Важно: "Имунотерапия и имунопрофилактика" 2009-09-26 Тв предаване ТЕРМОМЕТЪР

  • 2 827
  • 12
  •   1
Отговори
Важно: "Имунотерапия и имунопрофилактика" 2009-09-26 Тв предаване ТЕРМОМЕТЪР по телевизия ЕК(Евроком) от 15.00-16.00 часа събота.
За всички имуннообременени болни(алергии, ревматизъм/автоимунитет, онкохематология)[/b] или техните роднини би представлявал интерес телевизионно предаване ТЕРМОМЕТЪР по телевизия ЕК(евроком) тази събота 26.09.'09 от 15.00 до 16.00 часа, като гост в предването ще е началник лаборатория имунология в НЦЗПБ. Задавайте въпросите си преди и по време на предаването.

# 1
# 2
  • Мнения: 452
А случайно да знаете кога ще е повторението,че утре няма да мога да го гледам?

# 3
  • Мнения: 800
Уважаеми muh, ако сте толкова близък с водещия на предаването, помолете го да не прекъсва и допълва гостите си, а да ги остави да говорят.
Мен, специално, след 15 минути гледане ме хващат нервите от това поведение и обикновено сменям програмата.

Приятен ден!

# 4
Не съм нито близка с водещия .. нито досега съм го гледала предаването.
За първи път ще гледам, попаднах случайно на рекламата.
Надявам се да не ме нерви водещия така както казвате, и аз мразя да прекъсват гостите.
Лаборатроията Имунология на НЦЗПБ ми е единствената надежда за моите проблеми - лимфни възли и раздвижени имуноглобулини, но хематолозите се правят на луди, затова само там получавам внимание, а и спрямо цените на хематологията са по-ниски в НЦЗПБ.
Трябва хората да разберат повече за имунологията и диагностичните и терапевтични възможности. Дано ни разкаже човека много ценни неща и да си оправим проблемите.
В neterra.tv имаше някаква опция за гледане от архив но май някъв абонамент .. ли не разбрах как става. Минала година е имало същото заглавие на броя на почти същата дата 27.09.'08
Май повторение има в понеделник от 7.00ч.

# 5
Мина предаването, с упорство Wink успях да се вредя за въпроси, имах много идеи какво да питам, но ми дадоха до 2 въпроса .. аз инахалствах на 3 въпроса - що е имуновенин .. що е интерферон ... какви са имунологичните  диагностични възможности при предполагаеми имунни/автоимунни заболявания(вкл. синдром на хроничната умора).
Оказа се юбилеен този брой на предаването - на 12 години.
Малко ме подразниха бабите/дядовци, които губеха ефирното време с въпроси "каква противогрипна ваксина да си изберем", при положение че такава тема би могло с приоритет да се говори за младите имунно/автоимунно/онкохематологично болни.
Е все пак не може твърде много да се очаква от предаване, доста спокоино и цивилизовано мина.
Дано хората и най-вече нашите лични лекари да са вникнали в призива на професор Петрунов, че имунологичната култура е ключа за диагностициране и лекуване на почти всички заболявания, и вече е крайно необходимо да се използват.

# 6
Искаше ми се още да попитам, има ли вече в света и следователно в БГ ваксина срещу CMV (цитомегало вирус).
Кои човешки херпесни вируси имат известен онкогенен риск, освен известните EBV - мононуклеоза и CMV - цитомегало вирус, например 'Т лимфотропен човешки вирус' I или II, и т.н. другите херпесни вируси.
И така ако се съпостави въпроса, риска за 'онколимфополиферативност' еднакъв ли е в случай на ваксинация с този както при заболяване.
Иначе казано, ако имаш роднина усъмнал с онкохематологично състояния в следствие на прекарано заболяване като мононуклеоза, то може ли да се очаква риск и за други от семейството със същия тип имунна с-ма, дори от ваксинация.
Е те този въпрос незнам кога ще се случи пак да посетя НЦЗПБ лаборатория имунология, но ще гледам да не забравя да го задам лично и ще ви споделя, вярвам че все някой по света го интересува като мен.

# 7
  • Мнения: 800
Уважаема muh, такива въпроси се задават по е мейл, ако има възможност. Не са за по телефона.
Понеже споменавате "синдром на хроничната умора" - Chronic Fatigue Syndrome - той е в списъка на заболяванията, които се повлияват благоприятно при лечение с LDN. Една тема, която имам нахалството да водя напоследък.
Всъшност терапията е успешна и срещу херпес симплекс и дори херпес зостер!
Останалите мъпроси са мно-о-ого сложни за мене и е хубаво, че сте имали възможност да ги зададете на специалист. Или поне час от тях.

Желая Ви успех!

# 8
  • Мнения: 280
А къде можем да намерим координати - мейл, телефон и т.н.?

# 9
http://www.ncipd.org/?category=7
Цитат
НЦЗПБ Национален център по заразни и паразитни болести
 Лаборатория "Имунология и алергология"
зав. отдел акад. Богдан Петрунов
тел. (02) 94 46 999/ 341


http://www.ncipd.org/index.php?category=7&section=11
Цитат
НРЛ Имунология
начало » Имунология и алергология

зав. лаборатория ст.н.с. І ст. д-р Христо Тасков, дмн
тел. 943 56 36; 843 21 75
e-mail: taskov@ncipd.org

....
С помощта на авангардната флоуцитометрична техника(имунофенотипизиране лимфоцити), ЦЛИ извършва високо-специализирани изследвания, които дават обективна информация за състоянието на имунната система чрез съвременните методи за подробен качествен и количествен анализ на CD4+ и CD8+ Т- лимфоцити, В лимфоцити и NK-клетки, количествено измерване на антиген-специфични CD4+ и CD8+ Т- клетки при хрончни вирусни инфекции (HIV, EBV, CMV, HBV), функционални изследвания на фагоцитите, определяне на ин витро сензибилизация към алергени чрез алерген специфична активация на базофили, количествено измерване на CD34+ стволови клетки, фенотипизиране на левкози и лимфоми.


Предполагам, че за снемане на обзорен 'имунен статус' без да претендирам за коректност .. просто по моят опит до какво съм опряла като изследвания, може да се счита:
ДКК + CRP (във всяка лаборатория може да се направи)
=> Протеинограма(в специализирани лаборатории) и/или Общи имуноглобулини IgA IgM IgG IgE IgD (без IgD, в повечето лаборатории дори се предлагат общи имуноглобулини)
=> търсене на специфични имунни комплекси или антитела (някои се предлагат дори от цибалаб - напр. ана скрининг .. ана профил)
=>  имунофенотипизация - стандартен панел(общи Т Б и НК клетки, активност към дадени инфекции) или разширен панел(за лимфоми и левкемии).

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А мен живо ме интерисува във Варна правят ли се такива изследвания и ако да къде.Тъй като личната не е в състояние да ми каже какво точно да изследвам ще се наложи пълно изследване да си направя и после дано намеря някой да ми ги разчете.

# 11
за варна и североизточна българия се обслужват имунологични изследвания в болница св. марина. Но се оплакват хора, че там не били много заинтересовани да правят изследвания въпреки че са високоплатени. Примерно стандартен имунофенотип което в софия се прави рутинно например по желание преди инвитро или други планове или в търсене на инфекции / хематологични неща.

Във всяка квартална частна лаборатория могат да ви направят 'ДКК мануално броене' + 'CRP', оттам нататък може да се премерят класовете имунни белтъци чрез ПРОТЕИНОГРАМА(електрофореза серумни белтъци) което може да покаже / инфекция / хронична инфекция / автоимунитет / онко . Или чрез мерене на ОБЩИ ИМУНОГЛОБУЛИНИ IgA IgM IgG IgE

Относно трудността да се осигури консултация с лекар имунолог, на теория имунология - алергология и ревматология са в един дял - имунология, но на практика 98% от докитата са като коне с капаци с знания от 60те .. сиреч доста преди да дръпне имунологията поради техническия прогрес.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Четох,че в Плевен била общо взето добра лаборатория и писах на д-р Конова,но така и не получих отговор.Затова ще се наложи да търся тук на място,но точно защото няма специалист общо имунолог,който според моите оплаквания да ми назначи точни изследвания съм затруднена.Затова съм се спряла на цялостни изследвания,а пък според резултатите ще търся специалист.

Общи условия

Активация на акаунт