за солта в пюрета АМ-АМ

  • 529
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Към майките,които дават пюрета на АМ-АМ имам следните три въпроса:
1.Защо в тези пюрета няма нито сухо мляко,нито краве масло?Доколкото знам,за да се замести млечно ядене с пюре е хубаво да има.
2.В две от тях видях че има сол,което вече ме разби.Разбира се го видях чак в къщи,но се чудя сега дали да ги давам?
3.Бурканчетата от тези пюрета стават ли за детската кухня?
Аз досега давах само на Ганчев и въпреки че тях доста ги плюят на мен ми се струват май по-хубави.Вие на какво мнение сте?
Те имат и захар,но тя не ме притеснява,но за сол си мислех че трябва да се избягва.
Пише че съдържа 0.3%,което от 190гр. май не емного,но все пак има.
Моля дайте съвет дали с тези пюрета да не поизчакам още.Ние в събота правим 5 месеца.

# 1
  • Мнения: 46 430
Карам подред:
1. Не е задължително, ако държиш, можеш да сложиш една мерителна лъжичка мляко в пюрето. Млечно хранене не може да се замести с плодово пюре, но може със зеленчуково или месно.
2. Да слага се минимално количество сол 0. нещо си, виждала съм и в Хип например.
3.Не знам за детската кухня  Confused

Аз на вашата възраст давах от тези пюрета, но избора си е твой. Иначе дъщеря ми яде от Ганчев, Амам и Хип, но тези на Амам са с по-добра консистенция, на Ганчев стоят желирани  newsm78
Сега вече сме на домашни  Grinning

# 2
  • Мнения: 371
Мерси,Никол поуспокои ме като ми каза че и в тези на Хип има сол.Аз доста се притесних.На мен не ми се иска да слагам адаптирано мляко в зеленчуково пюре.Ще питам и педиатърката,но тези на АМам са обогатени и с калций та може и това да е причината да нямат и сухо мляко.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз също добавях по малко мляко към всяко зеленчуково пюре, което няма. Колкото до солта-йодирана сол мисля че има само в месните пюрета на хип, но в зеленчуковите не.
Иначе ако бурканчето е с тип стара капачка като едно време- значи става за кухня

# 4
  • Мнения: 920
1. Абе има към 1 % оризово брашно - пише го на етикета, но пък от друга страна това ги прави чисти пюрета. За да коригирам проблема с бързото огладняване просто добавям още малко пюре картоф и морков от Ганчевите и сме сити.

2. За солта 0,3% - тя наистина е някакво минималистично количество.

3. Мисля че точно тези са за кухня (даже съм сигурна), а не тези на ганчев - те са с т.н. еднократна капачка.

Иначе тия на Ганчев на нас не ни харесват на вкус - вчера яде 40 минути количество, което иначе за 10 минути е изчезнало.

# 5
  • Мнения: 514
Дани яде само Ам Ам. Не мисля че солта е проблем - тя е в нищожни количества.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 521
Те само тези останаха, дето стават за кухня Rolling Eyes. Ние сме им големи фенове в къщи (след Хипп-а само тях ядяха)  за солта и млякото и аз се присъединявам към горните отговори.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И аз да ви кажа, че откакто открихме тези пюрета, не признава други. Много са й вкусни.
1. Аз си слагам една мерителна лъжичка Нан и си замествам храненето. Тези на Ганчев с маслото са ужасно гъсти и желирани и моята не ги харесва.
2. за солта не се притеснявам- минимално количество е.
3. не знам дали стават за вашите кухни
Малко оф- при нас кухнята е от 4 месеца и не ти искат сто буркана и хиляда капачки Rolling Eyes Записваш си ден за ден и е много по- удобно

# 8
  • Мнения: 1 320
1. .... Защото са универсални и са подходящи и за алергични дечица .... отговарят на розовите на Ганчев / такава беше капачката едно време/ . За да се замести млечно хранене на обед не е задължитилно да има мляко или масло.
2 .... Пробвай и ако не ти е солено ... давай . Солта е в минимално количество , а пюретата са дори сладки.
3 .... Стават за кухня. Също стават и тези на Мандев, но тях не ти ги препоръчвам 

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
На мен пък педиатърката ми каза, че млечно хранене не се замества и аз слагам във всякакви пюрета, били те плодови или зеленчукови по 2-3 м.л. адаптирано мл. Звучи ми логично и мисля да го правя до годинката или поне до 9-10м.
На Ам Ам и мойта дъщеря ги харесва, защото са редички. Има картофени на Семпер, Хип, дето не може да ги преглътне. Солта ме притеснява и мен, но си мисля, че все пак е съобразено, нали са пюрета за бебета. Иначе съм по фенка на чуждите пюрета, смятам, че са по-качествени, а от българските само на АмАм купувам.

# 10
  • Мнения: 371
Ох,поуспокоихте ме.Аз замомента купувам само български пюрета и всички майки ми препоръчват Амам.В началото на захранването давах Ганчев и тя си ги харесва,но пък всички ги плюят и реших да ги сменя или поне да ги редувам.За вносните пюрета ме притеснява количеството 125гр,защото на моята малка дъщеря и трябват около 160гр,за да се засити.Вие как процедирате с тях.?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 356
Aми да малки са, затова минахме на Ам Ам, само захраних с Хип. На Сънвал има и 190г, веднъж купих картофи с карфиол голямо бурканче. Но не се намират много, около нас масово продават само Ганчев, АмАм и Хип. За Ганчев и аз чух лоши работи, затова не купувам, Хип са вярно малки, Ам Ам пък имат три-четири вида...
Затова почнах да правя напоследък в къщи за два-три дни напред.
Това за зеленчуковите, плодови купувам предимно на Ам Ам.

Общи условия

Активация на акаунт