся и се самодиагностирам, но няма как да отрека, че хомеопатията ми е помагала.

Jana Ina, търси в сайта на Часът на мама  Wink

# 39
  • Мнения: 102
А плацебо ефекта важи ли за лечение на СПКЯ,при условие че става въпрос за хормонален дисбалнс?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

# 41
  • Мнения: 736
Здравейте , някой знаели добър хомеопат в Пловдив  Grinning

# 42
  • Мнения: 245
Как разбра, че СПКЯ не се лекува с хомеопатия и билки? Не знам защо твърдиш неща, за които нищо не знаеш. Хубаво е, че даваш мнения за цикъла и хормоните, има полза от знанията ти, но не е добре да пренебрегваш нешата, които другите знаят и да твърдиш, че нямало смисъл от темата.



СПКЯ не се лекува с билки и хомеопатия / защо ли изобщо е тази тема/

За Дивия ямс - не разчитай много на него. Той съдържа диосгенин - който се преобразува в прогестерон, но дали твоето тяло ще го преобразува и в какво кол-во няма гаранция
Препоръчва се предимно при премено- и менопауза.
Дуфастона е прогестерон, получен при лабор. условия от Див ямс - което е различно Simple Smile

Ако решиш все пак да го пиеш нека да е след Предполагаемата О.

# 43
  • Мнения: 245
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.

# 44
  • Мнения: 1 849
Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
Би ли ми написала (може и на лични) с какви хомеопатични се лекуваш? Интересно ми е, защото и аз в момента лекувам по този начин и бих искала да сравня! Благодаря ти предварително!   bouquet

# 45
  • Мнения: 12
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
ФСХ-то може ли да се намали с хомеопатия..................Странно, но да знам. Ще ми са дапробвам то и без това какво ще загубя, като толкова са високи стойностите при мен.

# 46
  • Мнения: 245
Щом знаеш от какво се предизвиква СПКЯ, трябва да уведомиш Нобеловия комитет, имаш добри шансове за награда. Laughing Не е известно от какво се предизвиква СПКЯ, и хормоналния дисбаланс е част от самия синдром, а не е причина за него. Ако някой си мисли, че наистна разбира етиологията на СПКЯ, значи изобщо не знае на кой свят е, защото офицалното становище на медицината е, че не е известна етиологията. А как се сваля тестостерон-ми ей така като при мен. С хомеопатия и спорадична добавка на инозитол тестостерона ми от 5 спадна на 1 и си стои така.

Много "обичам" тоя подход "ако нещо се повлияе от алтернативна медицина, то то не е поради нея, а случайно съвпадение на чудотворно саморегулиране". До какви ли обяснения не стигат хората за да разрешат когнитивния си дисонанс. След като не ти се коментира хомеопатията-моля, не я коментирай. Но не си измисляй "истини"-какво можела и какво не можела да лекува хомеопатията.

Всеки има право на мнение, на скептизицъм, на нежелание за позлване на дадена лечебна система, няма проблем в това. Но говоренето с категоричен тон, за неща, от които си няма хабер е вредно поведение. Ако някой те послуша може да се случи така, че да няма деца никога. Това е доста голям товар за носене, така поне мисля аз.


Защото СПКЯ се предизвиква от  хормонален дисбаланс и нито билки нито хомеопатия може да помогне.
Хомеопатиятията пък е 'нещо' за което изобщо не ми се говори - не вярвам в нея и не ми се коментира. Simple Smile

Дори да не се лекуваш и да си със СПКЯ има вероятност в един момент нещата да се саморегулират и без медикаментозна намеса, зависи от степента на 'заболяването'.
То не е пречка за забременяване, просто намалява шанса сравнено с нормален МЦ.
 
Спор няма - всеки може да вярва в каквото си иска и да се доверява на който иска Simple SmileНо ако наистиона разбираш етиологията на СПКЯ - сама ще разбереш, че билките няма как да помогнат.
Как ще свалиш висок Тестостерон например?
Освен в 'момента на съвпадие' когато настъпва епизодичен хормонален баланс Simple Smile  - защото нивата на хормоните не са константна и се   променят непрекъснато.

# 47
  • Мнения: 245
Не, няма как да си самовнушиш и да намалиш ЛХ, тестостерон, ТСХ или инсулина да падне без диета или хапчета. Може да имаш подобрение ако се отдадеш на плацебо-спокойствие. Тези хормони се променят постоянно, така че понякога не може да се определи дали истинската химия ти влияе , та какво остава за хомепатия.
От друга страна,ако някой успее да ви налучка хомеопатично,дето отслабвате от него, това наистина може да подобри хормоналния статус.

Аз имам СПКЯ и с хомеопатия си регулирах цикъла за много години. Много ясно се разбира дали действа хомеопатията--като започнеш да имаш овулация и от 4 пъти в годината започне да ти идава 11-12 пъти, махне ти се акнето и т.н. Абсолютно ясни стават нещата.  Плацебо не е, със сигурност.
ФСХ-то може ли да се намали с хомеопатия..................Странно, но да знам. Ще ми са дапробвам то и без това какво ще загубя, като толкова са високи стойностите при мен.

Не виждам защо да не може. При мен всички хормони си влязоха в норма с хомеопатия. Само е важно да  е класически хомеопата, но ето и Атанас Михайлов препоръчват, който не е класически, та не казвам, че и по този метод не става.

# 48
  • Мнения: 12
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...

# 49
  • Мнения: 245
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...

Всеки е различен, и лекарствата, които се дават са строго индивидуални. Най-добре пътувай до близък град, в който има добър хомеопат. Peace

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 35 896
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

# 52
  • Мнения: 245
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

И как разбра, че няма да я излекува хомеопат? На боб ли хвърли или на кристална топка гледаш? Като човек не разбира от нещо, по-добре да си стои в сферата на компетенциите и да не навлиза в други. По-добре не се изказвай за алтернативната медцина, след като не разбираш от нея , думи базирани на предразсъдъци и несоведоменост са във вреда на всички -и на теб и на другите.

# 53
  • София
  • Мнения: 35 896
Благодаря, предложете ми терапия или има ли нещо публикувано като поредност за високи стойности на ФСХ и ЛХ. В нашия град няма хомеопати...
Хомеопат няма да те излекува, посети клиника по стерилитет.
Ако имаш сериозен проблем , лечението /традиционното/  може да отнеме доста време, така че не го губи напразно, проблема ти може и да се задълбочи

И как разбра, че няма да я излекува хомеопат? На боб ли хвърли или на кристална топка гледаш? Като човек не разбира от нещо, по-добре да си стои в сферата на компетенциите и да не навлиза в други. По-добре не се изказвай за алтернативната медцина, след като не разбираш от нея , думи базирани на предразсъдъци и несоведоменост са във вреда на всички -и на теб и на другите.


 Обикновено не отговарям на подобни мнения, но ти откъде си сигурна, че хомеопат ще я излекува?


ПП. Много добре съм запозната с Хомеопатията / толкова много, че не вярвам в нея/ , както и с причините за стерилитета
Всеки е свободен да вярва в каквото си иска  / като причината затова е на базата на неговото познание/
... и един прост пример - ако има хормонален дисбаланс,  хормоните се повлияват само от хормони
и идея си нямаш колко съм осведомена  Simple Smile  по тези въпроси



# 54
  • Мнения: 245
Ми не, хормоните се повлияват от лечение с хомеопатия, много добре при това. Ако беше запознавата с хомеопатията наистина, щеше да го знаеш. Но не отричам взможността да си имала неудачен опит с не до там добри хомеопати или пък с некласическа хомеопатия и да си забелязала добре известния факт, че тя е шарлатания и ен работи. Хомеопатия е само класическата хомеопатия и се иска наистина добър специалист.

Не съм сигурна, че хомеопат ще я излекува, както не съм сигурна, че лекар, специалист по репродуктивна медицина ще я излекува. Тия неща а Божа работа и никой в нищо не може да е сигурен. Има жени, които умират от инвитро или от транични ефекти на лекарства и хормони, да ти върна въпроса-ти защо смяташ, че това  е най-доброто за нея?

Има жени, които правят по 10 инвитро без успех, има жени, които забременяват след една доза хомеопатия...и обратното-жени незабременели след 10 години хомеопатия, забременяват след едно инвитро или някаква такава интервенция. Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 123
Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

А моята позиция е, че когато човек има репродуктивен проблем трябва да се обърне към специалист по репродуктивно здраве, а не да губи ценно време с "лекуване" от хомеопат, китайски  и нови германски медицини!

Не ти прави чест да заблуждаваш жените, че репродуктивните проблеми се лекуват с хомеопатия. Точно заради такива като теб, които са против конвенционалната медицина, много двойки се хващат на думите ви и губят времето и парите си с посещения при хомеопати, билкари, врачки и т.н.

Има жени, които умират от инвитро

И това къде го прочете?

# 56
  • Мнения: 245
"Не ми прави чест"?!?! Точно с хомеопатия цикъла ми стана редовен, като преди това е бил на произволни интервали от няколко месеца. Само с хомеопатия, нищо друго. Ако се бях "лекувала" с хормони да бях си натресла сумати странични ефекти и д абях си увеличла риска от рак и инсулт драстично, точно както е написано на листовките им.

Всеки си избира какво да прави, никого конкретно не убеждавам, че трябва да постъпи по един или друг начин. Коментирам само неграмотните твърдения, че хомеопатията и изобщо алтернативната медицина и билколечение не работели за репродуктивни проблеми. При толкова тежките странични ефекти на официалната медицина и съмнителния успех, според мен много сериозно трябва да се обмисли как точно да се постъпи. Но всеки си има глава на раменете да си ползва както намери за добре-за мислене или за трошене.

Къде съм чела, че се умира от инвитро? А ти къде не си чела? За хиперстимулация и ефектите и чувала ли си? А за ужасните ефекти от лекарствата, които се ползват при инвитро и какви са им дългосрочните, освен краткосрочните, странични ефекти? Защото аз съм чела мнения на видни български специалисти по репродуктивна медицина, които обяняват за тях подробно и не представят нещата в розови краски.


 
Моята позиция по този въпрос е, да се направи първо всичко което може от холистичната медицина и подобряване на здравето по всякакви холистични методи, чрез хренене, спорт, добавки, китайска медицина, хомеопатия, билки...и едва ако това не работи да се опитат другите неща, защото обратното е вредно и опасно. И честно казано е дразня, като някой много авторитетно налага неверни и предубедени мнения защото така взима шансове  на хората за здраве и за дете.

А моята позиция е, че когато човек има репродуктивен проблем трябва да се обърне към специалист по репродуктивно здраве, а не да губи ценно време с "лекуване" от хомеопат, китайски  и нови германски медицини!

Не ти прави чест да заблуждаваш жените, че репродуктивните проблеми се лекуват с хомеопатия. Точно заради такива като теб, които са против конвенционалната медицина, много двойки се хващат на думите ви и губят времето и парите си с посещения при хомеопати, билкари, врачки и т.н.

Има жени, които умират от инвитро

И това къде го прочете?

# 57
  • София
  • Мнения: 1 423
Persimon, имам личен въпрос към теб, извиниме,ако се натрапвам- имаш ли деца?
Иначе пробвах да регулирам цикъла с хомеопатия, но пък там също има странични ефекти и се отказах, защото бяха непредвидими и изникваха от нищото. Иначе добре действаше на главния проблем.
Имала съм хиперстимулация, както съм виждала наистина много кофти състояние след хиперстимулация, но нека не се говорят глупости. Ако лекарят е отговорен,ако е внимателен и професионалист има начин да бъде избегната или възможно най-бързо облекчена хиперстимулацията.
Не наливай масло в огъня с гръмки фрази, че от ин витро се умира, ще го прочете някоя жена, за която е единствения шанс е процедурата.

# 58
  • Мнения: 245
Когато ми регулраха цикъла с хомеопатия бях на 22 години и не съм нито искала нито опитвала да имам деца по това време, просто исках да ми се регулира цикъла и да ми изчезне акнето, кото имах по гърба, което и стана.  Не знам какво имаш предвид под странични ефекти, хомеопатията няма странични ефекти, но може  да има негамотно ползване на хомеопатията, което да даде негативни ефекти, това е вярно. Затова се ходи при класически хомеопат с опит. А може да си имала лечебни кризи, които са нормални и са  част от излекуването, и често без тях не може да се мине, макар че аз имах късмет и най-тежката ми лечебна криза  беше едно грипоподобно състояние.

Ами фактът е, че се умира от хиперстимулация, в някои случаи, както че лекарствата за инвитро имат тежки последици и това не е нито мое мнение, нито мои думи. Това са медицинските факти. Чела съм статии от най-уважаваните у нас специалисти по репродуктивна медина, които говорят за това и то с по-тежки думи от моите. Именно затова ако някой има проблеми, по-добре е да пробва първо със средства от които не се умира и които са  ефективни, а ако не става, тогава да мисли за другите средства. Не смятам, че неинформираността е нещо позитивно. Ако някой ще си рискува живота трябва да го прави информирано и съзнателно, а не неграмотно. А разбира се, много жени си рискуват с пълно съзнание живота за да имат дете и това е нормално.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 423
Както и много жени си гледат само собствения гъз, опулили поглед към голямото бъдеще на техния невероятно дълъг, самотен, здравословен живот. Но темата не е за това, а за алтернативи при ПКЯ. В крайна сметка ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

# 60
  • Мнения: 245
Съгласна съм с това, само не разбрах, защо здравословния живот да е свързан със самота. Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 35 896
........... ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

За ПКЯ /респ. СПКЯ/ е нормално да се редуват МЦ с О. и МЦ без О.  - дори нищо да не се прави.
Интервалите може да са от 1-2 ановулаторни МЦ  последвани от МЦ с О., до 10-12 ановул.МЦ последвани от МЦ с О.


ПП. ... и пак стигаме до Пастите - "Една яла пасти и ...  забременяла"
По-добре не коментирайте, че колкото повече пишете, толкова по- явно става, че нищо не разбирате / и не може да си обясните кое как става и каква е причината/

# 62
  • София
  • Мнения: 1 423
Денис, защо се дразниш толкова? Има хиляди жени с ПКЯ, които успяват да забременеят без особено много лекарска намеса- може да е случайност, че в месеца, в който пият билки или хомеопатия, просто се пада и едната овулация за годината и после казват, че е благодарение на билките. Както е факт, че ако смъкнеш 5 процента от килограмите си (това, обаче ако ги имаш повечко при ПКЯ) може да дойде спонтанна овулация. ПКЯ не е безкрайно гадна диагноза спрямо забременяването. По-скоро е проблем, че е за цял живот и това е много дисконфортно и натоварващо жената- килограми, разбутани хормони и т.н.
За мен е интресно как мога да поддържам сравнително нормален цикъл без да пия противозатъчни, дали наистина има такава хомеопатия, билки, храни (не искам да забременявам).

# 63
  • София
  • Мнения: 35 896
Дразня се защото и без това има доста / нови/ момичета, които губят време и нерви да се лутат кой е правилния подход и когато се пишат подобни твърдения - това ги обърква и бави

Нито губя- нито печеля от цялата работа

Няма спор, със СПКЯ се забременява - никой не твърди обратното, но ако лекар е поставил диагнозата и е назначил адекватно лечение - това става много бързо.

При СПКЯ често се наблюдава ИР и наднормено тегло  - вярно е, но е вярно също че кг. се смъкват по-бързо и лесно с медикамент / метформин/, който влияе и на качеството на яйцеклетките и О.

 СПКЯ  се лекува в 80% от случаите / освен, ако не е генетично - предава се от баща на дъщеря   / - не е за цял живот Simple Smile

Снежко и Сърдитка   направи всички необходими изследвания, посети Ендокринолог, най-добре АГ-Ендокринолог, напр. д-р Владимиров
Имаш хормонален дисбаланс - нещо подтиска О. и трябва да се разбере какво е - проблем с ЩЖ, НбЖ, високи нива на Тестостерона, Пролактина и т.н.




 

# 64
  • Мнения: 245
........... ПКЯ може да се прилъже и с природни методи, спорт, лека стимулация и да не се стига до ин-витро.

За ПКЯ /респ. СПКЯ/ е нормално да се редуват МЦ с О. и МЦ без О.  - дори нищо да не се прави.
Интервалите може да са от 1-2 ановулаторни МЦ  последвани от МЦ с О., до 10-12 ановул.МЦ последвани от МЦ с О.


ПП. ... и пак стигаме до Пастите - "Една яла пасти и ...  забременяла"
По-добре не коментирайте, че колкото повече пишете, толкова по- явно става, че нищо не разбирате / и не може да си обясните кое как става и каква е причината/


Защо презумираш кое как е? Не прави категорични изказвания базирани на презумпции и фанатазии, а питай за фактите първо. Фактите са, че след вечно нередовен цикъл, от самото му начало, до възраст 22 г, и диагностицирани ПКЯ, след лечение с хомеопатия, цикъла ми стана редовен всеки месец и остана така много години и диагнозата беше оттеглена. И това е САМО с хомеопатия. И аз не см единствената, далече от това...Има много жени, които са преживяли същото или подобно нещо, в техния случай.

По-добре не коментирай, че колкото повече пишеш, толкова по-явно става, че нищо не разбираш и не можеш да си обясниш кое как става и каква е причината hahaha Laughing

# 65
  • Мнения: 245
Не се дразни Simple Smile Просто освен твоята истина, която не е невалидна-наистина има медицински средства за помагане за забременяване при СПКЯ, има и алтернативно-медицински и те работят чудесно. Нито медицинските, нито немедицинските работят във всеки един случай, и както вече казах-разумно е да се опита по-безвредното и после ако не работи и по-драстичните методи. За всяко нещо има място и за всяко нещо има хора. Аз също нито губя, нуто печеля от това какъв път някой ще разбере, но държа да кажа истината, такава каквото съм я преживяла. А ти не бъди толкова категорична, за неща, които наистина не знаеш. Има какво да помогнеш с нещата, които знаеш и няма нужда да се бъркаш вв всичко и да си пенкилер. Wink Без лоши чувства. Peace


Дразня се защото и без това има доста / нови/ момичета, които губят време и нерви да се лутат кой е правилния подход и когато се пишат подобни твърдения - това ги обърква и бави

Нито губя- нито печеля от цялата работа

Няма спор, със СПКЯ се забременява - никой не твърди обратното, но ако лекар е поставил диагнозата и е назначил адекватно лечение - това става много бързо.

При СПКЯ често се наблюдава ИР и наднормено тегло  - вярно е, но е вярно също че кг. се смъкват по-бързо и лесно с медикамент / метформин/, който влияе и на качеството на яйцеклетките и О.

 СПКЯ  се лекува в 80% от случаите / освен, ако не е генетично - предава се от баща на дъщеря   / - не е за цял живот Simple Smile

Снежко и Сърдитка   направи всички необходими изследвания, посети Ендокринолог, най-добре АГ-Ендокринолог, напр. д-р Владимиров
Имаш хормонален дисбаланс - нещо подтиска О. и трябва да се разбере какво е - проблем с ЩЖ, НбЖ, високи нива на Тестостерона, Пролактина и т.н.




 

# 66
  • София
  • Мнения: 35 896
 Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 849
А би ли споделила при кой хомеопат си ходила и какво точно по колко време си пила? Не питам с цел заяждане, а от интерес и за сравнение.  Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 1 423
И това, дето си го пила хомеопатичното единично вземане ли беше или как се пие. Ясно е, че ако решим ще идем на хомеопат, но искам да получа представа как е станало- едно пиене или някаква схема, която се повтаря. Друг е моментът и кой ти е поставил диагнозата ПКЯ и по какъв начин, защото не всички гинеколози са достатъчно грамотни. Много искам да знам какво си пила и по какъв начин, защото звучи вълшебно с нещо да пиеш малко и за цял живот генетична болест да излекуваш.
Все пак уточнявам, че имам дете и приканвам всички жени с ПКЯ своевременно да се насочат към клиника по стерилитет, ако бебето известно време не става.

# 69
  • Мнения: 245
А би ли споделила при кой хомеопат си ходила и какво точно по колко време си пила? Не питам с цел заяждане, а от интерес и за сравнение.  Wink

Ходих при Марио Бояджиев, а взимах това, което беше точното лекарство за мен, характера ми, симптомите ми и модалностите ми (от какво поучавал влошаване и то какво подобряване на симптомите), какви храни предпочитам и т.н Точното лекарство е хомеопатията се дава за тип човек, а не за диагноза или заболяване. Това, което на мен ми е помогнало няма да има никакво отношение към друг човек и съответно няма да му помогне. Просто за да задоволя любопитството ти, ще ти кажа, че пих Нат Мур, но и някой нозоди и антимиазматични, които даже не си спомням.

# 70
  • Мнения: 245
И това, дето си го пила хомеопатичното единично вземане ли беше или как се пие. Ясно е, че ако решим ще идем на хомеопат, но искам да получа представа как е станало- едно пиене или някаква схема, която се повтаря. Друг е моментът и кой ти е поставил диагнозата ПКЯ и по какъв начин, защото не всички гинеколози са достатъчно грамотни. Много искам да знам какво си пила и по какъв начин, защото звучи вълшебно с нещо да пиеш малко и за цял живот генетична болест да излекуваш.
Все пак уточнявам, че имам дете и приканвам всички жени с ПКЯ своевременно да се насочат към клиника по стерилитет, ако бебето известно време не става.

Ходих при хомеопата няколко месеца, а може би и повече, 6- месеца-година може би. В този период от време той ми даде едно по едно няколко лекарства, като някой конституционални (т.е за мен и ахрактера ми), някои миазматични (за премахване на наследствени или придобити блокажи предизвикани от заболявания и неправилното им лечение). Взимах ги еднократно, не съм повтаряла, но това не значи, че друг няма да има нужда да повтори.

Диагнозата ми е поставена неколкоратно от различни лекари, на които вече не помня имената, имам и снимки от ултразвук с "перлената оргърлица" фоликули по периферията на яйчника, а после беше оттеглена от д-р Гърчев в МД, а и цикъла ми си беше редовен в този момент така или иначе, та малко значение имаше дали я е оттегил или не.

Вълшебно  звучи всяко непознато нещо. На хората от преди 100 години присаждането на сърце им е звучало като научна фантастика, но е факт че го има.

# 71
  • Мнения: 11 298
denis_d, като те чета и си викам "Брех патко загубена /т.е. - АЗ  Embarassed/ де си обикаляла по лекари 20 години като било толкова лесно да се излекуваш. Малко хапченца, малко лекарства изписани от лекар и готово!:" Това обаче въобще не е така. Обиколила съм над 200 лекаря в цялата страна и отатък граница... От цялото лечение имах времени подобрения, но никой не ме предупреди че лекарствата са вредни за гърдите и за всичките им странични действия. Депресия, липса на либидо, анорексия, депресия, депресия ... това са леките ефекти  Crazy Стигнах до онкология и О ЧУДО оказа се, че лечението с хормони ме е докарало до там!!! Отслабване с метформин ? Ако не съм минала през това ще си помисля че има елексир, който съм пропуснала! Ама на и от там съм минала и на него му сърбах попарата ...  ooooh!
Съжалявам, че не съм си карала с поликистозните яйчници. Цикъл на 3-4 месеца и здраве много по-добро от сегашното. ТОВА Е ИСТИНАТА! Организма си знае работата.

Между другото и аз с хомеопатия имах цикъл и овулация всеки месец, депресията изчезна и килограмите не варираха в двете крайности. Лечението продължи над 6 месеца.След спиране на хомеопатията направих глупостта да посетя гинеколог и пак влязох в кривата схема...

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 09:53 от the Дорис

# 72
  • Мнения: 11 298
За мен е интресно как мога да поддържам сравнително нормален цикъл без да пия противозатъчни, дали наистина има такава хомеопатия, билки, храни (не искам да забременявам).

Погледни какво е писал д-р Михайлов в "Часът на мама". Това е лек вариант на хомеопатична схема. Аз пиех препарата всеки ден от 14 ден на цикъла. Най-добре е да си посещаваш хомеопат и да има плановост в това което правиш.

# 73
  • Мнения: 245
the Дорис, точно както си го написала е, много съжалявам, че ти се е случило, но хубаво правиш, че го пишеш, за да разберат повече момичета истината за тия неща. Пиши го навсякъде, където можеш, може да спасиш нечий живот! Hug   bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 1 423
the Дорис, усещам и аз, че нещата натам вървят при мен, ако цял живот се занимавам да тъпча хапчета. Искам да направя уговорката, че когато става дума за забременяване и няма бебе трябва да се ходи в клиника по стерилитет и там да се реши проблема. Но през останалата част от живота не съм особено съгласна да се тъпча с хапчета- противозатъчни, прогестерон, метформин и да лекувам несъществиващ проблем на щитовидната жлеза, както правих докато забременея.
На теб какво ти става от метформина?

# 75
  • София
  • Мнения: 35 896
denis_d, като те чета и си викам "Брех патко загубена /т.е. - АЗ  Embarassed/ де си обикаляла по лекари 20 години като било толкова лесно да се излекуваш. Малко хапченца, малко лекарства изписани от лекар и готово!:" Това обаче въобще не е така. Обиколила съм над 200 лекаря в цялата страна и отатък граница... От цялото лечение имах времени подобрения, но никой не ме предупреди че лекарствата са вредни за гърдите и за всичките им странични действия. Депресия, липса на либидо, анорексия, депресия, депресия ... това са леките ефекти  Crazy Стигнах до онкология и О ЧУДО оказа се, че лечението с хормони ме е докарало до там!!! Отслабване с метформин ? Ако не съм минала през това ще си помисля че има елексир, който съм пропуснала! Ама на и от там съм минала и на него му сърбах попарата ...  ooooh!
Съжалявам, че не съм си карала с поликистозните яйчници. Цикъл на 3-4 месеца и здраве много по-добро от сегашното. ТОВА Е ИСТИНАТА! Организма си знае работата.

Между другото и аз с хомеопатия имах цикъл и овулация всеки месец, депресията изчезна и килограмите не варираха в двете крайности. Лечението продължи над 6 месеца.След спиране на хомеопатията направих глупостта да посетя гинеколог и пак влязох в кривата схема...

the Дорис
Явно ти си открила своята истина и след като мислиш, че Хомеопатията е твоето спасение , пожелавам ти успех и да се излекуваш напълно.
 

# 76
  • Мнения: 231
Момичета, и аз  реших да споделя опита си в лечението на Спкя. Определиха ми диагнозата на 19 годишна възраст. Казаха ми, че може да нямам деца. Назначиха ми терапия с Диане 35 за 1 година и половина. След края на лечението отново нямах цикъл. Реших да търся алтернатива - лечение с билки. Докато приемах редовно билките, цикъла ми беше почти редовен. След това се наложи да спра за малко билките и хормоните отново се разбъркаха. Междувременно, вследствие на силен стрес постепенно качих над 20 кг. Тръгнах отново към изследване на хормони и лечение при ендокринолог. Оказа се, че имам ИР. Започнах лечение с метформин. Успях да отслабна малко и да забременея спонтанно с два поликистоЗни яйчни ка. След раждането проблемите с цикъла започнаха наново. Назначиха ми отново Диане35 от които за 3 месеца качих още 10 кг. Освен товА приемах и метформин в максимални дози. Пазех жестоки диети без видим ефект. Ходех като сянка. Нямах сили и воля за нищо. От високите дози метформин започнаха да ми излизат червени петна по тялото.
Тогава реших да спра. Оставих нещата в ръцете на вътрешния интелект на собственото ми тяло..

Преди известно време ми се наложи да търся алтернатива за лечение на детето ми и мои близки ме насочиха към класическата хомеопатия. Останах очарована от резултатите и реших да опитам да лекувам и себе си. Лечението ми продължава. Засега съм доволна.

Надявам се моят опит да е от полза, на тези които тепърва тръгват да се борят със СПКЯ и неговите съпътстващи оплаквания.

Желая успех на всички, независимо кой път на лечение ще изберете

# 77
  • Мнения: 77
Здравейте момичета,искам да ви попитам как се справяте с приема на хомеопатичните лекарства,кафето,хрененето ,работата как ги съчетавате,ако може да ми дадете някакъв пример благодаря ви предварително.

# 78
  • Мнения: 11 298
maria_valenzova, какво те притеснява? Пия кафе, мия си зъбите, че и дъвки джвакам  Laughing Просто трябва преди и след приема да има 10 - 15 минути нищо да не се приема.

# 79
  • Мнения: 77
Благодаря ти Дорис и аз така практикувам но работата ми е на смяни и парвата започва в 5 часа и трчбва да започна първо с кафето  а съм решила да пробвам и хомеопатията защото изпих не една а вече две аптеки  и нищо не помага имам и две ин витро зад гърба.

# 80
  • Мнения: 1 099
Някой от вас да е пил Ovarinum/Oophorinum за кистите?

Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

# 81
  • Мнения: 62


Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

Би ли споделила малко повече информация за тези соли? Благодаря!

# 82
  • Мнения: 1 099


Цикъл много успешно се регулира и с Шуслеровите Соли, които не са толкова претенциозни от гледна точка на приема.

Би ли споделила малко повече информация за тези соли? Благодаря!
Ето тук има малко информация.
http://holistichno.com/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B … BB%D0%B8-103.html
Основните соли са 12, като има и допълнителни.
Аз лично се повлиях много добре от 4,9 и 25, като 25 го дават за "женските проблеми". Доста четене и пробване е докато се намерят подходящите, но си струва. Макар и все още да не съм на 100% добре, има голямо подобрение. Цикълът ми е редовен, външните симптоми се подобриха, но не изцяло.
Бях на хомеопат, който ми изписа Нат Мур и Лукопедиум, после в последствие четох в английски сайтове за много добро влияние от Ovarinum/Oophorinum/Ovininum ( едно и също лекарство с различни имена), което отговаря на моя профил и се зачудих дали някой има опит с него.  newsm78

# 83
  • Мнения: 62
Ibsena, благодаря за инфото. Доста интересно. Ти след колко време прием започна да забелязваш подобрение?

# 84
  • Мнения: 1 849
Здравейте, аз следвам подобна схема на тази на авторката на темата, предписана ми от хомеопат и след години борба със спкя от няколко месеца имам изключително редовен цикъл. Преди ми идваше, когато си поиска, а сега е точно 32 дни. Засичам редовно овулация с тестове, което не беше така преди. Надявам се в скоро време да видя и поожителен тест! Peace Успех на всички! Hug

# 85
  • Мнения: 1 099
Ibsena, благодаря за инфото. Доста интересно. Ти след колко време прием започна да забелязваш подобрение?

Цикъла ми доста бързо се регулира 1-2 месеца най- много.
За съжаление се боря обаче с другите симптоми- кожата, косата и тн.  Tired

Сега се храня диетично и добре ми действа, говрих с хомеопат и ми каза да добавя и Овининум и да видим как ще е.

Jana Ina, много хубава новина  bouquet Стискам палци Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 842
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm
Благодаря за информацията, а някакъв хранителен режим използвахте ли? Peace

# 87
  • Мнения: 212
Здравейте!
Получих много лични запитвания относно схемата за прием на Luteinum, която съм пропуснала да уточня.
Лутеинум се пие само при недостиг на прогестерон. Всеки ден по 5 зрънца от 15 до 28 ден.
Схемата работи и без него, в случай, че прогестеронът е в норма.
При всички случаи, си направете изследвания на хормоните преди да започнете лечението.
Успех на всички! Стискам палци!

# 88
  • Мнения: 212
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm
Благодаря за информацията, а някакъв хранителен режим използвахте ли? Peace
Не съм спазвала специален хранителен режим. Намалих тестените храни, консумирах повече плодове и зеленчуци.

# 89
  • Мнения: 1 099
emakara с тестостерона имаше ли проблеми? На мен той май най- много ми пречи. Михайлов препоръчва Тестостерониум 15с.
И друг въпрос- след раждането как са ти хормоните?

# 90
  • BG
  • Мнения: 390
Интересна тема.

# 91
  • Мнения: 1 099
Бих препоръчала алкализираща диета, това е едно от нещата, което много ми помогна, чукам на дърво.

# 92
  • BG
  • Мнения: 390
От една седмица, дори две, реших да взимам хранителни добавки и антиоксиданти, за да ускоря идването на  EFP. Ям ленено семе по 2 с.л. пия Туя (понеделник, сряда и петък), Фоликулинум (на 8 и 15 ден), витамин Е и алое, пчелен прашец и тинктура Турта. Смятам да включа и масло от вечерна иглика. Ще се радвам по-опитните е предизвикване на EFP да споделят мнението си. Обсебила ме е идеята за второ дете и само това си мисля  Flutter

# 93
  • Мнения: 11 298
Какво е EFP?  newsm78

# 94
  • Мнения: 1 782
Здравейте, момичета Simple Smile

Темата е малко "прашна" - та реших да я побутна Simple Smile

Към днешна дата, има ли мами доверили се на хомеопатията и режима на авторката с живи и здрави бебенца ?

# 95
  • Мнения: 7 554
Здравейте,  момичета! Много хубава тема сте започнали и ще ми е приятно да споделите мнението си по един въпрос, който имам, защото виждам, че повечето от вас имат опит с хомеопатията и знаят как работи.

Преди около седем месеца, след като менструацията ми дойде 15 дни след предишната, леко притеснена, отидох на гинеколог. Съответната лекарка тогава ми каза, че единият ми яйчник бил леко по-голям и бил поликистозен, но не ми изписа никакво лечение и ме увери, че това не би следвало да е проблем да забременея. Няколко месеца по-късно отново ходих на друг гинеколог, който пък ми каза, че не виждал да е поликистозен яйчникът.
 
За последен път ходих на гинеколог през януари, защото с приятеля ми се опитваме за бебе, но от 4 месеца неуспешно. Казаха ми, че това е малък период от време и нямало смисъл да ми се правят каквито и да било изследвания, дори на хормоните, да съм била дошла отново, ако нищо не се получело до година. Тогава лекарката ме погледна на вагинален ехограф, отначало каза, че не можела да мивиди яйчниците, после уж ги видя и каза, че нищо ми нямало. Естествено, усъмних се леко в нейните професионални качества особено след констатацията, че не могла да ми види яйчника.  #2gunfire
Питах я и относно хомеопатични лекарства просто така за балансиране на нивата на хормоните в организма, но тя заяви, че не разбирала нещо от хомеопатия, а пък в моя град няма хомеопат.

След ровене в интернет попаднах на темата на доктор Михайлов в Лейдизоне.Бг. Там той предлага онлайн консултация на момичета, и ми направи впечатление, че предписва горе-долу едни и същи неща на всички. Освен това той е поместил конкретна тема за борене на целулита, като в нея предписва чай от джоджен, някакво водорасло, като и Фоликулинум 9СН по 10 зрънца на 8 и 13 ден от МЦ, Лутеинумпо 5 зрънца от 17 до 21 ден на МЦ, Туя по 5 зрънца всеки вторник, четвъртък и петък, както и Натриум Муриатикум по 5 зрънца всеки понеделник, сряда и петък. Основната цел на тази хомеопатия - балансиране на хормоните и борба с целулита.

Та се чудех според вас безвредна ли е тази терапия? И може ли освен за борба с целулита, който при мен е малко, да ми помогне и за забременяване? Подчертавам да го пия така превантивно, не за лечение на конкретно заболяване, защото нещо не ми е диагностицирано от лекар. Мислите ми, че ако приемам тези неща, могат да навредят? Все пак са изписани от доктор Михайлов за борба с целулита, а не за проблеми със забременяването, затова на мен не ми се вярва да са вредни. От аптеката ми казаха, че тези продукти били толкова разредени, че по-скоро да не действат изобщо, отколкото да имат отрицателен ефект. Вие какво мислите?

Относно доктор хомеопат - ако препоръчате някой в София, бих отишла, но проблемът е в това, че няма реално какво да му кажа като информация, така че от какво да ме лекува? Чакам с нетърпение отговорите ви.  Hug

# 96
  • Мнения: 1 782
esmeralda23 ,

Според мен, иди на добър специалист. Не знам от къде си, но с тази гинеколожка дето не може да ти види яйчника..... newsm78 newsm78 newsm78

Поликистозата е свързана с хормонален дисбаланс, често инсулинова резистентност, наднормено тегло, окосмяване, по-скоро липса на цикъл/респ. овулация и др. Най-простото, което може да направиш преди да пиеш каквато и да било хомеопатия е да като ти дойде цикъла, между 3-5 ден да идеш, да си вземеш едно направление и да си изследваш хормоните - LH, FSH, TH, Prolactin, Testosteron, Progesteron - последният май се изследваше малко по натам от цикъла, към 15 ден.
Та ти изобщо може да нямаш хормони извън нормата ...
Друго очевидно нещо при поликистозата е, че яйчниците са като пчелни пити...те са целите в малки дупчици, все едно си представи луната с нейните кратери ....

Иначе за НЕзабременяване може да има десетки други причини, които наистина е рано да обследваш....засичай овулация, ако трябва, отпуснете се и се забавлявайте. В никакъв случай, не трябва да е фикс идея, защото психологическата бариера често пречи.
Може, пак казвам, според мен да пиеш нещо за подобряване на качеството на яйцеклетките.
Аз например си пия Неофолик Мета, витамини Б комплекс, омега 3, КО ензим 10, селен и витамин Е. Препоръчват и вечерна иглика за по-добра цервикална слуз (среда за сперматозоидите Simple Smile).

Ами, това е от мен Simple Smile

Успех !   bouquet Hug Peace

# 97
  • Мнения: 7 554
bebka_8, мерси много за бързия отговор.  Hug

Права си за хормоните, аз днес си пуснах едно изследване TSH, Prolactin, LH, FSH, Estradiol, Progesteron, пък чакам след ден-два да излязат резултатите, дали са в нормалните стойности. Понеже си купих ваучер за изследването от сайтовете за групово пазаруване и хормоните се предлагаха в пакет, не знам дали не съм пропуснала някой друг хормон, но нека гинекологът види тези, пък после ще каже дали трябва да правя и други. Пишеше в сайта да го направя изследването между 2-5 ден от МЦ и аз и така направих, на 4-ти ден от МЦ ги изследвах.

Иначе за добър специалист можете ли да препоръчате някого? Не живея много далеч от София, така че ако знаете някой добър там, мога да отида при него. Осъзнавам, че може и най-вероятно нищо ми няма, може би просто съм се стресирала ненужно (все пак 4 месеца са малко време), но си мисля, че ако има нещо, по-добре да се види по-рано и да се лекува, за да има по-бърз резултат.

Преди малко говорих с една моя позната лекарка, която горе-долу разбира от хомеопатия, и тя каза, че тези лекарства, препоръчани от доктор Михайлов, не са опасни, а и не били в големи дози, така че до 3 месеца могли да се пият без проблем.

Иначе менструация си имам (не знам възможно ли е да имаш менструация, ако нямаш овулация. По-запознатите простете за невежеството ми), но тя не е много редовна. Някой път през 29 дни, някой път през 35 ...

Благодаря много за лекарствата, които препоръчваш. А тази вечерна иглика как се пие? Чай ли е, хапчета ли са, идея си нямам.  Rolling Eyes

# 98
  • Мнения: 212
Масло от вечерна иглика (Prim Oil)
Репродуктивни проблеми - 4 капсули дневно с течности. PRIM OIL трябва да се приема само от менструацията до овулацията. Прекъсва се и се започва прием отново на първия ден от следващата менструация.

При всички други описани по горе проблеми - от 2 до 4 капсули на ден според състоянието.

PRIM OIL се приема половин час след хранене!

Прочети повече: http://www.-spam112-/magazin/hranitelni-dobavki/drugi/prim-oil-% … 2.html?belejnik=1

Аз лично приемам по 2x1 капс. на ден

# 99
  • Мнения: 100
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet
здравейте само да попитам туята през цялото време на цикъла ли се пие. И колко време -месеца

# 100
  • Мнения: 7 554
tezoroico, благодаря много за информацията. Аз четох на листовката на маслото от вечерна иглика, че трябва да се приема всеки ден. В моя случай само от менструация до овулация ли? А ако го приемам всеки ден по една капсула, както е написано, може ли да не помогне или пък да навреди?  Peace

# 101
  • Мнения: 212
СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ:
Макар и значително рядко, биха могли да се появят някои странични ефекти, като повдигане, стомашна болка, разстройство или главоболие. Омега 6 мастните киселини не трябва да бъдат използвани при епилепсия или единични епилептични припадъци, тъй като биха могли да ги индуцират.Да не се приема при проблеми с кръвта.
Продуктът не се препоръчва за употреба по време на бременност и кърмене.

ВЪЗМОЖНИ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ:
PRIM OIL може да промени ефекта на някои лекарства. Ако се лекувате с някои от следните лекарства не трябва да използвате PRIM OIL.

Phenothizines - взимащите от класа на phenothiazines (such as chlorpromazine, fluphenazine, perphenazine, promazine, and thioridazine) за лечение на шизофрения не трябва да приемат вечерна иглика, тъй като при взаимодействие се крие риск от припадъци.

Други възможни взаимодействия - нестероидни противовъзпалителни средства, антикоагуланти и antiplatelet лекарства и билки.

Прием
При предменструален синдром /ПМС/- 4 капсули дневно от 5 до 10 дни преди цикъла. През останалото време една или две капсули са достатъчни.

При менопауза - две капсули доставят нужните 100 mg GLA за подържане на хормоналния баланс в организма.

При екзема, акне, дерматит, суха, чувствителна и дехидратирана кожа - при тежки състояния - 4 капсули дневно. За по-добър ефект засегнатите места могат да се третират и външно с маслото от капсулата. При по-леки състояния и за подържане на красива кожа 1-2 капсули са достатъчни.

Алергии - за овладяване на първоначалните симптоми 4 капсули дневно. При подържаща терапия - 1-2 капсули на ден.

Репродуктивни проблеми - 4 капсули дневно с течности. PRIM OIL трябва да се приема само от менструацията до овулацията. Прекъсва се и се започва прием отново на първия ден от следващата менструация.

При всички други описани по горе проблеми - от 2 до 4 капсули на ден според състоянието.

PRIM OIL се приема половин час след хранене!

Прочети повече: http://www.-spam112-/magazin/hranitelni-dobavki/drugi/prim-oil-% … 2.html?belejnik=1

# 102
  • Мнения: 1 782
Искам да я пия тази иглика, ама като не знам кога ми е пустата овулация Sad Sad Sad

# 103
  • Мнения: 212
Аз също не знам затова я пия 2x1
Дори и по повече да пиеш аз лично не вярвам,че ще навреди-мое мнение разбира се. Попитай в аптеката.

# 104
  • Мнения: 1 782
2x1 ама кога ? постоянно ли ? Нали уж от цикъл до овулация ?

Като че ли най-оптимално е от първи ден на цикъла пием 12 - 14 дни и спираме ... не знам и аз

# 105
  • София
  • Мнения: 35 896
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ

# 106
  • Мнения: 212
Аз съм със СПКЯ пия я постоянно.Но има и друго при мен аз съм на противозачатъчни защото трябва да почна ин витро процедура т.с. на мен неми е толкова важна овулацията сега затова я пия постоянно .

# 107
  • Мнения: 212
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ


Тоест да си я пием постоянно

# 108
  • София
  • Мнения: 35 896
За Маслото от вечерна иглика - по-добре си я пийте от М до М
Ако се приема от М до О. - подпомага О., но от О. до следваща М. подпомага синтеза на прогестерон и функцията на ЖТ - което е особено важно при проблем с О. , дефект в ЛФ , ниски нива на прогестерона и т.н. - срещани най-вече при СПКЯ


Тоест да си я пием постоянно

Да, за да усетите и по-бързо ефекта  Peace / добре е да се приема с Омега 3 - на един прием/
Двете МК-ни /омега 3 и ГЛК/ много добре се допълват и имат синергично действие

# 109
  • Мнения: 7 554
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.

# 110
  • София
  • Мнения: 35 896
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.
За МВИглика - 2х1300мг, след хранене

http://www.usbale.com/Med_centar.htm
Ендокринология - Д-р Начев, Емил

ТСХ трябва да е под 2.0 - високите нива пречат на имплантацията и износването / но не и на зачеването/ Изследвай ТАТ и МАТ - ако не си
Дай да видя хормоните

# 111
  • Мнения: 7 554
Момичета, благодаря за многото отговори. Денис, ако е всекидневно от М до М- в каква дозировка трябва да се пие?

И още нещо, малко офтопик, но се надявам да ме посъветвате - пуснах си изсмедвания на няколко хормона, TSH ми е малко високо - 2,76 . Можете ли да препоръчате добър гинеколог-ендокринолог или само ендокринолог, при когото да се прегледам? Евентуално име, адрес и телефон?

 Правим опити за бебче и четох в нета, че високите нива на ТСХ могат да попречат, иначе другите хормони (estradiol, prolactin, FSH, LH) ми бяха в граница.
За МВИглика - 2х1300мг, след хранене

http://www.usbale.com/Med_centar.htm
Ендокринология - Д-р Начев, Емил

ТСХ трябва да е под 2.0 - високите нива пречат на имплантацията и износването / но не и на зачеването/ Изследвай ТАТ и МАТ - ако не си
Дай да видя хормоните

Денис, благодаря много. Утре ми излизат и другите изследвания и направо ще напиша всички заедно.  Hug

А този д-р Начев приема ли с направление? Аз четох във форума и за д-р Коларов и д-р Тодорова, но освен че приемали само частно, имаше и доста недоволни хора ...

# 112
  • София
  • Мнения: 35 896
д-р Катя Тодорова е много добра, но вече работи в Плевен

# 113
  • Мнения: 7 554
д-р Катя Тодорова е много добра, но вече работи в Плевен

Денис, благодаря ти много за препоръките. И аз четох за доктор Тодорова, явно във по-стар форум, защото беше даден адрес и в София, жалко, че се е преместила в Плевен.

Както обещах, ето резултатите от изследванията (хич не ме зарадваха днес), но имам час от 6:30 при гинеколога и да видим какво ще каже.

Тези съм ги правила на 16.02, на 4-ти ден от МЦ, защото 3-ти ден беше в неделя:

TSH - 2.76 мlU/ml (norma 0.4-4.2)
LH - 9.28 mlU/ml (norma 1,68-15.0)
FSH - 10.61 mlU/ml (norma 3.0-12.0)
Estradiol - 167.06 pg/ml (norma 9,00-175,0)
Prolactin - 8.43 ng/ml (norma 1,2-19,5)
Progesteron - 0.77 ng/ml (norma 0,15-1,40)

Другите са ми от 10.03 (хормоните) и 11.03 (глюкоза и инсулин), на съответно 26 и 27 ден от МЦ. Докторът каза, че нямало значение в кой ден на МЦ ги правя тях:

DHEA - S - 14.130mmol/l (norma 15-44г. Ж <9.85)
4 андростендион - 16.535 nmol/l (norma 1.99-9.18)
17 alpha OH progesteron - 6.330 nmol/l (norma lutealna faza 1.8-6.97)
Серумен инсулин - 5,87 mU/l (norma 2.6-25.0)
Глюкоза - 4,39 mmol/l (norma 3.8-6.1)

Сама виждам, че ДХЕА и 4 андростендион са ми доста над нормата. Опасно ли е това, как мислите? А и ТСХ ми е над 2. Притесних се вече стабилно.  #2gunfire

И се извинявам, че наводних темата на момичето с моите глупости.

# 114
  • София
  • Мнения: 35 896
Денис, благодаря ти много за препоръките. И аз четох за доктор Тодорова, явно във по-стар форум, защото беше даден адрес и в София, жалко, че се е преместила в Плевен.

Както обещах, ето резултатите от изследванията (хич не ме зарадваха днес), но имам час от 6:30 при гинеколога и да видим какво ще каже.

Тези съм ги правила на 16.02, на 4-ти ден от МЦ, защото 3-ти ден беше в неделя:

TSH - 2.76 мlU/ml (norma 0.4-4.2)
LH - 9.28 mlU/ml (norma 1,68-15.0)
FSH - 10.61 mlU/ml (norma 3.0-12.0)
Estradiol - 167.06 pg/ml (norma 9,00-175,0)
Prolactin - 8.43 ng/ml (norma 1,2-19,5)
Progesteron - 0.77 ng/ml (norma 0,15-1,40)

Другите са ми от 10.03 (хормоните) и 11.03 (глюкоза и инсулин), на съответно 26 и 27 ден от МЦ. Докторът каза, че нямало значение в кой ден на МЦ ги правя тях:

DHEA - S - 14.130mmol/l (norma 15-44г. Ж <9.85)
4 андростендион - 16.535 nmol/l (norma 1.99-9.18)
17 alpha OH progesteron - 6.330 nmol/l (norma lutealna faza 1.8-6.97)
Серумен инсулин - 5,87 mU/l (norma 2.6-25.0)
Глюкоза - 4,39 mmol/l (norma 3.8-6.1)

Сама виждам, че ДХЕА и 4 андростендион са ми доста над нормата. Опасно ли е това, как мислите? А и ТСХ ми е над 2. Притесних се вече стабилно.  #2gunfire

И се извинявам, че наводних темата на момичето с моите глупости. 
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0 - показва, че имаш Хипофункция на ЩЖ
Ако не си изследвала ТАТ и МАТ - направи го
ЛХ и ФСХ са доста завишение, показват че нещо потиска функцията на яйчниците - най-вероятно андрогените, защото стойностите са високи / ДХЕА и Андростендион/ - трябва да изследваш 17ОН Прогестерон точно на 3 ден от МЦ. От неговите стойности ще се прецени къде е проблема - яйчници или НбЖ
Нямаш ИР Peace
Не трябва да се притесняваш - има проблем и е хубаво, че това се установи. Каквото и да е - коригира се, не е страшно

# 115
  • Мнения: 7 554
Здравей, Денис.  Simple Smile

Да направя малък ъпдейт на състоянието ми след прегледа при гинеколога. Той погледна изследванията, установи също като нас, че ДХЕА - С и 4 Андростендион са високи, гледа ме на вагинален ехограф доста време, а после каза, че имам поликистозни яйчници и че най-вероятно нямам овулация. Предписа ми противозачатъчно Ясмин (21 дни и след това 7 дни почивка) и Андрокур (по една таблетка през първите 10 дни от цикъла). Каза ми да ги пия три месеца и след това да направя отново изследване на ДХЕА-С, 4 андростендион и тестостерон. Ако нивата им са се понижили, сме можели да започнем стимулация на овулация.

Аз останах обаче малко резервирана. Първото, което е, струва ми се, че нямам повечето от симптомите на СПКЯ - нямам наднормено тегло (при ръст 170см тежа 55 кг, дори през последните месеци свалих 2-3 килограма и то някак от само себе си), нямам диабет или инсулинова резистентност, нито пък силно окосмяване. Цикълът също не ми е много нередовен - варира между 30-32-36 дни, но иначе си го има всеки месец. Единствено и само имам лек пърхот (който си ми е от малка, надали е от това) и през последните няколко години ми пада доста коса (дерматологът ми изписа разни шампоани и ампули, но за 2-3 месеца приложение не помогнаха особено).

Тези противозачатъчни много ме притесняват заради множеството им странични ефекти, страх ме е и да не напълнея от тях, както споделят много момичета, а и доста от тези със СПКЯ бяха писали по форумите, че противозачатъчните не са им помогнали особено. Другото нещо - не ми се прави и подобна хормонална стимулация на овулацията, предпочитам да изчакаме повече време, за да ми се нормализират хормоните и овулацията да си настъпи естествено. Дали това е възможно, ако пия тези противозачатъчни по-дълго? И изобщо има ли някаква алтернатива на противозачатъчните?

Мислех си дали да не пробвам с хомеопатия, но докторът каза "да зарежа тези глупости, понеже не действат", но пък дали противозачатъчните действат добре? Объркана съм и не знам какво да правя, имам още седмица до започването на цикъла и трябва да реша до тогава.

Моля ви, посъветвайте ме какво да правя спрямо вашия опит, момичета!

Иначе на ендокринолог планирам да отида след няколко седмици, тогава ще пусна и ТАТ и МАТ.

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 00:24 от esmeralda23

# 116
  • София
  • Мнения: 35 896
esmeralda23
ОК е добро решение, но ако искаш се консултирай и с друг лекар.
Имаш СПКЯ, след като има завишени нива на андрогените - само това е достатъчно
Диагнозите се поставят на база изследвания, не на симптоми / които може да ги има, но може и да ги няма/
Високите нива на андрогените са по-голямото зло - от ОК  Peace
За хомеопатията - напълно съм съгласна с лекаря. На хормони се противодейства с хормони, останалото е случайност и късмет / т.е дори да не приемаш нищо има вероятност, някаква, хормоните и сами да се нормализират, но не се знае кога - след 4 месеца или 3 години/
С медикаментите е сигурно и много по-бързо

# 117
  • Мнения: 1 849
Аз смятам, че ако жената не бърза да забременее, може да пробва първо с хомеопатия и добавки. Аз съм доволна от схемата на д-р Михайлов, описана в тази тема и я пропоръчвам на всеки, който има време, търпение и желание да пробва един по-лек вариант на лечение.  Peace Никой лекар няма да препоръча хомеопатия, поне аз на такъв не съм попаднала. Много по-лесно е да се замаже положението с противозачатъчни, да смъкнат андрогените с хормони и да се стимулира овулацията. За това всеки си преценява кое е по-добрия избор за него! Успех! Hug

П.С. За мен е несериозно да се изписва лечение без да са направени пълните изследвания и да е открита причината за спкя.  Wink

# 118
  • Мнения: 7 554
Момичета, благодаря ви много за отговорите.   Hug Peace

    Денис, бих пила противозачатъчни не 3 месеца, ами и цяла година, ако след това наистина хормоните ми ще се нормализират и ще съм си окей, без да приемам каквото и да било вече. Но така ли ще стане? И ако те действат така, защо докторът ми каза стимулация след 3 месеца противозачатъчни? Не би ли трябвало да се оправя от само себе си след този курс на лечение с Ясмин? Обърках се малко.
    Мисля си, че е по-добре първо да мина и през ендокринолог, да изследвам ТАТ и МАТ, както ти ме посъветва, и да се види дали проблемите с яйчниците не се дължат на друг проблем с ендокринната система. Защото това е възможно, нали? Пък после, ако трябва, ще ги пия тези противозачатъчни, макар да не ми се иска.

 Jana Ina, обмислям и варианта с хомеотерапията, знам, че мненията тук във форумите са много различни и всеки може би е намерил начина на лечение, който най-добре му влияе. И от двете има и доволни, и недоволни, разбира се. Искаше ми се да се свържа с доктор Атанас Михайлов, но днес цял ден никой не отговаряше на стационарния телефон в кабинета му. А изглежда е спрял и да отговаря във форума на лейдизоне. В нета намерих два джиесема, единият е постоянно изключен, а другият е на някакъв друг доктор Михаил Михайлов, също хомеопат. Ако ти или някой друг разполага с работещ джиесем номер на доктор Атанас Михайлов, или пък знаете приемните часове в кабинета му, моля ви, напишете ми тук или на лично. Ще съм много признателна.

Иска ми се да чуя няколко мнения и тогава да преценя какво да правя. Ако започна противозачатъчните не този, а да кажем следващия месец след консултация и с другите доктори, няма да е фатално, нали?

# 119
  • Мнения: 245

С медикаментите е сигурно и много по-бързо

верно ли? Joy

чудя се защо ли има милиони жени с поликистоза тогава, и повечето са минали през лесните и бързи хормони и съвсем са оплексали нещата и са развили проблеми, които не са имали преди това, от хормоните.

Не мога да разбера какво търсиш в тази тема, Денис, като нито имаш опит, нито знания, нито отворен ум за да имаш мнение за алтернативните методи за лечение. Само се правиш на знаеща пред хора които търсят друго, а не това, което ти предлагаш.

# 120
  • София
  • Мнения: 35 896
persimon
И идея си нямаш колко познания имам по тази тема, а самия ти коментар, след моето мнение, показва колко далеч си ти от всичко това.
Както и да е - обикновено,  не реагирам на подобни изказвания Simple Smile 
 

# 121
  • Мнения: 245
persimon
И идея си нямаш колко познания имам по тази тема, а самия ти коментар, след моето мнение, показва колко далеч си ти от всичко това.
Както и да е - обикновено,  не реагирам на подобни изказвания Simple Smile  
 


Имам прекрасна идея колко разбираш от алтернативна медицина-точно 0. Тази тема е за това, така че не виждам какво точно правиш тук, освен да се мъчиш да разубедиш хората да ползват различни от болничните методи, без да отчиташ, че тези хора най-често вече са ползвали тези методи, безуспешно. Пиши си по темите за нивата на хормони и прочее неща, по които си си научила нещата и не се бъркай където не разбираш, а именно-алтернативна медицина.

# 122
  • Мнения: 3
Здравейте,мили дами!
 
Изчетох цялата тема,тъй като и аз съм момиче, страдащо от т.нар. СПКЯ.
Не знам от къде да започна. На почти 23 години съм вече, а се ''лекувам'' почти 4 години. В пубертета имах много проблемна кожа, след което всичко се нормализира. Докато лятото, след 19 ми рд. пак започнаха да ми излизат пъпки по лицето. Стигнах до ендокринолог, направих си изследвания и стана ясно, че  имам завишен инсулин. Пратиха ме на гинеколог,където се потвърдиха съмненията за поликистозни яйчници,също и вискокия тестостерон и косата доста започна да ми капе. Съответно веднага ми бяха изписани противозачатъчни ( "Хлое''). Пих ги една година, през която не мога да кажа,че имаше голям ефект. Отидох при друга гинеколожка, тя ми изписа нови (''Ясмин'')  тях пих една година,бих казала,че те ми повлияха по-ефективно и върху кожата.Но тъй като все пак са си химия исках да ги спра. Август месец 2014, ги спрях и от тогава не съм пила нищо. И започнаха пак проблемите. След няколко месеца отидох на лекар, отново ми се бяха образували много фоликулчета, даже се беше появило и някакво кървене. И за първи път започна да ми закъснява менструацията. До този момент никога не е ставало така,но и може би защото скоро,след като беше открит проблема започнах да пия веднага хапчета  и те са го регулирали. Започна отново много да ми се влошава кожата. Случайно чух за този д-р Михайлов, писах му, но тогава все още нямах проблеми с цикъла. Той ми изпрати следната схема:

Джоджен – 5 г се запарват в 250 г  вода 15 мин. Прецежда се, пие се на 2 порции през деня.

 НАЙ-ВАЖНО ПРИ ПКЯ

Rp./ *Hb. Visci albi 200,0 – бял имел

D.S. ½ супена лъж. да се добавя в основния чай 15 дни преди очакваната менструация ИЛИ 2 СЕДМИЦИ СЛЕД НАЧАЛОТО НА МЦ.

Rp./ Gelee rojal 10,0

D.S. в 200 г мед, сутрин по 1 чаена лъж.

 

Rp./ Folliculinum 9 CH

ПО 10 гранули на 8. и 13. ден от МЦ броено от първия ден

Rp./ *Sem. Lini 200,0 – ленено семе

D.S. смила се в ел. кафемелачка - по 1-2 супени лъж. дневно - бъркате с някаква течност.

Започнах да я спазвам,опитах се максимално, но дойдоха тези проблеми с цикъла и нямаше как да спазвам схемата  с белия имел и не знам заради това ли,но не се повлиях. Няколко месеца пиех тези неща,но честно да ви кажа мисля,че може би когато му бях писала нямах менструални смущения и вероятно той ще ми назначи и друго лечение. Скоро пак бях на лекар и ми изписаха нови хапчета ''Белара'',но аз така и не ги купих. И отново не знам какво да правя,моля Ви някой ако е пил друга схема или е в моето положение да ми напише някакъв съвет. Опитвам се да си запиша час при д-р Михайлов, а той, простете ми за въпроса, освен хомеопат какъв вид доктор е, гинеколог ли е?

Благодаря Ви предварително!


Последна редакция: нд, 14 юни 2015, 22:47 от SilviaG

# 123
  • Мнения: 11 298
SilviaG, имаш ли проблем с килограмите?
Ако имаш поликистоза е напълно нормално цикъла ти да не е редовен. И това не е съществения проблем.
Как се храниш? В смисъл спазваш ли диета заради инсулина или от време на време похапваш въглехидрати?

Не е добра идея да те лекува хомеопат по нета. Добре е да си запишеш чак и да намериш твоя хомеопат  Peace

# 124
  • Мнения: 3
Докато пиех хапчетата понапълнях 3 кг,но откакто не ги пия мисля,че съм ги свалила.Слава Богу досега не ми се е налагало да спазвам диети, но и не се храня много здравословно. Пия Метфогамма от 500 мг по 2 пъти на ден. Заради килограмите и другите странични ефекти не ми се иска пак да започвам контрацептивите, много зле този тестостерон  се отразява на моята и без това склонна към акне кожа, и откакто не пия хапчета наблюдавам и повишено окосмяване. Не знам кое ли е правилното решение,хомеопатия или хапчета,и изобщо има ли такова нещо като решение или просто подтискане на проблема? ..  Sad

# 125
  • София
  • Мнения: 35 896
Докато пиех хапчетата понапълнях 3 кг,но откакто не ги пия мисля,че съм ги свалила.Слава Богу досега не ми се е налагало да спазвам диети, но и не се храня много здравословно. Пия Метфогамма от 500 мг по 2 пъти на ден. Заради килограмите и другите странични ефекти не ми се иска пак да започвам контрацептивите, много зле този тестостерон  се отразява на моята и без това склонна към акне кожа, и откакто не пия хапчета наблюдавам и повишено окосмяване. Не знам кое ли е правилното решение,хомеопатия или хапчета,и изобщо има ли такова нещо като решение или просто подтискане на проблема? ..  Sad
Трябва да се открие каква е причината за по-високите нива на тестостерона / като се направят допълнителни изследвания/ - яйчници, НбЖ и т.н. - и да се лекуваш

# 126
  • Мнения: 11 298
Трябва да се открие каква е причината за по-високите нива на тестостерона / като се направят допълнителни изследвания/ - яйчници, НбЖ и т.н. - и да се лекуваш

Поликистозата си е при нея с клинична проява като по учебник.  Peace - с висок тестостерон и инсулинова резистентност.

За тестостерона и неговото намаляне много помагал чай от мента и чай от джоджен. Но макар винаги да съм имала висок тестостерон /и аз съм с поликистоза/ никога съм нямала акне. Инвестирам в лазерна епилация и епилатори и мисля, че всичко е под контрол. За съжаление варианта за лечение, който предлага медицината е противозачатъчни. Те обаче са една от най-големите гадости на човечеството и много от тези, които ги приемаме ще развият рак заради тях. Разбрах това по трудния начин и след като влезеш в онкологията със съмнения за рак на гърдата първия въпрос е колко време си пила противозачатъчни  Rolling Eyes Тогава попадаш на ОНЕЗИ теми, в които хиляди пострадали жени говорят какво са им причинили противозачатъчните и как никой не ги е предупредил, нито преглеждал редовно /например да се посещава мамолог на 6 месеца при прием на каквито и да е противозачатъчни/. Риска сллед техния прием спада след 10 години от приема им  Shocked

Така, че моето мнение е да пробваш хомеопатия и билки. Пий си Медформина. Прибави масло от иглика, купувай си разнообразни добавки, но не пий хормони. 

Хомеопатията действа бавно и трябва да минат месеци прием, за да видиш подобрение.

# 127
  • Мнения: 3
Благодаря Ви много за съветите!Но и при д-р Михайлов с тези часове е толкова трудно,толкова време се чака. Аз съм от Благоевград,случайно да сте чували за някой хомеопат някъде по-наблизо?

# 128
  • Мнения: 1 849
Минавам да споделя, че благодарение на тази схема, билки, спорт и нвд забременях, износих и родих едно прекрасно бебе. Така че си заслужава да опитате!

# 129
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте,

И аз да се включа към темата. Не съм намерила лек до сега за кистите, от 2-3 месеца приемам само 1 хомеопатично лекарство, но не знам дали ще ми помогне - Conium Maculatum. На 26 съм почти, от 2-3 години с поставена диагноза СПКЯ, нисък прогестерон, нямам ИР установена, като цяло съм и слаба. Не правя опити за бебе, но вторичните ефекти така да ги нарека много ме подтискат- ужасно омазняваща се кожа и коса и косъмчета по брадичката, които започнах да третирам на скоро с лазерна епилация. Чудя се ако започна тази схема, може би ми е последната надежда, дали ще попречи да си пия и Conium по 5 гранули на ден както ми е предписано или да изчакам докато го приключа?  Исках и да попитам всички, които приемате хомеопатия съобразявате ли се да не пиете изобщо кафе , освен ментата, която не трябва да се приема? Благодаря.

# 130
  • Мнения: 11 298
helend,

Можеш да започнеш паралелно и другото хомеопатично лечение - то няма да попречи на това, което пиеш. Говориш "да приключиш" приема на изписания ти хомеопатичен преперат, но тези лекарства се пият с месеци.
Хомеопатите, които съм посещавала не правят никакви забрани за кафета и менти, Условието е 30 мин. преди и след прием да не пия и консумирам нищо  Peace

# 131
  • София
  • Мнения: 5
helend,

Можеш да започнеш паралелно и другото хомеопатично лечение - то няма да попречи на това, което пиеш. Говориш "да приключиш" приема на изписания ти хомеопатичен преперат, но тези лекарства се пият с месеци.
Хомеопатите, които съм посещавала не правят никакви забрани за кафета и менти, Условието е 30 мин. преди и след прием да не пия и консумирам нищо  Peace
 

Благодаря ти много за отговора  Wink Имах предвид, че ми беше казано за прием от 4 месеца, но съм убедена, че няма да е достатъчно. Това е доста упорит проблем, на който му трябва време.

# 132
  • Мнения: 17
Здравейте! На 15 годишна възраст ми беше поставена диагнозата Синдром на поликистозните яйчници, Инсулинова резистенстност = Метаболитен синдром. Още тогава започнах "лечение" с Глюкофаж и Диане 35, като през годините минах през Дуфастон и Линдинет 30. Сега вече съм почти на 21 години и не съм излекувана. Никой от лекарите тогава не ми обясни, че не ме лекуват, а просто замазват положението. Винаги съм била пълно дете, но след приема на лекарствата стана страшно. Качвах ли качвах килограми, изпробвах всякакви диети, но се въртя в един непорочен кръг. В комплект с многото килограми не се разминах и с прекомерно окосмяване, мазна кожа, акне и всички гадости. Глюкофажа спрях да го пия преди няколко години, много ми се виеше свят от него. Постепенно започнах да забелязвам при прием на някой от противозачатъчните или Дуфастон как косата ми изведнъж започва да пада и организма ми просто отслабва, и без друго имунната ми система е срината от хиляди диети и опити за отслабване. От Януари тази година спрях да пия каквито и да било лекарства. За голямо мое щастие 2 месеца под ред си имах цикъл (явно остатъчен ефект от Линдинет 30), но след това пак се започна липсата му, 3 месеца никакъв не се появи и се принудих пак да пия Дуфастон.
Твърдо съм решена да намеря алтернативно лечение, не искам повече да си вредя. През годините прием на противозачатъчни може би съм усетила най-неприятните им странични ефекти. От Диане 35 получавах бъбречни кризи и възпаление на бъбреците, от Дуфастона се чувствах ужасно, всичко ме болеше, а след Прием на Линдинет 30 започнаха едни кисти на Бертолиновата жлеза, операции и много болка. Естествено нито един Гинеколог не ми каза "това се случва от препаратите", сама стигнах до тези изводи наблюдавайки тялото си след прием на всяко "вълшебно хапче". Споделям опита си с вас, защото все по често ставам свидетел на същата практика от страна на Гинеколози и Ендокренолози върху млади момичета, с обещанието "ще се излекуваш". Е аз след 6 годишна битка все още не съм излекувана, безкрайно съм изморена от това на всеки 3 месеца да посещавам Гинеколог, Ендокррнолог и да чувам все едно и също.
Ще съм много благодарна ако някой ми препоръча добър Хомеопад от Варна или Плевен.

# 133
  • Мнения: 11 298
Даяна Тодорова, приемаш Глюкофаж и си пълна? Не ти ли влияе?

# 134
  • Мнения: 17
Даяна Тодорова, приемаш Глюкофаж и си пълна? Не ти ли влияе?

Докато го приемах свалих около 20 кг. За 1 година, но ми препоръчаха да спра да го пия, защото започна да ми се вие свят от него и много ми падаше кръвното (с ниско кръвно съм си по принцип).

# 135
  • Мнения: 11 298
Даяна Тодорова, приемаш Глюкофаж и си пълна? Не ти ли влияе?

Докато го приемах свалих около 20 кг. За 1 година, но ми препоръчаха да спра да го пия, защото започна да ми се вие свят от него и много ми падаше кръвното (с ниско кръвно съм си по принцип).

Хм, странно лечение ти правят? И не ти ли го замениха с друго - Медформин, Инофолик /ако така се пишеше/?

# 136
  • Мнения: 396
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet

Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден - какво количество трябва да се приема .

# 137
  • София
  • Мнения: 3 026
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm

Здравей!
Аз също по схемата на д-р Михайлов премахнах една киста 3 см. Но след 2-3 месеца се появи друга - 5 см, която и болеше. Пих само Туя и Апис този път и след 10 дни кисатата я нямаше! Тогава пък ми казаха, че съм  имала поликистозни яйчници.. Shocked За да съм сигурна, трябва ли да си направя изследвания на хормоните и ако да, какви по-точно?
При теб как се развиха нещата след раждането? Върнаха ли се кистите или всичко е наред?
Благодаря за отговора и живи и здрави дечица!  bouquet

Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден - какво количество трябва да се приема .

1 х 5 зрънца на ден.

# 138
  • Мнения: 396

[/quote]

Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден - какво количество трябва да се приема .
[/quote]

1 х 5 зрънца на ден.
[/quote]

Благодаря Ви.

# 139
  • Мнения: 28
Здравейте. Честита нова година на всички! Аз също имам този проблем от много време и съм решила да се обърна към хомеопат. Моля, препоръчайте ми хомеопат в София, който ви е помогнал да си урегулирате синдрома. Не целя забременяване, а поставяне на синдрома в рамка и премахване на всички странични ефекти. Чакам спонтанен цикъл, за да си направя хормоналните изследвания. От 2012 г. имам и ИР, а през 2015 започна силно капене на косата, нетипично окосмяване, силно якне (акнето го имам от първия МЦ). Благодаря ви предварително. Не искам да започвам някоя от схемите по интернет, все пак всеки е индивидуален, а не знам при кого да отида. Час при д-р Михайлов се записва много трудно, а моите симптоми много се влошават - скоро няма да ми остане коса на главата, ако продължавам така.

# 140
  • Мнения: 7 554
Elanore, не целя да се изказвам като много разбираща, но щом имаш инсулинова резистентност, пиеш ли някакви лекарства за нея? Не знам дали само хомеопатия би ти помогнала да оправиш ИР, а СПКЯ много често е предизвикан от това. Ако искаш, можеш да пишеш и във форума за поликистозни яйчници, там момичетата биха могли да ти дадат повече съвети.  Peace

# 141
  • Мнения: 1 327
Темата е стара, но интересна. Винаги ще има за и против хомеопатията, като цяло.
Има ли някой, освен авторката, който е успял да зачене по тази или подобна схема? Колко време е отнело и прочие?
Не искам темата да става бойно поле за и  против или да се коментират рисковете. Ясно е, че ги има. Искам само споделяне на опит и информация.

# 142
  • Мнения: 3
Преди 5 години ми поставиха диагноза СПКЯ ,след 8 месечни опити за забременяване.Оказа се, че нямам овулацията (въпреки ,че тестовете показваха противното) и че имам проблем с ФСХ и андростедион.След два месеца хормонално лечение с Климонорм и диета отслабнах с 5 килограма .Забременях след стимулация с Clostilbegyt, Dufaston , инжекции с Puregon и Pregnyl и инсеминация.Имам прекрасно момиченце.
Сега отново съм бременна.
Този път се преборих много по-лесно,избегнах хормоните и изкуствената стимулация и всичко стана много по-бързо.С помощта на билки и хомеопатия, излекувах липса на овулация,хормонален дисбаланс ,поликистозни яйчници .
Пиех по предписанията на д-р Михайлов във форума  http://mama.btv.bg:
Thuya 15 CH- понеделник, сряда петък по 5 зрънца
Folliculinum 9 CH- по 10 зрънца на 8. и на 13. ден от цикъла
Ленено семе - По 1- 2 супени лъжици,смляно , с вода (аз пиех по 1 с.л. ленено олио дневно)
Бял имел- 1 супена лъжица кипвате 5 минути в 300 г вода. Като поизстине, прецеждате, пиете сутрин, обед, вечер по 1 чашка. Пиете 15 дни преди менструация. Начало на менструация- СТОП! И т.н.
Алое сок (на Абофарма)- 3 х 1-2 чаени лъж, разреден в чаша сок. Начало на менструация- СТОП!
Luteinum 9CH - от 15 до 28 ден
Пиех и витамин Е х 200мг дневно.
Препоръчах схемата на една приятелка и тя е вече в 5-ти месец.След една година неуспешни опити ..... и след 4 месеца спазено това лечение .
Пожелавам на всички успех и скорошно щастие.
Вярвайте и мислете положително!

P.S.Ето още една полезна статия по темата : http://www.biberonbg.com/info/forbaby.htm


Моля дамата да ми пише на лично за повече информация  . Много ще съм благодарна.

# 143
  • Мнения: 3
Здравейте четох ваш пост с билките от д-р Михайлов моля ви пишете ми на вайбър 0879007739 или ми оставете ваш месинджър или вайбър за да ми обесните по-подробно. Аз също съм с поликистозни яйчници . В момента пия кистоп , но ми се иска да изпробвам вашата рецепта . Много ще съм ви благодарна ако се свържете с мен .

# 144
  • Мнения: 12
Здравейте! А тези от вас, които са забременели, докато са приемали Лутеинум сн9, преустановили ли са приема му и по каква схема?

Общи условия

Активация на акаунт