Натдаване през първите 6 месеца

  • 1 864
  • 14
  •   1
Отговори

Анкета

Колко грама средно натдадоха вашите бебчета първите 3 месеца и на какво мляко са (били)?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 15 юли 2004, 14:14

  • Мнения: 18 542
Моля, пишете и гласувайте в другата тема:
Натдаване през първите 3 - 6 месеца
Благодаря!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо да кажа, че се надявам темата да продължи по-дълго време, защото имаме още 9 дена до навършване на 3 месеца и едва тогава ще мога да дам резултатите!
Накратко: моят Пепи се роди на 24 април с тегло 3480 и 49 см. Роди се 12 дена преди термина, но беше планирано секцио и решиха тогава да го "извадят". От самото начало е на смесено хранене.
Първият месец наддаде 1220 и 6 см
Вторият месец 1050 и 6,5 см.
За третия ще напиша по- късно

За сравнение каката се роди преди 6 години 3700 и 52 см.
Беше изцяло на изкуствено хранене и тя се движеше така:
1 месец- 1100 и 5 см
2 месец- 1200 и 3 см
3 месец- 900 и 3 см
Така че средно е била точно 1033 на месец!!!

# 2
Елизабет се роди 5 дена закъснение.
При раждането тежеше - 3890гр. За три месеца беше наддала с 2370гр.
См при ражаденто - 53
Пол - женски Simple Smile
Начин на хранете до 6 месечна - кърмене
Симона
при раждането килограми -3995гр
след три месеца е наддала  с 3105гр
см при раждането - 52
пол - женски
начин на хранене - кърмене
Родена е точно на термина

# 3
  • Мнения: 473
Здравей,
мога да отговоря за сега само за 2 месеца:
Бебе Мартин, роден на 06.05.2004 г. термин - 09.05.2004
Тегло при раждането-3,550,50 см
1 месец - 4750, 56 см
2 месец - 6250,61 см

Кърма на поискване.

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Здравей,
Гергана се роди 1 ден преди термина си и тежеше 3550, от родилния дом ни изписаха 3350. Днес бяхме на консултация и тежи 7150, тоест за 3 и 1/2 м. е качила 3800 и е порастнала с 13 см. На кърма е- на режим.
Cheta, в другата тема ти питаш какво значи бебето да се прехрани, но аз искам  да те попитам според теб, какво значи прехранено бебе?

П.С Ще уважа мнението ти каквото и да е то, и обещавам че няма да го определям като тъпотия Wink  Wink  Wink

# 5
  • Мнения: 1 517
Моята бебка се роди 12 дена по-рано от термина си, 3,550 кг, 52 см. Сега е на 3 месеца и е на кърма. На първата консултация беше 5 кг и 55 см, на втората - 6 кг и 58 см, на последната - 7 кг и 61 см. Майка ми взе да се притеснява, че е много дебела и какво ли щяло да стане, ако продължава все така  Wink Но аз смятам, че това е в границите на нормалното.

# 6
  • Мнения: 175
Моят Гоги се роди на 02.02.2004г. - точно 2 седмици преди термина ми.
Тежеше 4010гр и беше висок Laughing 52 см.
 На 3-я месец беше 6950 гр и 65 см.
Продължявам да го кърмя и сега.

# 7
  • Мнения: 175
Моят Гоги се роди на 02.02.2004г. - точно 2 седмици преди термина ми.
Тежеше 4010гр и беше висок Laughing 52 см.
 На 3-я месец беше 6950 гр и 65 см.
Продължявам да го кърмя и сега.

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Mila77
според теб, какво значи прехранено бебе?

 Laughing  Wink
Ами според мен прехранено бебе е това, което почти всеки път след ядене повръща от преяждане и това бебе, което качва много килограми/подчертавям килограми/ - бебе над нормата за възраста си и спрямо височината, защото и тя има значение. За това са и допълнителните въпроси, защото недоносените деца по принцип качват повече на тегло, за да наваксат, преносените пък го карат с по-ниски темпове и така.

Така като се замисля, прехранените бебета май не са много...

# 9
  • Мнения: 18 542
Да се отчета и аз
Борис е роден на 31 май 2003 7 дни след термина. Тежеше 4,050кг. и беше 53см.
Първият месец натдаде 750г.
Вторият месец натдаде  800г.
Третият месец натдаде 700г.
Четвъртият 600г.
Петият 350г
Шестият 420г.
Стедно за шесте месеца е натдавал по 603г. Никога не е бил само на кърма. До края на втория месец беше на смесено, а после само на формула. Винаги е бил на долната граница на нормата за кг. и на горната на ръст.

# 10
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: cheta
Винаги е бил на долната граница на нормата за кг. и на горната на ръст.


Борис е точно,като по учебник, браво на вас. Grinning
 В " Книга за майката" съм чела, че ръстът е по- важен показател за физическото развитие на бебето, отколкото теглото. Още повевче, че нарастването на ръста и теглото при момчетата и момичета е различен и е строго индивидуален.
Ще цитирам дословно от същата книга" ......................за прасенцето е важен тегловният прираст, а за детето основен показател е ръстът, а също така и обиколката на главата, в която се намира главният мозък. Теглото на детето, може да се колебае, дори да спадне след краткотрайно заболяване, а ръстът не дава колебания. За майката е важно да знае, че нейното бебе има тегло в границите на нормата и че то ежемесечно нараства. Както между възрастните има хора по- едри и други по- дребни, така има и по дребни и по едри-бебета. Важното е детето ви да е здраво........................"

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Mila77
Важното е детето ви да е здраво........................"

Тази част ми хареса най-много  Laughing Само че ние май сме от болнавите. Откакто се е родил в момента е с 4-та по ред хрема. Две от заболяванията бяха с Т, като единия път пи антибиотик.
Сега съм се разтърсила на мероди за закаляване.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Cheta, мисля че трябва да промениш анкетата.
Така като гледам повечето наддават средно над 1000, а не се разбира на какво хранене са. Нали това беше целта!?

# 13
  • Мнения: 18 542
Цитат на: anuschka
Cheta, мисля че трябва да промениш анкетата.
Така като гледам повечето наддават средно над 1000, а не се разбира на какво хранене са. Нали това беше целта!?

Да, така е, ама не мога да я променя  Embarassed  Cry
май ще се наложи да пусна нова...нещо не се справих успешно с първата си анкета  Rolling Eyes  Embarassed  Laughing

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: cheta
Цитат на: anuschka
Cheta, мисля че трябва да промениш анкетата.
Така като гледам повечето наддават средно над 1000, а не се разбира на какво хранене са. Нали това беше целта!?

Да, така е, ама не мога да я променя  Embarassed  Cry
май ще се наложи да пусна нова...нещо не се справих успешно с първата си анкета  Rolling Eyes  Embarassed  Laughing

Това е най-малкият проблем!
Както казват" Повторението е майка на знанието"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт