Генетичната предразположеност и близнаци/тризнаци

  • 18 601
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 638
здравейте на всички аз съм едно пораснало близначе (23години) и понеже все ровя за това чудо на природата, мисля че само двуяйчните близнаци са генетично заложени а еднояйчните са чудо на природата защото все още не е открито какво всъщност става за да се родят 2 деца приличащи си като две капки вода. при нас няма нищо генетично заложено - ние сме чудо.

Точно така си е!  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 34
Здравейте!Моята прабаба по майчина линия е имала близнаци момче и момиче(разнояйчни) и сега аз имам близначки които така и не разбрах точно какви са защото до преди да родя мислехме че са еднояйчни,но после се оказа че са били във една плацента но два мехура!Мисля си че са еднояйчни защото страшно много си приличат,хората не могат да ги различават само ние си ги различаваме!

Последна редакция: пт, 04 дек 2009, 01:17 от HORTENZIA

# 32
  • Мнения: 7 803
те хората и моите не могат да ги раЗлиЧават, ниЩо Че са страШно раЗлиЧни  Tired а плацентата се гледа в съвсем ранна бременност, после има голяма вероятноста ако са 2 плаценти блиЗо една до друга да се срастнат и да иЗглеждат като една

# 33
  • Мнения: 291
Аз не съм очаквала никога да имам близнаци даже и не съм се интересувала кой в родата има близнаци просто исках 2ро дете планирахме - момиче Simple Smile
Но като ми казаха близнаци едва не паднах и през сън не ми е минавало на ум че това може дами се случи:)
Тогава майка ми ми каза че нейната баба е имала близнаци .И незнам мисля  си че е наследство моето:Р знам ли newsm78
Лекаря тогавами каза че се придава по майчина линия

# 34
  • Мнения: 41
Имаме близнаци и в двата рода, но 2 и 3 поколения.

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Само да вметна, че еднояйчните близнаци нямат нищо общо със семейната история и гените.Там наследственост няма, по-скоро проява на характер от страна на зиготата hahaha Шегувам се, но така или иначе ако гласуват само майките с разнояйчни близнаци анкетата би била коректна като резултати!

Точно така е...
Братята ми са еднояйчни близнаци. Нямаме други близнаци нито по майчина, нито по бащина линия. В рода на мъжа ми също е така. Аз имам едно дете, момиче. Ще видим живот и здраве при нея как ще е  Wink

# 36
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Включвам се  в темата макар,че нямам близнаци а толкова много исках да имам.Баба ми по майчина линия е родила близнаци след майка ми,но единият ми вуйчо е починал на 9 месеца.Не съм питала баба ми дали са били еднояйчни,но според мен са били двуяйчни защото въобще не са си приличали.Това личи и от единствената снимка която има баба ми.Едното бебе е било по мургаво а другото бяло и русо.От страна на мъжа ми пак има близнаци.Майката на свекърва ми е имала брат близнак.Сега ще видим нашите деца дали няма да имат близнаци,или може би сестра ми тя все още няма деца.

# 37
  • Мнения: 60
Ние имаме две прекрасни слънчица - момиче и момче newsm04. За протокола - няма други близнаци в семействата и на двама ни. Hug

# 38
да в това на партньора ми

# 39
  • Мнения: 13
Аз не съм очаквала никога да имам близнаци даже и не съм се интересувала кой в родата има близнаци просто исках 2ро дете планирахме - момиче Simple Smile
Но като ми казаха близнаци едва не паднах и през сън не ми е минавало на ум че това може дами се случи:)
Тогава майка ми ми каза че нейната баба е имала близнаци .И незнам мисля  си че е наследство моето:Р знам ли newsm78
Лекаря тогавами каза че се придава по майчина линия
Когато прочетох това мнение за момент си помислих,че съм го писала аз.
При нас различното е ,че в рода ни няма близнаци.
На съпруга ми един много далечен братовчед имаше близнаци и това е.
Момичета,моят доктор ми обясни, че всяка една жена по време на овулацията си, в даден момент отделя 2 яйцеклетки.От тук нататък вече е въпрос на късмет и двете да се оплодят.
Но за еднояйчните не знам каква е работата.
Моите близнаци и до днес се чудя към кои да ги причисля-до 8-ми месец бяха еднояйчни според докторите, а като се родиха ми казаха, че са с 2 плаценти!
Според вас какви са?Сигурно двуяйчни.

# 40
  • Мнения: 39
Нашите момченца са разнояйчни.Баща ми има еднояйчен близнак,аз също имам близначка(еднояйчни сме).Никога не ми минавало през ума,че и аз ще имам близнаци.Винаги съм го пожелавала на сестра ми. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 63
В моята фамилия има близнаци, но  чак моят прабаба, никога не сме и предполагали че ще ни се случи. Изненадата беше голяма  Shocked, но каката е много щастлива  Peace

# 42
  • Мнения: 21
В нашия род имаме на 2 пъти близнаци - по майчина линия,през поколение Grinning

# 43
  • Мнения: 1
Zdraveite mladi ,po-golemi i poostarqli mami na bliznaci!Kogato bqh malka moqta baba,koqto i tq be blizna4ka,mi kazvashe ,4e nqkoi den i az moge da imam bliznaci.Bashtami sushto e bliznak.Predi 16 godinii 9 mececa kato mi kazaha,4e o4akvam bliznaci...(3 broq),go prieh sus smeseni 4uvstva.E rodiha se dve i newsm78.Ta gena si kazva d hahaha :hahaha:umata!

# 44
  • Мнения: 3 066
Толкиова много бях убедена ,че ще ми кажат близнаци,че се учудих ,че е само едно! Прабаба ми е имала 3 двойки близнаци,леля ми има близнаци,брат ми е бил близнак,но другият е починал  в началото ,другата ми баба в рода си има 2 двойки  всье разночйчни близнаци! Нека да са близнаци другият път! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт