Това практика ли е, или изключение???

  • 4 774
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 71
Tatianna, докторът остави някакъв лист, но не е искал ние да се подписваме на него. В него е отбелязал с чавки нам където има да се отбелязва за кръвно налягане, за сърдечна честота, за други работи, без изобщо да и е мерил тия неща. Пише нещо на работна диагноза, но според мен никой не е в състояние да прочете какво пише. Всичко е надраскано с безобразен почерк. Въпросът е, че не мога да твърдя, че си е поискал пари и не е прегледал пациентката както трябва, защото той ще каже, че не е така, и после какво - нищо. Ако човек не направи нарочно постановка и парите да са белязани, според мен нищо няма да излезе от оплаквания. Ще помисля по въпроса де. Лошото е, че това поведение на лекарите очевидно е практика. ooooh!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Дори и нищо да не излезе от оплакванията, поне ще проведат някакво раследване. Ако не друго, то се надявам да го стреснат и да пресекат бъдещи негови "изяви".
Ей, самозабравиха се, а после, защо сме плюели по гилдията!?

# 17
  • bulgaria
  • Мнения: 309
За съжаление ще затвърдя тезата за некадърниците. Мин. месец, мъжа ми получи ужасна бъбъречна криза. И понеже беше през нощта, се обадих на 112. След 40-50мин пристига един смотаняк, който би една инжекция на мъжа ми, изяви претенции, че кучето му пречи(то си спеше в коша) и седна да ми обяснява какво специални билки за мъжа ми, на страхотната цена от 500лв може да ми намери hahaha smile3515 Лелеее малко ми трябваше за да го прасна в тъпата кратуна.  Междувременно свекърите дойдоха, дадоха на оня келеш някакви пари и той си тръгна , като остави бележка с името и телефона. Пишеше Ивайло незнамсикой, без д-р пред името(Няма лекар, който да не си пише "титлата").  В крайна сметка, мъжо стана по-зле и свекърите го закараха в Пирогов.  Thinking Повече няма да се занимавам с линейки. Колата(таксито) и в спешното. Толкоз. Crossing Arms
п.с. Извинявам се за епитетите ама..... #Cussing out

# 18
  • Германия
  • Мнения: 240
Боже, хора тази тема направо ме втрещи...защо по дяволите им давате пари на тези хора???

# 19
  • Мнения: 4 785
А знаете ли какво се случва с т.нар. лекари по морето? Там е ужас - аз съчувствам на чужденците  ooooh!, а повече съчувствам на нас - защото те си заминават, ание оставаме...

Ето и някои случки:

 - Изкълчен крак - превръзка с бинт = 100лв., като руснакът се опита да ме накара аз да му ги платя, защото това не било възможно да му искат 100лв. за това - било безплатно. Голям панаир стана защото не си носеше и книжката, та си ги плати чинно от джоба - и аз отказах да ги платя  Crossing Arms и той отказа и лекаря пи една студена вода накрая - то бива, бива, ама....

- Миналото лято - семейство скандинавци идват и искат лекар - жената не се чувства добре. Викам аз една госпожа, зовяща се лекар - дойде след 2 часа, качи се и слезе - елате да ми превеждате - те език не говорят - викаm е как, всички скандинавци говорят английски, а тези доста прилично - е да ама аз не говоря и ако не дойдете си тръгвам - да уточня, че тур-операторът има договор с тази лекарка. По принцип избягвам такива преводи - все пак медицинска терминология.... Качвам се аз - питайте я има ли гастроентерологични проблеми! , а ся де -  newsm78 не ме питайте как превеждах медицински термини - диария, проблеми в абдоминалната област /е това лесно го преведох, че и на анг. е така - ама хората все пак не са медицински лица ходи им го обясни/, проблеми с далака, с жлъчката /успях поне да науча как е жлъчка на английски - честно не знаех  Crazy/, после дойде ред да им кажа че имала съмнения за гастроезофагеален рефлукс  ooooh! И това продължи близо час като на всички тия сложни термини и диагнози лечението беше просто - система глюкоза  Shocked През цялото време не й пукаше толкова какво й е на жената, а по-скоро да взема да им кажа аз за частта със застраховките и как става плащането - аз казвам, обясних вече - пак!   Thinking Поуспокоиха се хората, тя почна да пише заветната полица, извади едно фискално устройство и започна начисляване - първоначален преглед 100лв. /това го имаха всичките ѝ колеги  Confused/, глюкоза - 200лв  Stop /МОЛЯ?!? - само че беше записана под не знам какво наименование - но си беше чиста глюкоза, то си и пишеше на български на шишето!?/. личен транспорт - 50лв., антибиотици - 75лв. /аз такива не видях да дава/ - еми хората изпаднаха в шок! Наистина - като се върнат застраховката им възстановява парите, но мен ми е интересно тази лекарка колко пари изкарва на сезон - защото за нея това е огромна печалба!? И това е лекар, който не знае език (прощавайте знаеше 10 думи на немски, опита се да демонстрира, че все пак знае език, просто не е английски, а защо тя фигурира в договора, след като скандинавците говорят английски, аз не разбрах - но след като се оказа, че мъжът говори много добре и немски, продължахме с моя превод на английски  ooooh!

- Това лято - работехме с деца полячета - лекарите:
  - един доста дебеличък, който отказваше да се качва по стаите и биваха преглеждани във фоайето, а който не можеше да слезе - все пак имаше вирусно натръшкани и им беше доста зле - "Ако искат да слизат, да мрат!!! Найш ли колко ми дреме - ше слизат или да си заминавам?!", друго "ѝтея бацилчета пак ли са болни, аз техната майка проста, дето ме разкарват...", "Що ме викате мене, а не попа направо" - то хумор, хумор, ама.... - е хубаво бе нали това ви е работата, сменете я моля!
 - един с леееки психични отклонения, ма толкова леки, че не бихте обърнали внимание....ако не беше лекар
 - добре че останалите бяха свестни и отговорни - но те бяха младите доктори и докторки  Peace

 Tired Ужасно е положението!

# 20
  • Мнения: 1 844
това,че докторът е бил пълен нагляр е ясно и няма какво да го тълкуваме.
НО защо,по дяволите,вие му дадохте пари?!първо,идва след почти час,второ прегледът е през пръсти.
поради каква причина извади и му даде пари?!
ако е дошъл бързо,ако е действал адекватно-тогава разбирам да дадеш,ей така от благодарност,и аз бих дала.
но не стига,че той не си върши работата,ами и пари да му се дават под масата.. #Cussing out

# 21
  • София
  • Мнения: 71
Май се повтаря една и съща история в различни вариации....... smile3515
Като каза Sananda за бъбречна криза, та се сетих, че преди време приятелят ми получи зверска такава. Ама - ни жив, ни умрял, който е преживял такова нещо, знае. Понеже нямаме кола, а той не беше в състояние да мръдне изобщо, викам аз Бърза помощ. Тогава си беше още на телефон 150. Жената, дето прие обаждането директно отказа да прати линейка за такова нещо, каза да се самозакараме до Пирогов. Мъчих се да вдигна приятеля ми и да отидем с такси, но не се получи и се обадих повторно на Бърза помощ. Този път излъгах, че има силни болки в корема от неизяснен произход, та дойде линейка. След доста време, разбира се. Докторът като разбра, че се касае за бъбречна криза, се разсърди, че сме го разкарвали за подобно нещо, шибна една инжекция на приятеля ми и си тръгна светкавично. Не че можеше да направи друго, но отношението му беше обидно. На този не сме давали пари, пък и той беше зает да е сърдит, та може би затова не се сети да си поиска. Сигурна съм, че работят и свестни хора и добри лекари в Бърза помощ, сигурна съм и в това, че заплатите им са много ниски - нещо, което не е справедливо. Но се убедих и в това, че там има и доста лекари, които наистина петнят името на професията.

# 22
  • София
  • Мнения: 71
Понеже вече няколко от вас ме питат ЗАЩО сме му дали пари на този доктор, че и преди на другия - ами, хора, да пукна ако знам как и защо, ама успяват да ти измъкнат. Тоя си стоя, приказва, увърта, намеква, натвърдва и прочие и в крайна сметка стана кристално ясно какво чака. На мен ми стана страшно неудобно, погледнах приятеля ми, който явно се чувстваше по същия начин и просто отиде и му донесе парите. Не искам да си помисля колко време още щеше да стои тоя човек, докато вземе каквото смята, че му се полага.  ooooh! Изобщо не съм привърженик на даването на пари под маси, над маси, на бакшиши, на подкупи и прочие, напротив - твърдо съм против такива неща. Но ето - тия наглеци така са се изучили да извъртят нещата, че да дадеш. Знам, че съм си виновна аз, но наистина се чудя какво трябваше да направя? Възпитан човек съм, приятелят ми също, не мога да го хвана за яката и да го изхвърля, пък той не си тръгва и не си тръгва......... Не знам. Вие как бихте постъпили? newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 7 980
В този контекст: аз с бъбречна криза, допълзявам до поликлиниката. Отивам при личната си лекарка, която да ми даде направление. Казвам си болежката, при което следва: "Д-р Х. днес е първи ден след отпуска, не е в настроение да преглежда, ела утре." След това бегом в Торакс, където срещу "скромна" сума ми набиха инжекциите, антибиотиците и т.н.
Уважавам медиците, баща ми е лекар, но това, което се случва в България, е пародия на здравеопазване.

# 24
  • Мнения: 12 648
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.

# 25
  • София
  • Мнения: 71
В този контекст: аз с бъбречна криза, допълзявам до поликлиниката. Отивам при личната си лекарка, която да ми даде направление. Казвам си болежката, при което следва: "Д-р Х. днес е първи ден след отпуска, не е в настроение да преглежда, ела утре."
Shocked Shocked Shocked Ми така де, и утре е ден, що пък да не идеш утре, кво толкова?! Докторицата може да е в настроение, пък ако не е , ще идеш вдруги ден. Thinking Леле майкоооооооооо, да се чуди човек, да се смее ли, да плаче ли............ ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 508
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.

А не ти ли идва на ума, че баба може да я боли корема и от апандисит, и от перитонит, и от нещо друго, от което също се умира, ако не се вземат мерки навреме?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.
Този някой друг може би умира и докато доктора си бъбри сладко, сладко и си проси бакшиша. Да беше си грабнал чантичката и да беше хукнал запъхтян да спасява животи, а не да проси пари.

# 28
  • София
  • Мнения: 71
А не ви ли идва на ума, че когато баба я боли корем или някой има бъбречна криза, друг можи би умира.
Аз ще ти отговоря за се бе си. Идва ми на ум. Но! Бабата е с деменция, на легло, не може да обясни какво и е точно, само се свива, не дава да я пипна и скимти. Апропо, мъжът на въпросната баба пак така го заболя корема прди години, боля го два дена и взе, че умря. Оказа се, че е получил инфаркт на червата. Та ще викна лекар при всички положения при такова нещо. Бързата помощ е за това. За бъбречната криза - да, човек може и да може да се отмъкне сам до болнично заведение, но може и да не може. Ти получавала ли си бъбречна криза? Както казах, през цялото време, докато докторът ми "гостуваше" и си хортуваше, си мислех точно това, че може би някой умира в момента, а няма кой да му помогне. Не мисля, че имам вина в случая. Не съм го задържала аз, ама по никакъв начин. Ти какво би направила?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А бе що не му каза наивничко: "Благорим ви за отзивчивостта! Не смеем да ви задържаме повече, защото някой, някъде навярно има нужда от помощта ви."  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт