упражнения

  • 411
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Въпросът ми е следният : мога ли вече да си правя упражнения от сорта но клякания и по лекички ? Разбира се няма да правя както обикновенно коремни преси и такива сложни упражнения! Искам да се поддържам във форма макар и бременна сега съм на края на 6 месец и не ми се ще да качвам много килца за сега съм 50 кг. и изобщо не знам дали това е нормално??? Има ли някой който тренира и какви упражнения правите по време на бременност? Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 541
Не само можеш да правиш упражнения, ами ТРЯБВА! Разбира се няма да е с интензитета на кардио тренировка при нормални условия, но има хиляди упражнения, които са общо взето задължителни, зада останеш поддържана, а и за да мине бремеността ти по възможно най- добрия начин. Това само при условие обаче, че си се консултирала с лекаря си и той/тя ти е разрешил да тренираш. Коремните преси са упражнение, което трябва да избягваш като цяло, защото в момента коремните ти мускули са в нетипичен за тях стрес и ако започнеш да ги натоварваш може да предизвикаш разделяне, което до колкото ми е известно не се коригира след раждането. Ето този сайт
http://www.babyfit.com/pregnancy-exercise.asp може да ти бъде много полезен по този въпрос (за упражненията), а и не само по него. Упражненията са анимирани! Като цяло можеш доста полза да извлечеш, ако се регистрираш там, защото може да следиш седмичното си меню, наддаването си и развитието на бебето, както и  много други неща. Всяка седмица те ти пращат мейл с полезна информация за теб и твоето бебе, която може и да не си успяла да откриеш сама в страницата им.
Пожелавам ти успех   bouquet

# 2
  • Мнения: 827
С две ръце съм ЗА упражненията по време на бременността  newsm10! На мен много ми помагаха.Особено в последните 2 месеца, когато товарът ми беше вече в повече и всичко ме болеше. Едни упражнения сутрин и малко релаксиращи вечер, правеха за мен чудеса Grinning Аз лично правех на Fit mama

Общи условия

Активация на акаунт