Столче за кола на предната седалка?

  • 28 470
  • 135
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте мами,
мога ли да монтирам столчето на бебка на предната седалка на колата?
Ако да - с гръб или с лице към движението?
Питам, защото никога не съм виждала бебе да се вози така, а ме е страх да я оставя в столчето и на задната седалка, аз да седна отпред и докато шофирам да не мога да и обърна внимание.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз столче отпред не съм виждала.  Rolling Eyes
Кошница за кола - да, монтирана обратно на движението, като задължително преди това трябва да се заключи еър-бега, който е пред предната седалка. Така пише в инструкциите на нашата кола.
Не се притеснявай да си возиш детето отзад, докато караш. Винаги можеш да и подадеш вода на някой сфетофар, ако столчето е монтирано по диагонал на шофьора, ако пък се разплаче можеш да спреш.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз не съм виждала столче на предната седалка. По-безопасно е да се вози на задната. А също и да не й обръщаш внимание докато шофираш, няма какво да й стане.

# 3
  • Мнения: 26
Мисля,че преди година даваха такова нещо по новините.Там слагаха столчето на предната седалка.Моето дете го возим на задната седалка.Наистина е по-безопасно,но отнема повече вниманието.Зависи и колко е голямо детето  newsm78.Ако е под годинка по-добре на предната седалка,закона го позволява. Wink

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Возих сина си до скоро на предната седалка (със столче), но един познат катаджия ми каза, че било забранено дори колата да няма въздушни възглавници. Сега вече се вози отзад Peace
Кошницата я бях поставила в посока обратна на движението, столчето в посока на движението.

П.П. А някой чувал ли е, че детето дори и в столче не можело да се вози без придружител отзад? Вярно ли е това? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 195

Кошница за кола - да, монтирана обратно на движението, като задължително преди това трябва да се заключи еър-бега, който е пред предната седалка. Така пише в инструкциите на нашата кола.
Не се притеснявай да си возиш детето отзад, докато караш. Винаги можеш да и подадеш вода на някой сфетофар, ако столчето е монтирано по диагонал на шофьора, ако пък се разплаче можеш да спреш.

виждала съм кошница за новородено на предната седалка, но столче определено не мисля че е добре да е отпред.
В началото когато почнах да карам мног о се притеснявах като возех сина ми и не го виждам и аз се бях засолила да со слагам отпред, но познат ми каза че глобяват и се отлазах. Сега дребния се вози с голям кеф отзад Simple Smile Разхвърля си на воля играчките, гледа колите.....

# 6
  • Русе
  • Мнения: 658
Ясно, ще го мисля някак.
Мъжът ми ужасно се притеснява, че ще карам с глава обърната назад  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 521
П.П. А някой чувал ли е, че детето дори и в столче не можело да се вози без придружител отзад? Вярно ли е това? newsm78
Не съм чувала такова нещо,но не мисля,че е вярно.Все пак много майки(и аз включително)много често сме сами с децата.Е,какво,придружител ли трябва да наемаме.Ами нали това е целта на столчето-детето да е обезопасено докато аз шофирам.
По темата-на предната седалка не съм слагала столчето.Винаги е на задната седалка,а аз го наблюдавам в огледалото.Вътрешното ми е специално за детето Grinning

# 8
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Миналата седмица видях столче (столче, а не кошница)сложено на предната седалка. Незнам дали е разрешено, но го видях на централна софийска улица.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 095
Доколкото знам е забранено, а и не е безопасно. Еърбега трябва да се изключи задължително, ако все пак решите да ползвате предната седалка. В някои магазини има много практични огледала, които се поставят пред кошницата на бебето и докато караш можеш да виждаш отражението на бебето през това огледало в твоето огледало за обратно виждане.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 206
Кошница с малко бебе се вози ОТПРЕД с главата обратно на посоката на движението. Това при условие, че НЯМА еърбег. Ако има е забранено дете в кошница на предната седалка!
Това съм чела аз и беше обозначено на нашия стол Макси кози. Ако шофираш сама разбира се. Ако си с някой стола отзад диагонално на водача. Не ми се спори, обаче по последното казано нещо, защото има доста теми по въпроса за най-безопасното място в колата. а защо кошницата се слага отпред ако майката шофира сама? За да не се раздвоява и да става потенциален причинител на ПТП. Така детето й е пред очите, може да го вижда без да изпуска пътя и т.н.

П.С. Рдактирам се за еърбега, защото не съм запозната с него.. Ако може да се заключи е ОК. Идеята е, че ако стане нещо и еърбега се отвори ще задуши бебето. Някои при най лек удар реагират. А се вози обратно на движение, за да се избегне камшичния удар при рязко спиране. Нали знаете инерцията ви отвежда напред при удара, т.е. продължавате посоката на движение. Това може да ви коства живота. а когато бебето лежи с гръб това се избягва Wink

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 18:41 от Vache

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
Упс! Ще ме простите.. сега видях, че бебето е на 1 година   Laughing
Не може значи на предната седалка  Grinning
Ще остава горния си постинг, че писах, писах.. може да е полезен все пак  Wink

# 12
  • Русе
  • Мнения: 658
Упс! Ще ме простите.. сега видях, че бебето е на 1 година   Laughing

Ами да, аз все още и казвам бебе и май ви обърках.  Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 13 206
Упс! Ще ме простите.. сега видях, че бебето е на 1 година   Laughing

Ами да, аз все още и казвам бебе и май ви обърках.  Embarassed
Е, то си е бебе, ама...  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 347
Въпроса за безопасността няма да разглеждам, само ще уточня, че законът за движение по пътищата НЕ забранява превозването на деца на предната седалка, ако имат съответното столче (при изключен еърбег, естествено). Това само по повод разни неправомерни заплахи за глоби Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт