Именните дни в чужбина

  • 6 270
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Протестантите нямат именни дни. Католиците имат, така те се раzграничават от протестантите като името им е на някакъв светец. Обаче тъй като светците са повече от дните в годината, може да стават и съвпадения. Доколкото zнам, едно време именните дни са били по важни от рождените, но сега това вече не е така.

# 16
  • Мнения: 508
Говорила сьм по тоя повод сьс свекьра ми и той ми ка3а,4е навремето тук са пра3нували именните дни пове4е от рожденните.Така си беше и в БГ.
В4ера беше имен ден на Мария,който примерно ние пра3нуваме на 15 август.Общо в3ето имената които сьвпадат с нашите цьрковни имена са на една и сьща дата. На мьжа ми Петер,е на петров ден както в БГ,стефанов ден сьщо,никул ден сьщо..
Общо в3ето ние отбеля3ваме именните дни с малки подарьци.Може би 3ащото сме на село.
3а моя имен ден говоря седмица преди това 3ащото е непо3нат от католиците и да не 3абравят 3а подарьците Laughing

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
...поляците са страхотни в това отношение. Тачат повече именния си ден пред рожденния!
Бях много озадачена, но там е така Thinking

В Гърция е по същия начин. Да не говорим, че най-известните именни дни са празник за всички т.е. почивни дни Wink.

# 18
  • Мнения: 1 909
а някой може ли да ми каже кога Давид/или някое от тези две имена- Пол  Ставрос/ има имен ден?
ве4е видях , 4е за Александър сте написали. Simple Smile
Давид29. декември, Пол 29. иуни

# 19
  • Мнения: 2 195
Аз пьк тук при мен не сьм забелязала да празнуват именните дни,така както ние ги почитаме в БГ.Дори попитах и получих отговор,че те такива празници нямат newsm78.Имат цветни имена,но не празнуват както ние Цветница например.Дали се дьлжи на факта,че са католици....незнам.Или е вьпрос на семейство и традиции.
Това което питаш с двойното празнуване е може би както се празнува в БГ-по стар и нов стил и датите се разминават,но чак пьк с такьв голям интервал Confused
Аха...И аз съм срещала трудност при обяснението защо празнуваме имен ден  Crazy А все се е слу4вало да поканим някой тукашен да празнува с нас  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 221
Аз пьк тук при мен не сьм забелязала да празнуват именните дни,така както ние ги почитаме в БГ.Дори попитах и получих отговор,че те такива празници нямат newsm78.Имат цветни имена,но не празнуват както ние Цветница например.Дали се дьлжи на факта,че са католици....незнам.Или е вьпрос на семейство и традиции.
Това което питаш с двойното празнуване е може би както се празнува в БГ-по стар и нов стил и датите се разминават,но чак пьк с такьв голям интервал Confused
Аха...И аз съм срещала трудност при обяснението защо празнуваме имен ден  Crazy А все се е слу4вало да поканим някой тукашен да празнува с нас  Simple Smile

И на мен ми е трудно да обяснявам. Майка ми например има на 17.09, за6тото е Надежда...и на вси4ки разказвам историята за богините и т.н....А те ме гледат неразбирайки, от какъв зор пък 6те празнуваме. Тя историята си била за историята... newsm78 Пък мъжа ми казва, 4е било глупости, само сме си измисляли къде да се съберем и да пием ракия:) За това и той бил съгласен и не го интересували боговете Joy

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
..... Пък мъжа ми казва, 4е било глупости, само сме си измисляли къде да се съберем и да пием ракия:) За това и той бил съгласен и не го интересували боговете Joy
Има право човека  Wink и аз съм на този принцип Mr. Green

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук за по4ти всяко име си има и съответния светец и понеже за светците се празнува и оттам има и неЩо като именни дни,но в никакъв слу4ай не е като у нас.  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 629
Св. Давид 26ти юни - ето колко много дати има за Давид Laughing

Общи условия

Активация на акаунт