Ученически карти за градския транспорт.

  • 35 629
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Започна учебната година а аз си нямам на идея от къде да се сдобием с такава и как става? Класната нищо не е казала. Моля ако някой знае реда нека ме осветли по въпроса. За гр.Пловдив става въпрос и за линия №16 на Меритранс. Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
В София картите за децата се издават там, където се издават и картите за възрастни, при вас би трябвало да е същото. За целта ти трябват 2 снимки и бележник, на гърба на който вписват това, че са издали съответната карта. Ако детето е първокласник, и лична карта може да свърши работа.

# 2
  • Мнения: 14
В София картите за децата се издават там, където се издават и картите за възрастни, при вас би трябвало да е същото. За целта ти трябват 2 снимки и бележник, на гърба на който вписват това, че са издали съответната карта. Ако детето е първокласник, и лична карта може да свърши работа.

Предполагам че бележника трябва да е минал през директора за подпис и печат.

# 3
  • Мнения: 5 140
а за София каква е цената на картата и за 1 месец ли се издава?

# 4
  • Мнения: 574
В София картите за децата се издават там, където се издават и картите за възрастни, при вас би трябвало да е същото. За целта ти трябват 2 снимки и бележник, на гърба на който вписват това, че са издали съответната карта. Ако детето е първокласник, и лична карта може да свърши работа.
Само с бележник ли? А дали трябва допълнителна сл.бележка /уверение/ от училището? И защо две снимки? Питам, защото досега синът ми не е имал карта за градски транспорт.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
За съжаление, не мога да дам много конкретни отговори, тази година карта не сме взимали. Бележниците естествено трябва да бъдат подписани и подпечатани, за количеството на снимките и цената не съм сигурна (миналата година беше 17 лв за 3 месеца за една линия), допълнителни документи или бележки не бяха нужни.

# 6
  • София
  • Мнения: 937
За сега издават карти и с миналогодишния бележник и снимка. Необходима е и лична карта за учениците над 14 г.
Нищо друго не е необходимо (примерно както уверението за студентите). Това е за София, предполагам, че и в другите градове е така.

# 7
  • Мнения: 5 140
е добре, моята щерка е на 6 и половина, февруари прави 7, до тук добре...ама аз как да им доказвам на контрольорите, че още няма 7, а е на у-ще  newsm78. И не трябва ли и аз да и взема лична карта?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако изобщо попитат детето за карта, обикновено е достатъчно да каже, че още няма 7. Иначе в личната карта от училище има ЕГН на детето, това също е документ за самоличност  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 708
В София вече се издавата електронни карти - други не им дават. 1 снимка е достатъчно защото я сканират и връщат на детето. За тази електронна карта, която се издава еднократно се плаща 2 лв. Става и с бележник от мин г. но тогава издават макс за 1 мес. С новия бележник вече ще може за по-дълъг период. Тази карта вече си носи цялата информация в нея, всеки път може да се зарежда за различни линии и периоди.

Самите цени на картите ги има там където винаги ги е имало СКГТ

Месечна - за една линия7,00 лв
Месечна - за две линии10,00 лв
Месечна - за всички линии17,00 лв
Тримесечна - за една линия18,00 лв
Тримесечна - за две линии27,00 лв
Тримесечна - за всички линии51,00 лв
Шестмесечна - за една линия35,00 лв
Шестмесечна - за две линии50,00 лв
Шестмесечна - за всички линии102,00 лв

# 10
На Плиска издават още от старите  newsm78, днес синът ми си направи. Пише,  че електронните са задължителни за ученици чак от 1 ноември.

# 11
  • Мнения: 2 708
Не споря за Плиска, ама хич Peace На площад св Неделя отказаха да им дадат от другите и не съжалявам. Но щом ти се занимава с това упражнение и сега и после, вместо да се свърши тази работа веднъж и после за секунди само да ти се зарежда картата, а не да се изрязват с ножички, да се ламинира, да се перфорира и т.н простотии  - твоя воля. Аз лично ги пратих преди големите опашки да свършат тази работа и същите тези карти ще могат да ползват от тук нататък надявам се още дълго време. Между другото огромните опашки се образуват точно заради времето, което технологично е нужно за ламиниране, изрязване и лепене. Всички други с ел карти минават точно за секунди.

# 12
  • Мнения: 5 140
Krische благодаря ти за информацияята, изобщо не се сетих да проверя на сайта им  Embarassed ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 11 702
А какво представляват електронните по-точно как се зареждат?Извинявам се за глупавия въпрос,но не съм ползвала.

# 14
  • Мнения: 440
Някой знае ли цената на ученическите катри в Русе?

Общи условия

Активация на акаунт