Изпъкнала фонтанела - СПЕШНО

  • 1 852
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 656
Д-р Слънчева, ужасно съм притеснена! Днес забелязах, че фонтанелата на бебока е леко изпъкнала. Досега не е била така. Звъннах на педиатърката и тя ме стресна по телефона, че може да става дума за менингит. Живеем в София, но в момента не сме там. Стягаме багажа и утре се завръщаме, за да ходим на ТФЕ и да се провери наред ли е всичко (само да вметна, че имаше и съмнение за хидроцефалия, поради бързо нарастващата обиколка на главата).

Въпросът ми е - възможно ли е менингитът да се прояви само с един симптом като изпъкналата фонтанела? Други симптоми няма. Верно - от вчера е малко по-кисел като цяло, но се успокоява в мен и не е постоянно така. И още - късно ли е вдругиден (четвъртък) да ходим на преглед или да търся начини да го прегледат още докато сме тук?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Категорично не е менингит.
Добре е да се направи ТФЕ, за да се проследят вентрикулите, защото ако те са се разширили това може да е причината за изпъкналата фонтанела.

# 2
  • Мнения: 656
Аз само да кажа, че водихме малчо на док, също каза, че определено не е менингит; заведохме го и при д-р Христова в Токуда, направи ТФЕ, което показа, че всичко е наред  Grinning - напълно изключи хидроцефалия  Grinning. Като причина за изпъкналата фонтанела каза, че е възможно да е или поемане на прекалено много течности, или да му е било много топло, или залежаване, или приемане на Деавит, или повечко вит.А с храната. Аз, честно казано, не мога да отнеса нищо от това към детето ми и в крайна сметка не разбрах защо му е изпъкнала. Както и да е, вече се нормализираха нещата, а и се успокоих от ТФЕ-то.

Общи условия

Активация на акаунт