Какво му е на това дете ?

  • 4 409
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Значи ситуацията е следната:
Миналата седмица,цялата, малкия ходи на ясла.Там през цялото време/8.30-11.30/плачи за мен , естествено.
Гласът му се промени, но това е разбираемо.
Умърлуши се, това също е разбираемо.
Водих го два пъти на д-р, нищо му няма.
В събота му текнаха сополки, айде пак на д-р,нищо му нямало.
В понеделник вдигна Т.-38, но пак нищо му нямало, гърлото му било леко зачервено.
Вторник и сряда поддържа 36.6  ,   37.1-2  ,  37.5
Слагам му от кафевите капке и му давам Нурофен, а също и вит.С
Екакво е това чудо според вас.
Има ли нещо профилактично, което да му давам ?
 Cry

# 1
  • Мнения: 285
Здравей мила,
аз имах същия проблем с дъщеря си когато тръгна на градина. При нас се оказа на емоционална основа. Както описваш състоянието му и промените, точно на това ми прилича. Все пак е добре да се консултираш със специалист според мен. От собствен опит мога да ти кажа, че дъщеря ми свикна трудно.Обръщах и повече внимание, разговаряхме много, търсех различни начини за да я мотивирам да ходи на градина. Говорих и с учителките, исках съдействие. Всичко все пак е много индивидуално, но винаги помага спокойният тон и професионализма на госпожата.
Желая ви да свиквате по-бързо и да замените плача с усмивка!:)

# 2
  • Мнения: 466
Благодаря ти, Ина !
Наистина се надявам да е на емоционална основа.
Но много се притеснявам да не би да му има нещо сериозно.Току така такава висока Т. Cry

# 3
  • Мнения: 1 220
Аз мисля, че на емоционална основа не може да се вдигне 38Т!!!
Просто е пипнало детенцето някой вирус в яслата, то в яслата е като лаборатория, в която е изпусната епруветка с вируси!
Подсилвай го и следи Т!!!
Бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 1 655
Мила Стела,
имах подобен случай с моят син след като тръгна на ясла. Ходи 1 седмица и след това започнаха сополите и поддържаше температура 37.3. Ако дете поддържа такава температура с дни означава че нещо работи вътре в белите дробове. Аз това го научих чак след като си изпатихме - след няколко недоизлекувани бронхита изкарахме и пневмония. Аз си мислех , е 37.3 не е висока температура...
Мери му сътрин след ставане и следобед кум 17ч. температурата. Ако в тези  часове поддържа над 37 градуса - посъветвай се с лекар. Следи детето дали се закашля и каква му е кашлицата.
Надявам се всичко с вас да е ОК!

# 5
  • Мнения: 1 022
моето дете беше по същия начин и пак така Т и зачервено гърло и му мина от антибиотик, защото панадол не помагаше

сега си е в къщи вече е здрав, но смятам да го пусна по-късно понеже така се разбрахме с лекарката

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: stella77
...Водих го два пъти на д-р, нищо му няма.
В събота му текнаха сополки, айде пак на д-р,нищо му нямало.
В понеделник вдигна Т.-38, но пак нищо му нямало, гърлото му било леко зачервено.
Вторник и сряда поддържа 36.6  ,   37.1-2  ,  37.5
Слагам му от кафевите капке и му давам Нурофен, а също и вит.С
Екакво е това чудо според вас.
Има ли нещо профилактично, което да му давам ?
 Cry


Е как така нещо му нямало  Imp  ? Може ли детето ти няколко дена да е с температура, зачервено гърло и сополи и нищо да му няма Confused: . Най-добре го заведи на друг лекар да го прегледа и преслуша както трябва!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 769
Ей, майки!
Защо с лекарства и АНТИБИОТИЦИ лекувате. Пожалете тези малки организъмчета. Има хомеопатия, билколечение, масажни терапии.... Дори и за  стрес!!

# 8
  • Мнения: 1 220
Цитат на: aja
Ей, майки!
Защо с лекарства и АНТИБИОТИЦИ лекувате. Пожалете тези малки организъмчета. Има хомеопатия, билколечение, масажни терапии.... Дори и за  стрес!!


да, има ама знаеш ли как се сваля 41Т при малко дете?! с хомеопатията може да се лекуват сумати неща, но не и спешни случаи, тя е добре да се ползва превантивно, но да протакаш един вирус и да се получат усложнения е тъпо!

# 9
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
да, има ама знаеш ли как се сваля 41Т при малко дете?! с хомеопатията може да се лекуват сумати неща, но не и спешни случаи, тя е добре да се ползва превантивно, но да протакаш един вирус и да се получат усложнения е тъпо![
Аз знам как се сваля Т 41 при малко дете, даже мога да кажа, с чиста съвест доста добре. От опит само температуропонижаващите средства, от типа на Панадол, Калпол и т.н. влият върху Т само временно, докато Беладоната (хомеопатично лекарство) не сваля веднага Т, тя действа примерно за период от 1-2 дена, но спадне ли Т, значи организма е започнал да се бори с болестта и затова Т спада. Плюс това хомеопатите не препоръчват сваленто на Т, защото според тях Т 38 не е много висока. (поне според нашата лекарка хомеопат де) В смисъл, че има ли Т организма се бори, а със сиропите, (с парацетамол) ние сваляме изкуствено Т и по този начин позволяваме на бактериите или вирусите отново да живеят в организма.
Смятам за несериозно твърдението че хомеопатията се "протака" вируса, може би не си добре запозната, аз също не мисля че съм спец по хомеопатия, има майки с много по - богат опит и познания, специално за тази наука.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: aja
Ей, майки!
Защо с лекарства и АНТИБИОТИЦИ лекувате. Пожалете тези малки организъмчета. Има хомеопатия, билколечение, масажни терапии.... Дори и за  стрес!!


