Впечатления от Турските авиолиннии?

  • 4 343
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 575
Здравейте момичета,

Някой да има пресни впечатления как е обслужването и въобще пътуването на ДЪЛГИ дестинации с Турците?
Досега пътувам само с ВА и за пръв път ми се налага до Азия с турците, та малко съм притеснена......................... Thinking

# 1
  • Мнения: 241
През август имах отиване връщане до Мумбай през Истанбул (полета до Мумбай е около 6 часа, така че мисля че спада към дълги дестинации)
Откакто са минали към Star Alliance вече може да ползваш и Miles&More ако имаш

имат страхотна храна като за самолетно пътуване, по-добра от Lufthansa или Austrian. Дават ти меню. Има си радио в самолета с десетина станции, липсваше ми само канала с упражненията от Lufthansa. Стюардесите са мили и внимателни, каквито и трябва да са.
Изобщо, държат страхотно ниво.
Дори обзавеждането на Airbus-a беше хубаво - ново и чисто.
Ще останете доволни.

Имат много удобен онлайн check in, с който си избираш местата 24 часа преди полета по графика на седалките.

Докъде е полета? Вярвам, че ще е приятен с тях. Звуча малко като реклама, обаче след последния ми полет с Austrian в един зашморцан самолет с опърпани седалки  smile3515 Turkish бяха свеж полъх

# 2
  • Мнения: 208
Юли ходих на Тунис е не е кои знае колко дълъг полета бяхме с турски самолет мъжете стюарди бяха много любезни и самолета беше доста по голям от тези на България AIR седяхме по двама т.е нямаше непознати хора до нас  имаше доста свободни места. На връщаме с България AIR пак бяхме наблъскани като в консерва. Самолета беше чист ами хубаво бе6е нямам оплаквания макар че бях силно шокирана в началото (никой не ми беше казал че самолета ще е турски) но слава богу всичко веше ок

# 3
  • Мнения: 1 724
И аз споделям горните положителни впечатления, ползвах ги април тази година с прекачване през Истанбул, оттам полета беше 4-5 часов до Близкия Изток, единствено не останах доволна че местата бяха много натясно в стандартната класа, но се изтърпява. Иначе храна, обслужване ..всичко на ниво, нямаше закъснения в полетите, което за мен също е много важно  Peace При нас нямаше допълнителни екстри като филми, май и радио нямаше, предполагам вече ако полета е над 6-7 часа (long haul) ги предлагат.

# 4
  • Мнения: 2 575
През август имах отиване връщане до Мумбай през Истанбул (полета до Мумбай е около 6 часа, така че мисля че спада към дълги дестинации)

моят е до Хонконг.
Притеснява ме това, че няма филми? Аз съм свикнала на дълги полети поне 2 филма да запълнят многото часове Simple Smile

И още един въпрос - на отиване и връщане еднакво дълго ли летяхте?
При нас на отиване е към 8 часа, но на връщане 13 ?!?!? Явно лети както и Бритиш - нагоре през Сибир и после надолу - към Лондон или Истанбул.

И ако наистина е тясно мястото в Икономичната класааа - ужас - ще имам проблем явно Shocked

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Имам впечатление единствено от Атлас джет, подрисках се с извинение от храната им  Sick

# 6
  • Мнения: 241
През август имах отиване връщане до Мумбай през Истанбул (полета до Мумбай е около 6 часа, така че мисля че спада към дълги дестинации)

моят е до Хонконг.
Притеснява ме това, че няма филми? Аз съм свикнала на дълги полети поне 2 филма да запълнят многото часове Simple Smile

И още един въпрос - на отиване и връщане еднакво дълго ли летяхте?
При нас на отиване е към 8 часа, но на връщане 13 ?!?!? Явно лети както и Бритиш - нагоре през Сибир и после надолу - към Лондон или Истанбул.

И ако наистина е тясно мястото в Икономичната класааа - ужас - ще имам проблем явно Shocked

имат филми, но аз не ги гледах, имам късогледство и не ми се вадеха очилата(макар че мониторите са като в новмален airbus), пък за теснотия - луфтханса беше по тясно в икономическата. Гледай да си избереш място по-назад, къде вместо по 4 има по 3 места в средата, там алеята е по-широка

Говорим за Turkish Airlines нали

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 20:12 от SharenaSol

# 7
  • Мнения: 2 575
През август имах отиване връщане до Мумбай през Истанбул (полета до Мумбай е около 6 часа, така че мисля че спада към дълги дестинации)

моят е до Хонконг.
Притеснява ме това, че няма филми? Аз съм свикнала на дълги полети поне 2 филма да запълнят многото часове Simple Smile

И още един въпрос - на отиване и връщане еднакво дълго ли летяхте?
При нас на отиване е към 8 часа, но на връщане 13 ?!?!? Явно лети както и Бритиш - нагоре през Сибир и после надолу - към Лондон или Истанбул.

И ако наистина е тясно мястото в Икономичната класааа - ужас - ще имам проблем явно Shocked
Говорим за Turkish Airways нали

да, за тях

# 8
  • Мнения: 2 603
Много добро впечатление имам, обслужването е страхотно, внимание към всеки един пътник. Мисля даже, че според някаква класация турските авиолинии са едни от най-добрите като обслужване.

# 9
  • Varna
  • Мнения: 191
Моите впечатления от тези авиолинии не са еднозначни, но все пак съм ги ползвала само в един случай - тази пролет до Осака, с прекачване от Истанбул. Полета от София закъсня, защото ни качиха в самолета, той се оказа че не може да излети поради техническа повреда, за което не благоволи никой представител на компанията да ни информира - просто казаха, че трябва да слезем и чакаме. След час чакане ни натовариха обратно и стигнахме благополучно до Истанбул. Аз също бях чувала за доброто обслужване..., без да съм капризна не бих го сложила в тази категория. При полета до Осака все трябваше да чакаме за нещо, при повикване все едно не ни забелязваха, говореха си с турските пасажери...
И сега да спомена и за положителните неща: храната ми хареса (имам база за сравнение). При дълги полети и дълъг престой между тях (в моя случай над 7-8 часа) има осигурен хотел 4* в историческата част на града (не зная дали е практика, но и на отиване и връщане беше така), където освен това има и осигурена храна. Съответно има осигурен и транспорт. Филми имаше, музика също, но при полет около 12 часа няма как да е. Стюардите бяха по-любезни от стюардесите, които го даваха по отгоре-отгоре,т.е. нямаше сервилниченето от другите компании, което донякъде ми хареса.  Wink
Така че, хубав полет!!!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 575
millasan - Много ти благодаря!
Аз знам за хотела при престой над 8 часа май беше. Една позната се прибра от ЮАР през Истанбул и беше си искала хотел ( те не бяха и предложили) , но веднага са осигурили. Ние също на връщане имаме 11 часа престой в Истанбул.
За съжаление досега с Бритиш винаги е било перфектно и не знам дали няма да очаквам и от Турците същото ниво.....дано всичко е ОК

иначе за храната не се и съмнявам - турската я обожавам стига да не е агнешко  Sick

# 11
  • Мнения: 241


иначе за храната не се и съмнявам - турската я обожавам стига да не е агнешко  Sick

ще ти дадат меню в което ще имаш избор - вегетарианско или с месо поне 15 минути преди да раздадат храната Peace

а иначе - Хонг Конг - уау, завиждам благородно, на екскурзия ли ако не е нахално да питам...

# 12
  • Мнения: 2 575
Ами не точно - аз съм била вече 2 пъти там, сега просто мъжът ми е по работа, а аз го придружавам - и точно затова избрах Турските авиолинии, че с тях билетът ми излезе 600 Евро, а с Бритиш щеше да е 1200 Sad

# 13
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Едни приятели (3-ма възрастни и 2 деца) летяха с тях до Дамаск преди 2 седмици. Бяха единодушни, че по-добра компания относно съзвиз не са ползвали.

# 14
  • Мнения: 2 575
Едни приятели (3-ма възрастни и 2 деца) летяха с тях до Дамаск преди 2 седмици. Бяха единодушни, че по-добра компания относно съзвиз не са ползвали.

звучи добре!!!дано  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт