Кръв в кърмата

  • 4 205
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,
мама съм на близнаци и по независещи от мен причини не успях да ги кърмя, но вече 5-ти месец се цедя и давам колкото има + АМ. Едната ми гърда пуска повече, а другата - само по 10-тина мл. Точно тази гърда от снощи започна да пуска розова кърма и подозирам, че е смесица с кръв. (Но няма вкус на кръв....)  Не ме е боляло нищо, нямам разранено зърно. Тази сутрин отново пробвах да се изцедя (на ръка го правя) и отново потече розова кърма. (С другата гърда всичко си е наред).

Някой да е чувал за подобен случай и какви биха могли да са причините?

# 1
  • Мнения: 54
На мен ми се е случвало веднъж. За два- три дни отшумя, лекарите така и не установиха от какво точно е, но ме успокоиха че се случва. Поздравявам те за куража и силите да се цедиш и храниш близнаци! Стискам палци! Hug

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей,

аз също искам да те поздравя за това, че цедиш и даваш кърма на сладките си близнаци. Знам колко е трудоемко и колко време отнема. Едно голямо браво за теб!

Розовата кърма обикновено означава, че има малко кърв в нея. Искам да те успокоя, че кръвта в кърмата не е вредна за бебетата и може спокойно да им даваш от нея.

Колкото до причините - те може да са различни. Казваш, че нямаш разранени зърна. Също казваш, че се цедиш на ръка. Мислиш ли, че е възможно при цеденето без да искаш да си натиснала малко повече или пък да се е травмирала тъканта? При това може да са се спукали капилярчета и за това да се е оцветила кърмата, но може да са се спукали и поради друга причина. Обикновено това минава за няколко дена без лечение. Все пак, ако това те притеснява или не отмине до 1-2 седмици, може би ще искаш да се консултираш с лекаря си.

Още веднъж, браво за куража и упоритостта ти. Продължавай все така.

Поздрави.

# 3
  • Мнения: 69
Kremi G и mimsat, благодаря ви за подкрепата и отговорите Simple Smile Малко по-спокойна съм сега.  Hug

Възможно е да съм натиснала малко по-силно, дано да отмине.

Иначе колкото до упоритостта ми - за съжаление количеството намаля драстично заради цеденето, но докато има капчици, ще давам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 428
Здравейте, момичета  Grinning

Надявам се авторката на темата ще ми позволи да попитам и аз нещо, за да не пускам нова тема  Blush

На мен малката ми разрани едното зърно  ooooh! Като новоредо не успя, сега покрай зъбите е страшно  Confused
Както и да е.
Днес, при следобедното кърмене, видях че раничката е започнала да пуска кръв. Но това го видях, след като тя вече беше започнала да суче. Тогава си я накърмих от тази гърда. Да разбирам ли, че не е проблем да продължавам да я кърма въпреки кръвналата раничка  Rolling Eyes
Странното е, че не ме боли чак толкова много  Rolling Eyes Преди няколко дни, когато беше само подуто с бяло връхче, ме болеше доста по-силно  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт