Какво да правим с тези сливици?

  • 15 174
  • 46
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ще обясня проблема от самото начало и моля, ако някой е препатил подобно нещо и е намерил начин да се отърве от него, да ми даде съвет или насока какво да правя.
Малката ми дъщеря е на 5 години. До януари тази година не боледуваше от някакви сериозни болести. На 2 януари тази година се разболя от гнойна ангина. До март сменихме около 5-6 антибиотика и все никой не помагаше. Слава Богу, намери се педиатър, който й предписа лечение без антибиотик и се оправи. Но оттогава всеки божи месец сливиците й се възпаляват, кога с гной, кога не, вдига температура и се налага антибиотик. Правихме микробиологично изследване през април - май, за да се види дали не е бактерия. Изследването показа, че няма бактерии. Пробвахме с хомеопатия - нищо. От събота пак е болна, отново сливиците са причината. По принцип нейните са уголемени и някои лекари са на мнение, че това провокира нещо като хронични ангини. Личната каза, че това се израствало обикновено до седмата година и едва след това може да се превърне в хронично, ако остане. Едни дават съвети сливиците да се извадят, други не препоръчват ваденето - рано било. Правили сме изследвания на кръв и урина - всичко е в норма. Досега детето не е боледувало от нищо друго, освен от тия проклети ангини. Никога заболяването не стига по-долу от сливиците, не е правила пневмонии. Само веднъж се разболя от бронхит, но това беше доста време преди да започне да боледува от сливици. А няма и сополи, преди да се възпалят, поне да знам, че те са причината. Просто устата й започва да мирише лошо един-два дни преди да вдигне температура и се започва. Днес личната отново категорично каза, че това е бактериално. В момента не мога да я водя на микробиологично изследване, защото е на антибиотик. От три дни пие "Сумамед", оказа се, че изобщо не е повлиял и личната предписа "Дурацеф". През изминалите три дни все вдигаше температура, понякога по няколко пъти на ден, също и през нощта. Но от снощи не е вдигала, а пък при прегледа се установи, че сливиците са си големи и червени, възпалени. Чудя се да започвам ли втория АБ или да изчакам. Кое е за предпочитане в такива случаи - да вадим сливиците или да ги оставим? Блъскам си главата и не мога да реша. Затова моля за препоръки и съвети.

# 1
  • Мнения: 1 428
Може да няма нищо в гърления секрет, но в сливиците вътре в криптите да има бактерии.Така е при детето ми.Гърлени секрети отрицателни, докато един ден не и направиха сливичен секрет-бръкнаха в криптите и се оказа , че има стрептокок.Антистрептолизинов титър изследвали ли сте?

# 2
  • Мнения: 27 524
Махайте ги  Peace
Така и синът ми се напати за една година. Изтровиха го от антибиотици и в един момент сливиците освен червени и огромни, ставаха и целите в гной без реално да е болен - без Т°, без кашлици, нищо. Ужасно опасно и вредно - развъдник на купища бактерии, гнойта удря в сърцето и в бъбреците.... махнахме ги преди около 2 седмици и направо сме супер доволни. Успех  Hug

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря ви, момичета! Успокоих се, че не само ние сме така.
Helen-mama, не сме правили антистрептолизинов титър. Педиатърът, който най-добре разбра проблема, каза, че ще ни прати на такъв. Но той почина, мир на праха му, и дотам си остана работата. Никой от лекарите досега, при които сме ходили след него, не е препоръчал да се направи такова изследване. Искам да го направя, но не знам къде - в РИОКОЗ ли, в някоя лаборатория ли ... И дали ще приемат искането ми за сериозно, след като не е назначено от лекар? А къде могат да направят такова изследване, но да е вярно?
Блонди, благодаря за окуражаването. Доста неща прочетох във връзка със заболяванията на сливиците и най-големият ми страх е свързан точно с това, което казваш. Много ме е страх от операцията, аз самата съм преживяла вадене на трета сливица и знам как боли след това. Това е една от причините, които ме спират да се реша на операция за вадене - не искам да я боли, както мен ме болеше някога. Но колкото повече време минава, толкова повече се убеждавам, че махането на сливиците е единственото решение. Някъде четох, че ако човек прави повече от 4 ангини годишно, сливиците трябва да се махнат. Но раздвоението на лекарите и мисълта, че ще я боли, все още ме спират да направя тази крайна стъпка. Но пък така детето всеки месец се мъчи и се трови с антибиотици.
Ще се пръсна. Мъжът ми се ядосва заради антибиотиците, пустосва лекарите, че знаели само антибиотици да предписват, притеснява се, че много се натрупаха. Изглежда, че от мене и него зависи решението дали да се оперират или не и много ме е страх от това. Още веднъж ви благодаря!

# 4
  • Мнения: 2 587
Преди да решите да ги махнете задължително се консултирайте с още един лекар.По съвет на личната за малко не махнахме на дъщеря ми,а впоследствие се оказа че са подути и уголемени от алергия(и все още са си),а не от трета сливица,но пък и е правила ангина само веднъж. newsm78

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
jmoto , благодаря! Обмислям, след като се оправи сега, да направим консултация с лекар-специалист по УНГ. Въпреки че резултатите досега не дадоха признак за напредък, решена съм да направя още една или няколко консултации.
В момента детето спи до мен, няма признаци за проблеми, температура и така нататък. Започна и да се храни. Започнах втория антибиотик, предписан от личната лекарка. Душата ме боли, като знам, че трябва да я подложа на всевъзможни изследвания. Sad

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 26 143
моят съвет е да не бързате с ваденето.Вземете няколко мнения,пробвайте с хомеопатия.Опитайте лечение с прополис,мазане гаргара,пиене/по капка на год.възраст в течност/.

# 7
  • Мнения: 2 455
Този въпрос го коментирахме неведнъж-вижте темите назад. Дори скоро имаше такава.  Търсете билки и билкари, прочули се с оправянето на сливици. Дано да имате късмет. Аз съм пример за излекувани сливици с билки.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Благодаря на всички включили се за съветите. Днес пък всичко изчезна, все едно не е било.  Thinking Всъщност малката вдигна температура последно в понеделник вечерта. От снощи започнахме другия антибиотик и според мен е минало много малко време, за да се прояви действието му. Но е факт - не вдига температура, устата й вече не мирише на ацетон, като погледнах сливиците - само леко зачервени. А вчера бяха яркочервени и доста големи. Не знам вече какво да мисля. Да продължа ли втория АБ, да го спирам ли ... От него има още доста да пие - 60 мл е общото количество.

# 9
  • Мнения: 27 524
и мисълта, че ще я боли

Боли 4-5 часа след операцията много. След това има 3-4 дни на некомфорт и внимание с яденето и това е, няма кой знае какви болки. Не е приятно, но минава бързо  Simple Smile

Да продължа ли втория АБ, да го спирам ли ...

Моят съвет е да не го спираш на своя глава. Аз така спрях при първата ангина и след 4 дни точно я повтори заради това, та пак пи и вече и двете дози и му станах 3 вместо първоначалните две заради това  Tired

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ще те послушам, Блонди. Благодаря ти, много ме успокояват твоите постове. Няма да спирам антибиотика, пък после ще мисля начини да я изчиствам от тия лекарства.
Helen-mama, можеш ли да ми кажеш как точно се прави това изследване - вземането на секрет от криптите. Дребната за нищо на света не дава дори на лекар да й прегледа гърлото, та камо ли да бъркат чак дотам ... Имам предвид болезнено ли е, че е неприятно е повече от ясно. Досега не беше ми хрумвало, че в криптите може да има бактерии и това да обяснява чистотата на гърления секрет. Пък и да ти призная, ти си първата, която ми казва това. Логично е и обяснява много неща. Нито един лекар досега не е казал да търсим бактерии в криптите.

# 11
  • Мнения: 2 336
Здравейте!
Синът ми този месец се разсипа от боледуване и вече не знам къде се намирам  #Cussing out #2gunfire. Като чета Veronna все едно аз съм го писала, то не беше начален стадии на племония, гнойна ангина и сега отново,това всичка за един месец. И съответно се лекува с АБ и инжекции кога заедно кога по единична /така да се каже/. Всички около мен ми препоръчват да махам носната сливица , но смятам да направя всички възможни изследвания и тогава да се предприемат някакви действия.
в момента приемам съвети всякакви  #Crazy

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
ted_, съчувствам ти, мила. На племенницата на мъжа ми махнаха носната сливица, когато беше на 8-9 години. Причината не беше често боледуване, а започна да гъгне като говори и да диша тежко. Но другите сливици не са ги пипали. Малката ми дъщеря не е правила пневмонии, но пък тия сливици всеки месец я разсипват. А голямата пък се съсипа от пневмонии - направи 4 за една година, като тръгна на градина. Спря да боледува на 4-годишна възраст и сега е здрава като камък, да чукна на дърво. А това дребното на 5 започна с болестите ...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Veronna  Hug, до болка ми е познато това, което преживявате всеки месец. Синът ми от година и половина е така, даже правеше по две ангини на месец.
Водили сме го при двама УНГ-лекари, но още щом чуят, че е с ангина толкова често са категорични, че трябва да се вадят. Дори и 5 ангини годишно били знак, че са за махане. Мъжът ми като дете много е боледувал, изкарали са сливиците и от тогава е пушка, та той е ЗА ваденето. Аз обаче още се дърпам, все се надявам, че ще стане чудо.... Аз също много боледувах като малка, но до училищна възраст ангините си спряха от само себе си.
Поне от половин година не съм давала  АБ - чакаме налепите да избият, изчистваме ги механично и на следващия ден всичко е ОК. И на хомеопатия сме от същото време. Но ангините си продължават, като по график...  Close
Не мога да ти давам съвети, но ако бях на твое място сигурно бих изчакала още малко, детенцето ти наближава възрастта, при която болестите спират /нали така казват/. Поне спрете с антибиотиците.  Hug
Ще използвам случая да питам: може ли ангините да се причиняват от стрептококи /алфа хемолитични и пневмококи/ от гърлен секрет? Мъчим се да ги морим, но ту изчезват ту се появяват, ту се видоизменят.
А какво е "Антистрептолизинов титър", за който пишете в началото?

Лека вечер!  Heart Eyes

# 14
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
dolly, антистрептолизинов титър е изследване за наличие на стрептококи. Доколкото ми обясни един педиатър, взема се кръв от вената и се изследва за наличие на антистрептолизинови тела. Не знам какво точно значи това, но доколкото разбирам, това е начинът да се открият стрептококи. А за ангините аз съм чела, че при повече от 4 ангини годишно сливиците трябва да се извадят. Пред майка ми е стоял същият проблем - аз съм била с възпалени сливици на всеки 15 дни. Но тя се е съгласила да ми извадят само третата сливица, другите не са пипани. Така съм била до 6-7 години, после всичко е престанало от само себе си. Така че магическите думи са "7-годишна възраст" - дотам било с постоянните възпаления на сливиците. Не знам какво ще предприема, и личната каза, че трябва да стане поне на 7 години, за да се разбере дали ще продължава това или не. За лекарите това е нещо като презастраховане и спестяване на по-нататъшни проблеми - махане и готово. Но други лекари пък не ми дават да ги махаме, а препоръчват лечение, било то и антибиотично. Чувствам се като разпъната, не знам кое е правилно и кое - не.

Общи условия

Активация на акаунт