Мъж под чехъл?

  • 4 774
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Уф, как ги ненавиждам такива-дори не бих ги нарекла мъже!Познавам един такъв екземпляр и понеже е мъж на моя роднина и доста нещица знам за семейния им животец-е какво да ви кажа, този мъж живее чрез жена си, няма мнение за нищо, като го питам нещо и той-ами, незнам, питай жена ми #CrazyИ от такова комплекиране взе , че се алкохолизира....

# 16
  • Мнения: 404
Тери, какво означава "на първо място е съпругата му"?

Имам много познати които ходят насам, натам и зарязват жените си, за да са "мъжки отбор", за да не си помислят други случайно че са "под чехъл".

НЕ ме интересува, дали мъжът ми има връзка с друга, интересува ме това, дали е добър баща към децата ни, не само "прави и бягай". Децата имат нужда от татко, някой който да споделя проблемите им, някой който да им помага, най-вече от приятел. Аз също имам нужда от приятел, и този приятел е съпругът ми. Какво лошо има в това, че и аз съм неговият най-добър приятел? Това е причината по която аз не ходя с приятелки по кафета и той с приятели насам-натам. Това е причината поради която не бягам при майка ми, а си стоя в къщи да подкрепям мъжа ми.



Аз не смятам, че мъж който излиза от време на време с приятели на по бира непременно е лош баща или съпруг.  Мисля че това че двама души са си най-добрите приятели е прекрасно, но човек има нужда и от други приятели.  Понякога да се събереш с хора просто за да си побъбрите за несмилсени неща, да обсъдите леки теми които да ви разтоварят.  Много е важно човек да има познати и приятели, не може да се живее сами, нищо че двамата съпрузи са толкова добри приатели.

За моя мъж сигурно ще кажат че е под чехъл, ама горкия много го мързи, та чак го боли.  Или не е разбрал какво трябва да се направи, или пък не може и така нататък.  Някой път даже си мисля че нарочно се прави на бита лисица, за да не го карам повече, но аз си го карам и той се справя добре на втория път.  Прекрасен баща е и това ме прави много щастлива.  Не го спирам да излиза с приятели, винаги ме пита дали имам нещо против.  Но как да имам, веднъж на 3 месеца му се случва я да иде на "Iron Maden" на концерт, я да идат на мач и така.  Смятам даже че е здравословно за връзката ни ако той може веднъж-два пъти в месеца да се набъбри на воля с приятели за коли, за жени, за мачове, за какво ли още не.  Не го спирам да гледа след жени защото това е нормално, ние жените също се обръщаме след красивите мъже.  Имам позната на чийто мъж не е позволено дори да погледне към голи женски гърди в списание защото той си имал гърди които да гледа вкъщи.  ПОзнайте какво стана: при първата командировка пича се намъкнал в плейбой бара и се изкефил и гордо разправял на моя мъж.  А на моя като му е разрешено да зяпа колкото си иска даже не си и помисля за такива барове.  Ако пък го направи бих желала и аз да ида с него, защото на мен също ми е интересно да видя какво става там Wink

Последна редакция: пт, 23 сеп 2005, 02:58 от Tatti

# 17
  • Мнения: 404
Ок, ясно ви е вече че оплесках нещата с цитата.  Та това което исках да кажа е:

Аз не смятам, че мъж който излиза от време на време с приятели на по бира непременно е лош баща или съпруг.  Мисля че това че двама души са си най-добрите приятели е прекрасно, но човек има нужда и от други приятели.  Понякога да се събереш с хора просто за да си побъбрите за несмилсени неща, да обсъдите леки теми които да ви разтоварят.  Много е важно човек да има познати и приятели, не може да се живее сами, нищо че двамата съпрузи са толкова добри приатели.

За моя мъж сигурно ще кажат че е под чехъл, ама горкия много го мързи, та чак го боли.  Или не е разбрал какво трябва да се направи, или пък не може и така нататък.  Някой път даже си мисля че нарочно се прави на бита лисица, за да не го карам повече, но аз си го карам и той се справя добре на втория път.  Прекрасен баща е и това ме прави много щастлива.  Не го спирам да излиза с приятели, винаги ме пита дали имам нещо против.  Но как да имам, веднъж на 3 месеца му се случва я да иде на "Iron Maden" на концерт, я да идат на мач и така.  Смятам даже че е здравословно за връзката ни ако той може веднъж-два пъти в месеца да се набъбри на воля с приятели за коли, за жени, за мачове, за какво ли още не.  Не го спирам да гледа след жени защото това е нормално, ние жените също се обръщаме след красивите мъже.  Имам позната на чийто мъж не е позволено дори да погледне към голи женски гърди в списание защото той си имал гърди които да гледа вкъщи.  ПОзнайте какво стана: при първата командировка пича се намъкнал в плейбой бара и се изкефил и гордо разправял на моя мъж.  А на моя като му е разрешено да зяпа колкото си иска даже не си и помисля за такива барове.  Ако пък го направи бих желала и аз да ида с него, защото на мен също ми е интересно да видя какво става там Wink
Цитат

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нали така се казваше на мъж който е роб (в буквалния смисъл) на жена си?
В последно време забелязвам че някои мой познати са точно такива.
Настроението им изведнъж се изпарява щом чуят нещо за жените си. Дори съм наблюдавал как мои колеги се скапват за секунди само от един поглед на жените си. С какво ли ги държат толкова изкъсо?

Това което казах неоправдава мъжете с криворазбрана ................



теб защо те тревожи толкова този въпрос:-))

# 19
Здравейте всички,
здравей Esprit,
"теб защо те тревожи толкова този въпрос:-))"
лично мен този въпрос не ме тревожи, когато взаимоотношенията са нормални в едно семейство или при една двойка това нещо несъществува. Но за съжаление виждам все повече мъже в това унизително положение. Основния въпрос ми беше с какво една жена може да държи мъжа си така изкъсо?
С пожелание за много щастие на всички!!!

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами той един мъж ако позволи да го държат под чехъл значи е мухльо. Естествено, че ще му се качат на главата. Ама има и прости жени, дето си позволяват да злепоставят мъжете си дори и на публични места, което е недопустимо за мен. Или си мислят, че като ги командорят са нещо много велики.
Партньорите трябва да бъдат равнопоставени. Peace

    ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ   Е В А Л А   Л Е Й Д И !!!!!!
   

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 288
Тери, какво означава "на първо място е съпругата му"?
* Означава, че той трябва да я уважава, което не излючва да има и собствена среда.

Имам много познати които ходят насам, натам и зарязват жените си, за да са "мъжки отбор", за да не си помислят други случайно че са "под чехъл".
* Това е тъпо, но може би са провокирани да го направят или криворазбрана 'мъжественост'.

НЕ ме интересува, дали мъжът ми има връзка с друга
* Мене пък ме интересува. Предпочитан да не ме пита дали ми е студено, но да не ми изневерява. С вярност ще ми покаже повече уважение.

, интересува ме това, дали е добър баща към децата ни, не само "прави и бягай". Децата имат нужда от татко, някой който да споделя проблемите им, някой който да им помага, най-вече от приятел.
* Необходимо ли е един мъж да е по чехъл, за да го прави?

Аз също имам нужда от приятел, и този приятел е съпругът ми. Какво лошо има в това, че и аз съм неговият най-добър приятел? Това е причината по която аз не ходя с приятелки по кафета и той с приятели насам-натам. Това е причината поради която не бягам при майка ми, а си стоя в къщи да подкрепям мъжа ми.
* Този въпрос Душица го е обяснила добре.

Дали това, че вече аз съм най-добрия приятел на мъжа ми не кара другите да завиждат?
* Да даваш на съпруга си известна свобода не изключва да бъдете приятели и да се чуствате добре заедно. Завист за какво?

Не виждам защо една жена трябва да бъде и робиня на мъжа си - до печката и до децата.
*По-горе споменавам равнопоставеност, а това го изключва. Не мисле, че само тези вариации съществуват: или мъж под чехъл или робиня на мъжа си.

Ако пък случайно мъжът и остане без работа - тя освен домакинството да поеме и издръжката на семейсвото, докато мъжът и си пие кафетата с приятели, защото е "мъж".
* Не мисля, че само т.нар. 'мъже под чехъл' ще се замислят сериозно в такава ситуация.  

Но досега на никоя жена в подобно положение не съм казала, че мъжът и е безделник, некадърник и боклук, защото това са си техни отношения, а не е добре човек да се меси в семейни отношения.
* Не е добре, но ако го сложи 'под чехъл', тя няма да промени отношението му към нещата

И ако някое перце по чехъла го гали - що така се чуства добре мен какво ме интересува.
Не ни липсват на събиранията.
Аз се радвам хората да са щастливи и не държа да мислят като мен.
Само се дообясних за някои неща.

# 22
  • Мнения: 655
А какво точно имаш в предвид "под чехъл"?

Ако мъжът не ходи на по бира с приятели защото и аз не ходя на по кафе с приятелки? Ако сме свикнали да споделяме радости и удоволствия - това "под чехъл" ли е?

Никога не съм си позволявала да го обиждам, дори и насаме, както и той никога не ме е обиждал.

Ако на един мъж му е неприятно положението в което е, той винаги ще намери начин да избяга.

Не осъждам двойките, който са избрали сравнително голяма независимост, съпруг/съпруга + любовник/любовница, но това дава ли право на някои да си мислят, че мъжът ми е мухльо щом се съобразява с моето мнение? И "истинските мъже" са "големите мъжкари", които правят много неща за чуждите жени да се покажат големи кавалери, а собствената им жена е залепена за печката и детето, "където и е мястото".

Защото от прочетените мнения до тук останах с такова впечатление.


Абсолютно точно казано.И аз щях да попитам какво имаш предвид под "мъж по чехъл".
За мен такова животно няма. Ако мъжа ( а и жената) е в определено положение, значи той сам е избрал да е така. В крайна сметка никой не го е карал насила да живее с този човек. А след като търпи, значи не му пречи.
Аз например ако мъжът ми закъснее звъня на мобилния да питам кога ще се прибере. Звъня не защото му нямам доверие, а защото се притеснявам, особено ако е късно вечер. Е, това мъж под чехъл ли е според вас? Зашото имаме познат, който не дава никакви обяснения на жена си къде ходи и какво прави. Според него жена му нищо не можела да му каже. Е, извинявайте, ама това семейство ли е?

# 23
  • Мнения: 7 186
Зашото имаме познат, който не дава никакви обяснения на жена си къде ходи и какво прави. Според него жена му нищо не можела да му каже. Е, извинявайте, ама това семейство ли е?

Ами това е обратния случай- жената е под чехъл. Simple Smile
Кой както си го направи, аз затова споменах, че партньорите трябва да са равнопоставени, ако единият се налага и командва другия тогава говорим за държене "под чехъл". За свободия никой не говори. Трябва да има баланс между двамата.
Макар че самият лаф "под чехъл" ми звучи малко старомодно, като че ли не се използва в ежедневието вече. Thinking

# 24
  • Мнения: 655
Зашото имаме познат, който не дава никакви обяснения на жена си къде ходи и какво прави. Според него жена му нищо не можела да му каже. Е, извинявайте, ама това семейство ли е?

За свободия никой не говори. Трябва да има баланс между двамата.
Макар че самият лаф "под чехъл" ми звучи малко старомодно, като че ли не се използва в ежедневието вече. Thinking

Да съгласна съм, че това си е свободия. А лафа "под чехъл" и на мен ми звучи мнооого старомодно.
Ей, Лейди, като ти гледам лентичката май скоро ще празнуваме, а? Grinning
Малко е останало. Майка ми е родена на 3 октомври, да не се случи тогава
smile3503

# 25
  • Мнения: 7 430
В България познавах едно такова семейство за цял живот - а тук - може би около 5 за 2г....Имаме даже приятели - познати, с които вече не ми е хубаво да се срещам...понеже страшно ме ядосва отношението на жената....и тя даже го казва:"Да, мъжа ми е под чехъл...и аз бях под чехъл в България - сега е негов ред"...ужас #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 761
Иване,като чета какво питаш се сещам за мойта свекърва и свекър ми.отстрани изглеждат точно като двойка, в която мъжа е под чехъл.но не е така.просто той е много възпитан и благ човек, аз лично имам доста общи интереси с него и ми е много приятно да ни идва на гости.но жена му е толкова свръхактивна,че е трудно да се общува с нея,иначе не е лоша жена.просто винагои настоява да е на нейното,независимо дали е най-доброто.и за да няма излишни разправии,по-умния отстъпва и се покрива колкото може по-далече от нея-или много работи или се зарови във вестника и се прави на глух- то иначе не се издържа на нонстоп непрофесионални коментари за всяко нещо,да не говорим,че ако те попита нещо все едно си на разпит в гестапо.....просто хората са с различен темперамент,едни са по-агресивни,по-неприятни,по-проблемни...

# 27
Здравейте всички, здравей Kartinka,
колкото по-назад се връщаме толкова по-малко днешни ефекти виждаме. И аз си спомням моята баба и дядо какви благи хора бяха.
Разбираха се дори без думи. При тях не съм чул да повишат тон дори на животните. А сега как съскат помежду си хора от едно семейство.
Немога да проумея защо става така!!!

# 28
  • Мнения: 1 250
Хич не харесвам когато някой гледа и обсъжда друго семейство - просто не им влиза в работата.
Има няколко възможни причини това да е ставало (баба ти и дядо ти).
Една от тях (съдя по дядото на мъжа ми) е твоят дядо да си реботил, ама истински, по цял ден без почивка, също както и баба ти. Когато човек работи по цял ден, той се научава да цени както работата, така и свободното време.

Другия вариянт:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44881.0[/b]

Ако в този случай мъжът вземе да върши домакинската работа - това ли имаш в предвид "под чехъл"?

# 29
Ако в този случай мъжът вземе да върши домакинската работа - това ли имаш в предвид "под чехъл"?

Не не е имал това впредвид!!!

Общи условия

Активация на акаунт