Именните дни в чужбина

  • 6 267
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Някой от вас zнае ли zа6то някои имена имат по 2 или повече именни дни?
Сега се раzрових в нета и се окаzа, че Sarah праzнува на 13-ти юли и 9-ти октомври  newsm78
Johannes / John пък имат три -  24.06,  4. и 27. декември  : Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 854
Аз пьк тук при мен не сьм забелязала да празнуват именните дни,така както ние ги почитаме в БГ.Дори попитах и получих отговор,че те такива празници нямат newsm78.Имат цветни имена,но не празнуват както ние Цветница например.Дали се дьлжи на факта,че са католици....незнам.Или е вьпрос на семейство и традиции.
Това което питаш с двойното празнуване е може би както се празнува в БГ-по стар и нов стил и датите се разминават,но чак пьк с такьв голям интервал Confused

# 2
  • Мнения: 1 909
Аз пьк тук при мен не сьм забелязала да празнуват именните дни,така както ние ги почитаме в БГ.Дори попитах и получих отговор,че те такива празници нямат newsm78.Имат цветни имена,но не празнуват както ние Цветница например.Дали се дьлжи на факта,че са католици....незнам.Или е вьпрос на семейство и традиции.
Това което питаш с двойното празнуване е може би както се празнува в БГ-по стар и нов стил и датите се разминават,но чак пьк с такьв голям интервал Confused
И аz не поzнавам хора тук, които праzнуват, та те повечето ми поzнати и приятели хабер си нямат какво е това имен ден  Simple Smile
Сърбите например си праzнуват именни дни, но по фамилному  newsm78 да не се объркам, но май фамилното име се чества при тях и оттам цялата рода праzнува  Simple Smile

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 094
И аз съм питала, за това, как стои въпроса с празнуването на имената, но никой нищо не знаеше.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За първи път чувам такова нещо newsm78. Мисля че може да зависи от църквата, в смисъл дали са католици, протестанти,а в случая със Сара- евреи.

# 5
  • Мнения: 1 909
За първи път чувам такова нещо newsm78. Мисля че може да зависи от църквата, в смисъл дали са католици, протестанти,а в случая със Сара- евреи.
Със сигурност zависи от църквата, аz рових в немски сайтове и би трябвало да ми покаzва немските дати на праzнуване. Надали някой си прави труда да гледа Сарите в Иzраел, Америка и Европа кога праzнуват  ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 629
Аз мога да ти кажа за Александър има 2 дати. 23ти ноември - тогава се отбелязва смъртта на Александър Невски и 30ти август - отбелязва се пренасянето на мощите на Александър Невски. Но за други незнам - не съм се интересувала. Питай някой свещвник -със сигурност ще може да ти обясни за имената, които те интересуват.

Иначе и американците не празнуват именните дни

# 7
  • Мнения: 4 244
От контактите си с различни нации тук, установих един за мен лично много интересен факт
Германците не празнуват именни дни, но... поляците са страхотни в това отношение. Тачат повече именния си ден пред рожденния!
Бях много озадачена, но там е така Thinking

# 8
  • Мнения: 4 244
а някой може ли да ми каже кога Давид/или някое от тези две имена- Пол  Ставрос/ има имен ден?
ве4е видях , 4е за Александър сте написали.
 Simple Smile
Ако изтраеш до утре вечер Naughty ще го имаш Laughing

# 9
  • Мнения: 2 381
но... поляците са страхотни в това отношение. Тачат повече именния си ден пред рожденния!
Бях много озадачена, но там е така Thinking

Поляците са като нас Фиди. Посрещат гости сърдечно, трапезата отрупана, а как пият не е истина. Тук могат и да ни водят Simple Smile

Извинявайте за Офф-а

# 10
  • Мнения: 4 390
а някой може ли да ми каже кога Давид/или някое от тези две имена- Пол  Ставрос/ има имен ден?
ве4е видях , 4е за Александър сте написали.
 Simple Smile

St. David -  1 март.
Saint Paul - 29 юни
day of Stavros- 14 септември

# 11
  • Мнения: 4 390
а някой може ли да ми каже кога Давид/или някое от тези две имена- Пол  Ставрос/ има имен ден?
ве4е видях , 4е за Александър сте написали.
 Simple Smile

St. David -  1 март.
Saint Paul - 29 юни
day of Stavros- 14 септември
  bouquet
зна4и малкият ще празнува от март до септември и утре има имен ден, хехе Grinning
Виж само колко навреме ти дойде инфото. Grinning
Ще черпиш!

# 12
  • Мнения: 1 425
Тук може да видите за именните дни на немски. Сара има на 13.07. по този календар.

http://kalender-365.de/namenstage.php

# 13
  • Мнения: 2 952
Тук не празнуват именни  дни.Но ако  и двамата  са  си БГ  да си празнуват и да си направят малко повод  за  разпускане .... Peace

# 14
  • Мнения: 934
Абе, нямаше ли такова нещо в католическия календар, че на всеки ден да има някакво име?

Общи условия

Активация на акаунт