спешно - bromocriptin за спиране на кърма

  • 1 499
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Моля ви кажете някоя от вас пила ли е хапчета за спиране на кърма и по точно bromocriptin
Налага ми се да си спра кърмата, но като прочетох в листовката за страничните ефекти направо се шашнах

Последна редакция: чт, 17 сеп 2009, 19:13 от AnMary

# 1
  • България
  • Мнения: 757
Лекар ли ти ги предписа?
Братовчедка ми пиеше от тях,но не ми се е оплаквала за странични ефекти Peace
То май са рядкост лекарствата,на които да няма описани такива,което не значи,че задължително се проявяват  bouquet
Успех ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 1 671
И двата пъти с такива хапчета ми спряха кърмата, пиех ги по схема, която обаче беше доста щадяща и не ми е ставало лошо. Бяха ми предписани и всеки ден почти ми наблюдаваха гърдите. Преди да изпиеш хапчето е хубаво да си хапнала.  Hug

# 3
  • Мнения: 7 110
Пада кръвното от тях. Трябва схема, че тъпаците от МД ми бяха казали, че след като ми свърши опаковката и готово. После имаше неприятности и друг лекар им сърба попарата. 

# 4
  • Мнения: 1 322
Аз пиех някакви други, но не им помня името. Нямаха странични ефекти.

# 5
  • Мнения: 3 621
Не си самоназначавай лекарства, това са хормонални препарати и с тях шега не бива, можеш да си докараш много проблеми.
Иначе Достинекс е по-новия и по-добрия вариант, но се посъветвай с АГ-то си, или с личния лекар

# 6
  • Мнения: 85
Достинекс- много по добър е и страничните му ефекти са много по малко.Но сподели с лекаря си

# 7
  • Мнения: 47
 Аз съм пила бромокриптин за спиране на кърмата. След първото изпито хапче припаднах 2  поредни пъти, наложи се да ходя в бърза помощ  и се установи че кръвното ми е 60 на 40, страничен ефект от хапчето.  Втория път пих Достинекс и нямах проблеми.

# 8
  • Мнения: 92
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Тези ми ги изписа гинеколога, но мен ме притеснява и друго нещо. Понеже трябва да си извадя сливиците защото постоянно ми се получават абсцеси и си мисля че кърмата ми се заразява от тази гной, та за целта е нужна някаква упойка и не знам каква реакция ще се получи от тези хапчета и упойката.

# 9
  • Мнения: 3 621
Благодаря ви момичета за бързите отговори. Тези ми ги изписа гинеколога, но мен ме притеснява и друго нещо. Понеже трябва да си извадя сливиците защото постоянно ми се получават абсцеси и си мисля че кърмата ми се заразява от тази гной, та за целта е нужна някаква упойка и не знам каква реакция ще се получи от тези хапчета и упойката.
Това трябва да го обсъдиш с хирурга. Кога ще си вадиш сливиците, бромокриптина се пият по-продължително време, а с достинекса на  второто или третото хапче си готова

# 10
  • Мнения: 92
Ми в най скоро време защото вече не се издържа. Целите сливици са ми като кратери , а като си накърмя бебето и повръща. Докторите казват че е невъзможно това , но аз не мисля така. Ще се посъветвам с АГ си и ще взема тези хапчета с по бързо действие

# 11
  • Мнения: 2 334
Пих Бромокриптин и не съм имала никакви проблеми.

# 12
  • Мнения: 7 110
I.T., моето бебе повръща откакто се е родило без да съм с проблемни сливици.  Peace Доста бебета са така.

# 13
  • Мнения: 340
Ми в най скоро време защото вече не се издържа. Целите сливици са ми като кратери , а като си накърмя бебето и повръща. Докторите казват че е невъзможно това , но аз не мисля така. Ще се посъветвам с АГ си и ще взема тези хапчета с по бързо действие

Повечето бебета на 2 месеца връщат. Всъщност тези които не повръщат след ядене са рядкост. Понякога е малко, понякога може и на фонтан. По тежките случаи се води рефлукс или нещо подобно.

Защо не пробваш да излекуваш тези сливици с мед, чай, много витамини и разнообразно хранене?

# 14
  • Мнения: 92
Ми в най скоро време защото вече не се издържа. Целите сливици са ми като кратери , а като си накърмя бебето и повръща. Докторите казват че е невъзможно това , но аз не мисля така. Ще се посъветвам с АГ си и ще взема тези хапчета с по бързо действие

Повечето бебета на 2 месеца връщат. Всъщност тези които не повръщат след ядене са рядкост. Понякога е малко, понякога може и на фонтан. По тежките случаи се води рефлукс или нещо подобно.

Защо не пробваш да излекуваш тези сливици с мед, чай, много витамини и разнообразно хранене?

Пробвала съм но не става , при мен случая е тежък. В момента в който ме заболи гърлото се надувам и нищо друго освен инцизия не ми помага и напоследък ми се случва много често, а не мога да си позволя да се тъпча с антибиотици после и да кърмя, затова се принуждавам да си спра кърмата и да се лекувам, колкото и да ми е неприятно Cry

Общи условия

Активация на акаунт