Добре ли е да бъдем напълно открити?

  • 1 986
  • 24
  •   1
Отговори
Напълно открити ли сте с родители, братя, сестри и други роднини и приятели.
 С мъжа и детето ни  смятам, че трябва да е така и го правя, но дали с останалите хора като роднини и приятели, колеги и познати е добре да бъдем напълно открити за всичко. Имам чувства и съображения, които не бих искала да стават достояние дори на родителите ми, какво остава за други, нормално ли е да е така?

# 1
  • Мнения: 6
Напълно открити ли сте с родители, братя, сестри и други роднини и приятели.
Ти ми говориш за Трета световна май...  newsm78

# 2
# 3
  • Мнения: 15 619
Не. Няма нужда от 100 - процентова откритост с всички.

# 4
  • Мнения: 3
Ако си над 6-7 години, да, нормално е не не споделяш всичките си емоции дори с родителите си.

# 5
  • Мнения: 2 448
Какво значи напълно открити за всичко? Човек има глава на раменете си и усет да прецени кого и до колко да допуска в личното си пространство.
На никого не се чувствам длъжна да давам отчет за каквото и да било.

# 6
Какво значи напълно открити за всичко? Човек има глава на раменете си и усет да прецени кого и до колко да допуска в личното си пространство.
На никого не се чувствам длъжна да давам отчет за каквото и да било.


Пример: Баща ми ме пита защо не искам да говоря или да се виждам с някого /общ близък/. Очаква искрен отговор, но истината в мен не е много за споделяне, и смятам че баща ми с неговите разбирания не би разбрал. Тогава аз се чувствам некомфортно да кажа истината, но и не ми се мислят измислени обяснения, и просто казвам - имам си съображения, а отсреща виждам Shocked
Преди да се изнеса от вкъщи и да заживея самостоятелно го чувствах сродна душа и споделях, но когато се отделих и промених престанах и те сега непрекъснато ме укоряват за това че съм се променила, вече не споделям, преди съм била по-разбрана и добра, повече ме харесвали, сега не можели да ме познаят и то именно защото вече не им доверявам какво става във вътрешният ми свят.

# 7
  • Мнения: 212
кокороко,нормално е да не споделяш всяко нещо с родителите си! Седни и поговори с тях,в момента си самостоятелен,голям човек,вече не си "детенцето",което споделя всичко с мама и тати и да не очакват да си казваш всичко!
Аз не съм на 100% открита със близките си и не съжалявам.Точно,защото си имам мой си свят,не съм длъжна да ги допускам изцяло в него,а те са ми родители и разбират това,би трябвало и твоите родители да го разбират! Hug

# 8
  • Мнения: 1 568
Не,не бива!
Живота ме научи на това,даде ми хиляди примери и ми прати много болка докато осъзная тази истина!

# 9
  • Мнения: 1 761
Когато става дума за роднини,особено,ако са и по-възрастни, истинското ти мнение може много да ги нарани.Няма да разберат как така не харесваш еди си коя леля или незнам си кой братовчед,след като са ти рода.Това,че въпросната леля е досадна клюкарка,която говори глупости за теб и родителите ти, а брат'чеда е задлъжнял на всичките си братчеди,я заради пиене, я заради хазарт, за тях е твой проблем, а не негов.

Аз съм свела роднинските сбирки до 2-3 часа веднъж годишно.И те са ми много.
Ако наистина имам нужда да се видя или да поговоря с някого,ще намеря начин,ако ще накрай света да е.Хора,дето непрекъснато коментират колко скъпи дрехи нося,как не варя компоти и не пия ракия,имат желание да им кажа къде живея,за да дойдат да ми огледат апартамента все едно са си у дома-нямат място в живота ми.Не искам да общувам с подобни,нямам нужда от тях.Толкова ми е писнало да ме разпитват,че и текефона не си вдигам понякога.

# 10
  • Мнения: 353
открита съм дотолкова, доколкото преценя - в повечето случай според ситуацията. Винаги си имам едно на ум от това, което споделям защото съм се паркала, а пък ако нещо не ме кефи си го казвам на момента - няма нужда да се натоварвам с обяснения, не съм длъжна да ги давам никому

# 11
  • Мнения: 1 210
Да си напълно открит означава да си или напълно беззащитен, или неоправдано груб.
Дори в моменти на слабост не си го позволявам.
Обичам близките си и с радост им спестявам гледката на разголена, безхарактерна, изглупяла и безволева дъщеря/сестра.

# 12
  • Мнения: 21
Не мисля, че е добре да кажеш на всеослушание, че ти се ака например или че искаш да слезеш за малко от колата, защото ти се налага да изпуснеш стомашни газове. Не е хубаво също да споделиш на свекърва си, че с новата си прическа прилича на ударена от гръм или пък на ставане от някоя маса да кажеш, че им пожелаваш супер неприятна вечер изпълнена с кошмари и по възможност ПТП преди да се приберат.

Какъв е тоя въпрос - само лудите са напълно открити, то и за тях не гарантирам...

# 13
  • Мнения: 75
Не,повечето хора около мен няма да са щастливи ако съм напълно открита.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Открити - имате предвид честни ли?

Ако е до това да ти знаят отношението по някой въпрос - да, открита съм. Не съм лицемерка с никого, отношението ми към всеки е такова, каквото изглежда. Обвиняват ме ,че съм станала неприятна, за това че казвам в очите това, което мисля. Само че, това е само когато това което мисля, е неприятно за ухото. Когато гали ухото не съм неприятна.

Иначе, да отида и да споделям на всеки или дори на нашите интимните си отношения, това не правя. Те затова са интимни. Едно е да кажеш пред родителите си, че сестра ти е неблагодарна, щом не оценява всичките неща, които си и подарила или заела за да не се харчи за бебето си, друго е да да им разказваш как намираш начин да правиш секс с мъжа си откакто имате дете.

Общи условия

Активация на акаунт