Искам да уча английски....

  • 64 636
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 217
За активното научаване на езика трябва и комуникация, говорима. Лично за мен, най-успешния вариант е с учител. Мога да препоръчам, ако някой се интересува. (за София)
Самоучителите залъгват, че се учи и напредва.

Здравей, дай повече инфо за твоя учител: каква е тарифата, на адрес ли ходи, или аз трябва да ходя, кой квартал....  bouquet
Тя тази информация е за лични май newsm78

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Явно всеки трябва да намери своя начин. Аз много години учих английски в училище, на частни уроци и курсове без особен резултат. Английския ми дръпна най-много първо със самоучителите Релакса и после с уроците, които ми изпращат от линка. Тези са методите, които ми дадоха трайни знания и възможност да ги прилагам на практика. Не приложиш ли "deep learning" може цял живот да циклиш на едно ниво.
На курс вече бих се записала само тук (на С2 и бизнес английски): http://www.britishcouncil.org/bg/bulgaria-english-language-courses.htm, всичко друго е компромис.

# 17
  • Мнения: 514
Момичета, много зависи дали някой е роден лингвист. Може да ходиш 10 години на курсове,и пак да не научиш чужд език...
При мен два от езиците са почти като майчин, но се получи от много ранна възраст и упорит труд.
Британският Център е добро място за научаване на английски, но пък е доста скъпо. Моят съвет е да пробваш онлайн обучението, и ако ти се стори недостатъчно, да се насочиш към British Council Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 430
Едно време научих английския в училища Фарос, но беше в училищна възраст и прекарах 7 години там. Проучи дали имат курсове за възрастни. С 2 ръце съм за тях, макар че не знам как са се развили във времето. В момента карам бизнес английски в british council, но нямам достатъчно впечатления. Недостатък е, че курсовете са им ако не най-скъпите, то едни от най-скъпите. Едно ниво струва 800лв. Друг недостатък е, че нивата са доста раздробени. А на всичкото отгоре библиотеката им ще затвори окончателно след 2 месеца, а това беше страхотен техен плюс  Tired От друга страна преподавателите са англоговорящи и почти не знаят/разбират български, т.е. не се говори на бг в курса. Още един техен плюс е традицията и опита, които имат. С 2 думи няма шест-пет при тях.

# 19
  • Мнения: 21
Според мен няма значение на кой курс ще се запишеш (стига да е с учител, да не е по системата спиш и учиш или гледаш монитора и ако нещо не ти е ясно няма кой да попиташ) има значение желанието за научаване. Ако освен наученото от учебника търсиш допълнителна литература, вестници, списания, телевизия, излизания в чужбина ще можеш да си поставиш една добра основа на езика. Сега има всичко, не е като в моите ученически години, когато една книга на английски или френски минаваше през целия випуск и в работата на някой родител главно по външнотърговските предприятия апокрифно се снимаха копия на чудото на технологичния процес – копирна машина. Но затова трябва наистина време и отдаденост, които трудно се постигат със семейни ангажименти. На определена възраст пък мозъка ни възприема по-трудно, не защото затъпяваме, а защото имаме прекалено много неща, за които да мислим и не можем да се съсредоточим изцяло.

# 20
  • Мнения: 6 578
Едно време научих английския в училища Фарос, но беше в училищна възраст и прекарах 7 години там. Проучи дали имат курсове за възрастни. С 2 ръце съм за тях, макар че не знам как са се развили във времето. В момента карам бизнес английски в british council, но нямам достатъчно впечатления. Недостатък е, че курсовете са им ако не най-скъпите, то едни от най-скъпите. Едно ниво струва 800лв. Друг недостатък е, че нивата са доста раздробени. А на всичкото отгоре библиотеката им ще затвори окончателно след 2 месеца, а това беше страхотен техен плюс  Tired От друга страна преподавателите са англоговорящи и почти не знаят/разбират български, т.е. не се говори на бг в курса. Още един техен плюс е традицията и опита, които имат. С 2 думи няма шест-пет при тях.

Малко оф - това за библиотеката откъде го знаеш? Там ли има обяви?

Личното ми мнение е, че British council е добър за хора със знания, не е за започване.

# 21
Цитат
Еех, Мама на Мелек, дай повече инфо за този сайт.  

Можеш да влезеш в www.englishtown.com
първите седем дена са безплатни, после ако не ти харесва се отписваш и така.
Аз си плащам цялата такса, мисля че е 30 лева на месец, но аз съм от доста години там, и имам
бонуси.
Има лекции, 8 лекции правят едно ниво.
Една лекция се състои от граматика, писане на есе и го пращаш на учител, проверяват го,
четене, думи, произношение, един час урок с учител /учителите са обикновенно или от Австралия или от южна Африка, имаше и един от нова зенландия/.
Можеш да си правиш лекциите 24 часа в денонощието, неограничено, примерно ако си свършил една лекция, но пък искаш да си я рпипомния връщаш се на нея, когато си поискаш.
Уроци с учител може да си взимаш пак неограничено, те започват на всеки кръгъл час, и пак са денонощно,
само че учителите са различни.
От самоучител не мога да науча нищо, защото ми е тъпо да си говоря сам, друго си е да си с учител, той те поправя, правите упражнения, граматика и др.
Има и чат и войс чат, можеш да си пишеш или говориш с други ученици, около 3 милиона са.
Тук също много добре можеш да тренираш да говориш, защото каква ти е файдата само да можеш да правиш граматика, без да можеш да я прилагаш.
ИНаче аз съм мързелива, искам да говоря английски, но без да го уча ако може, а този сайт ми помага точно с това.

След всяко ниво имаш тест, и след това получаваш сертификат, сертификатът се признава в много международни фирми,
има списък на всички фирми, които го признават, самсунг, сименс, бош, инфинеон, длр, много са.
Сертификатът е от един университет.

Една моя приятелка прави по български, защото не и се плаща, записва се и се отписва на всеки 7 дена,
т.е. като минат седемте дена се отписва и след това под друго има се записва, за да не плаща таксата,
и е така от няколко месеца, само че не може да получи сертификат, но на нея не и трябва.

А има и подготовка за TOEFL; TOEC международно признати изпити, не се плаща допълнително за тях.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам интересни файлове относно ученето на английски (на английски), ако някой иска да му изпратя- да ми пише на лични.

# 23
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Мама на Мелек-   bouquet
А как става плащането?
Харесва ми това, че ще мога да наблегна на говоренето, а и на слушането. Граматиката е лесна, а може и сам.

# 24
има различни начини,
да ги превеждаш всеки месец, да ти теглят от картата и др.
Аз лично за целта си направих нова карта, и там внасям само таксата и те си я теглят всеки месец,
не ми се искаше да си давам номера на картата, на която ми превеждат заплатата и така.

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Между другото даскалите от линка, който дадох, отричат напълно широко използваните системи за изучаване на езика... ученето на граматика, комуникацията, правенето на упражнения и т.н. само забавят и затрудняват научаването на езика и пречат да се овладее наистина добре. Тези преподаватели използват абсолютно новаторски подход и имат огромен успех сред учениците си. Мненията мисля, че могат да се четат след регистрация, но всички до един са въодушевени. Аз лично за няколко месеца научих много от уроците- не само по английски, но и много други ценни неща. Вече знам как се учи език и повече не бих се записала на курс (последния на който ходех беше в АВО-3 преди 6 месеца- чиста загуба на време).

Записах се на твоя линк, защото ми стана интересно (от професионална гледна точка). Днес получих първия урок и да ти кажа това, което е в него е това, което аз съм учила от моята учителка. (и което аз казвам). Интересно ми е дали и другите уроци ще се препокрият. Wink Може би, трябва да добавя, че моята учителка винаги е преподавала по различен от БГ широко възприет метод, за което много си е патила, защото са я уволнявали, че не е като другите. Била съм свидетел как ученици проговарят за много кратко време и най-вече с правилна граматика (това, което не одобрявам на системата тук е, че се набляга на ученето от правене на грешки). хора с всевъзмобно всякакви взети изпити и утвърдили се в чужбина.
Самоучител, линкове и т.н. може да са полезни за допълване на знанията, но за здрава база (поне до Б2) ти трябва някой, който да те коригира и напътства. 

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Kalinka, нямам представа кой от уроците са ти изпратили (в началото май изпращат 7-те правила, които ги има качени и в ю туб). Ако искаш ми дай на ЛС мейла си да ти изпратя и на теб въпросните файлове (в тях става въпрос за грешните методи на преподаване в училищата- вероятно и това ще ти е интересно от професионална гледна точка Wink).
Ето тук съм постнала част от едно от писмата- грешките, които най-често допускат учещите чужди езици: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=369835.570

Цитат
Самоучител, линкове и т.н. може да са полезни за допълване на знанията, но за здрава база (поне до Б2) ти трябва някой, който да те коригира и напътства.
Това е така Peace
Авторката не уточни дали ще започва от начално ниво.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Рени, да ти кажа, аз съм доста босичка в английския, не съвсем, но доста Embarassed Та, не съм сигурна, че това, което ще пратиш, ще го разбера....
Аз наистина трябва да почна отначало - не от А и В, но....там някъде newsm78
И да знаеш, че пощата ти е пълна - вече не поема Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 329
Рени, да ти кажа, аз съм доста босичка в английския, не съвсем, но доста Embarassed Та, не съм сигурна, че това, което ще пратиш, ще го разбера....
Аз наистина трябва да почна отначало - не от А и В, но....там някъде newsm78
И да знаеш, че пощата ти е пълна - вече не поема Simple Smile

Ами щом като е така, ти препоръчвам да си вземеш учител, или да се запишеш на курс с преподавател, който ще те поправя.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Алекса, тогава може би няма да разбереш това, което ти изпратих. Но по текста може би ще успееш да се ориентираш за какво става въпрос.
Щом си почти начинаеща може би е най-добре с курс или частни уроци. АВО-3 имат добра база, аз посещавах съботен курс- от 14 до 18 ч. Ходила съм и в Космос, там ми направиха отстъпка 20% като майка на дете под 3 год.- също добра база и там попаднах на най-добрата учителка, която съм имала (но това е до късмет). Другите курсове, които съм посещавала въобще не си заслужава да ги коментирам.
А пощата я разчистих.

Общи условия

Активация на акаунт