Аз пък се настрадах от Джи Пи с такива наклонности и после 2 месеца в болница лежахме. Точно заради това - да не пие детенцето антибиотик - само физиологичен разтвор за нослето и разни други хоемоптаични историйки при 4 дена с Т 38,5 - 41  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Е, после му биеха два антибиотика - един сутрин, един вечер, понеже вирусчето (вярно, в комбинация с други екстри като храна в белия дроб  Imp  Imp  Imp ) ни докара една дъъълга и тееежка пневмония, от която съвсем буквално в болницата спасиха Мартин  Cry   Cry   Cry
Ако сега някой ми каже, че и пневмония се лекува с хомепатия, ще му се изсмея...
Ако има Т - свалям я по предписание на лекар с Нурофен или Парацетамол, в крайни случаи давам и наколко капки течен аналгин. Ако лекарката (не Джи Пи - то, а тази, която го спаси в болницата) каже, че е нужен антибиотик - давам. Съжалявам, но прадпочитам да изтормозя малкото организъмче с антибиотик, вместо да го докарам до  почти безжизненост с хомеопатия, с тръби за дишане в носа, с една система глюкоза заради обезводняването в едното краче, с друга за лекарствата в главичката(понеже другите вени се пукат от изтощение) и изглеждащо като сомалийче, понеже не е приемало нищо (освен хомепатии  Imp ) от седмица и нещо...
Но ... това си е мое мнение и мой избор  Neutral Face

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Цитат на: juju
да, има ама знаеш ли как се сваля 41Т при малко дете?! с хомеопатията може да се лекуват сумати неща, но не и спешни случаи, тя е добре да се ползва превантивно, но да протакаш един вирус и да се получат усложнения е тъпо![
Аз знам как се сваля Т 41 при малко дете, даже мога да кажа, с чиста съвест доста добре. От опит само температуропонижаващите средства, от типа на Панадол, Калпол и т.н. влият върху Т само временно, докато Беладоната (хомеопатично лекарство) не сваля веднага Т, тя действа примерно за период от 1-2 дена, но спадне ли Т, значи организма е започнал да се бори с болестта и затова Т спада. Плюс това хомеопатите не препоръчват сваленто на Т, защото според тях Т 38 не е много висока. (поне според нашата лекарка хомеопат де) В смисъл, че има ли Т организма се бори, а със сиропите, (с парацетамол) ние сваляме изкуствено Т и по този начин позволяваме на бактериите или вирусите отново да живеят в организма.
Смятам за несериозно твърдението че хомеопатията се "протака" вируса, може би не си добре запозната, аз също не мисля че съм спец по хомеопатия, има майки с много по - богат опит и познания, специално за тази наука.


Аз също съм против хомеопатията. Когато пробвах да лекувам моя син с хомеопатия, инфекцията се консервираше за 1 седмица докато вземаш хомеопатичните лекарства и след това избухва с много по-голяма сила. Пораженията може да са много големи. Затова всеки трябва сам да прецени за себе си какво да прави. Аз не бих дала някои да експериментира със сина ми за трети път  и после пак традиционната медицина да оправя нещата.

# 12
  • Мнения: 1 220
Съгласна съм с Ралли! Да не гожорим една висока Т продължила по-дълго какви бели може да довлече! Не отричам хомеопатията, но смятам че е по-добре да се ползва превантивно!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 228
Всъщност, забравих да кажа, че нашето дълго и мъчително боледуване беше края на безславното ни тръгване на ясла  Sad  Cry  Sad  Храната в белия дроб беше от там - просто "забравили" хората да ми кажат, че един ден се задавил много, ама страшно и до посиняване, докато си хапвал на обяд Imp
Принципно съм ЗА детето да ходи на ясла, но това е друга тема, която можеш да видиш разисквана тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3698&postdays=0& … =asc&start=75

Стела, дано при вас не е така, искрено го пожелавам  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 466
Лелееее, вий направо ме уплашихте.
Водих го на две д-рици и двете казаха, че гърлата му не е зачервено.Имаше само сополки и Т.Сополите спряха, Т. спадна, два дена имаше по 37.5, но и тя спря.Давах му нурофен почти цяло шише изгълта.Кашлица няма или поне не мисля,  3-4 пъти се изкашля на ден, явно има някакви остатъчни храчици.

Днес го пуснах на ясла, рева естествено.Някаква мома взела, че си оставила отпечатък от захапката си на бузата му, защото се скарали за една топка. Cry Та сега има вид на белязан.

Общи условия

Активация на акаунт