Ако спра да ходя при педиатър по здравната каса...?

  • 2 402
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
 Та така.. след сума безмислени направления и след като детето ми почти нямаше седмица в която да не е ходила на лекар и накрая се  установява, че е здрава, решихме да ходим при частен педиатър. Вече на 4 месеца, а още е само с една ваксина против ХБ. Утре имаме час при новият педиатър за поставяне на ваксина- Пентаксим. Та мисля ако спра изобщо да ходя при  тази по ЗК ще имам ли някакви проблеми от така да се каже бюрократично естество впоследствие?

# 1
  • Мнения: 9 436
Няма никакъв проблем.Фиктивно си остави въпросния педиатър за личен лекар,а си лекувай детето при частен .
Така правя и аз,защото съм недоволна от нашата педиатърка.

# 2
  • Мнения: 2 521
Според мен нека да си го има този по ЗК,пък ти не ходи при него,а на частно.Никога не знаеш какво ще ти се наложи Wink.Нека си имаш и този резервен вариант.Не мисля,че ще имаш някакви проблеми,ако просто не посещаваш педиатъра.За ваксините обаче не знам дали не трябва да се поставят от педиатъра по ЗК или може и от частен лекар newsm78.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
За ваксините обаче не знам дали не трябва да се поставят от педиатъра по ЗК или може и от частен лекар newsm78.
Каква е разликата...нали и двамата са лекари????

# 4
  • София
  • Мнения: 2 005
За ваксините обаче не знам дали не трябва да се поставят от педиатъра по ЗК или може и от частен лекар newsm78.
Каква е разликата...нали и двамата са лекари????
На Косето три ваксини му е правила педиатърка, която не работи със здравната каса. Отбеляза датата и серийния номер на ваксината в имунизационния паспорт. Сложи подпис и печат и това е.

# 5
  • Мнения: 9 436
Цитат
За ваксините обаче не знам дали не трябва да се поставят от педиатъра по ЗК или може и от частен лекар
 Може и от частен лекар!
Само водете картон на детето,защото е станалаголяма галимация с ваксините и да не се получи още по-голямо объркване.

# 6
  • Мнения: 2 521
За ваксините обаче не знам дали не трябва да се поставят от педиатъра по ЗК или може и от частен лекар newsm78.
Каква е разликата...нали и двамата са лекари????
Да,ама нали си водят на консултацията едни големи папки с всички деца и ваксини,килограми,сантиметри.Аз точно затова казах че не съм сигурна.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 132
На мен точно от ваксините ми идва проблема. Ако взимам бележка или се водят от друг вече в картона дали ще е проблем? Иначе за някакъв съвет едва ли ще стъпя вече там...
Мисля  декември  да запиша малката при нашата лична (незнам дали става) или при друг по здравната каса.
Да,ама нали си водят на консултацията едни големи папки с всички деца и ваксини,килограми,сантиметри.Аз точно затова казах че не съм сигурна.
Те сега въвешждат всичко в комютър и мисля, че имат обща база данни, та си мисля, дори и да не стъпя повече при тази по ЗК, този който запиша декемви ще въведе каквото трябва.

# 8
  • Мнения: 2 521
Мисля  декември  да запиша малката при нашата лична (незнам дали става) или при друг по здравната каса.
Нашата лична лекарка(на цялото семейство) е педиатър.Малкия си е при нея откакто е роден.Друг педиатър не е имал.Така,че може да е личен лекар и педиатър една и съща лекарка,стига да е добре запозната с детските болести.
Верно,че вкарват всичко в компютъра,но на нашата консултация още не са се отказали от дебелите папки

# 9
  • Мнения: 2 090
  Та мисля ако спра изобщо да ходя при  тази по ЗК ще имам ли някакви проблеми от така да се каже бюрократично естество впоследствие?
Това което се сещам в момента-наличието на личен лекар(по ЗК) е едно от условията детето да посещава детска ясла/градина.Това не го знаех доскоро,заявиха ми го в детската градина на сина ми,защото бях забравила да впиша името и тел. номер на педиатъра,и те бяха решили че нямаме такъв Peace.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
Можеш да оставиш този по линия на касата, както писаха мамите като фиктивен педиатър. Или пък декември месец го сменяш. Всъщност не знам дали има фиксирани дати за смяна на педиатър.
Другият вариант е да оставиш само частният педиатър. Мисля, че няма да имаш бюрократични проблеми. Стига частният да може да издава болнични. Педиатърката на дъщеря ми беше издала болничен на съпруга ми.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 605
И двете ми деца са при частна лекарка. До сега не съм имала проблеми нито с ваксините, нито с детската градина.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Дъщеря ми има по ЗК и частен педиатър.По ЗК ходим за направления и задължителни ваксини и пр. , а остналото на частно.Частния ни педи обясни, че той може да сложи всякаква ваксина и да пусне всякакви изследвания , но като си ги заплащам съответно.Пентаксима примерно , който си го взимаме ние няма проблем, но манту и второ БЦЖ трябваше да си го платиме ако искаме да е той, а ЗК го поема.

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Аз съм доволна от педеатърката си при която детето ходи по ЗК и нямам намерения да я сменям! Peace

# 14
  • Мнения: 2 818
Повечето хора се оплакват от липса на внимание и направления от педиатрите...
Може би педиатърката ви е имала основателни причини да ви праща при специалисти, а не просто ей така да ви разкарва. Отлагането на ваксина е само във ваш плюс, защото ако се сложи на нездраво дете, може да има сериозни последици. Коя е педиатърката?

Общи условия

Активация на акаунт