Розов лишей

  • 101 867
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
и на мене ми откриха розов лишей и става все по ужасно  #Cussing out #Crazy след всяка баня се увеличава броя а немога да не се къпя иначе сърбеж голям няма но е неприятно мажа се с едно като мляко но засега ефект нулев явно си му трябва време newsm78

# 16
  • Мнения: 348
Преди 3 месеца синът ми беше с розов лишей.Изписаха му крем за мазане,но нямаше никакъв резултат.Лишеят се разпостраняваше при положение,че не го къпехме.Спрях да го мажа,почнахме да го къпем със сапун(медицински на Авен) и си го мазах с бадемово масло.Започна да изчезва и се изчисти.

# 17
  • Мнения: 89
Момичета,започвам да се отчайвам вече.Имам го от 2 месеца,като първото петно се появи на врата.Разпространи се за около седмица по корема и гърба.Отидох на дерматолог и ми изписа някакви хапченца против алергии и едно доста мазно мазилце.Не спазвам обаче стриктно инструкциите да не се къпя,просто не издържам, но се старая колкото се може по-рядко.Петната и пъпчиците позавяхнаха(потъмняха), но друго ме притеснява - кожата по деколтето и врата ми е адски зачервена (изглежда сякаш има безброй напукани капиляри) и ме боли - чувството е, че сякаш съм изгоряла от слънцето  Shocked Не съм чела някой да споменава за такъв симптом и съм адски притеснена.Моля ви ,помогнете  Praynig Praynig  bouquet

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 239
От два дни и аз съм с диагноза розов лишей.Това ,което ме притеснява е,че имам едни пъпчици в косата,които много ме сърбят.Петна и по врата имам.Та колкото четох не видях някой да е имал  и в косата. Мажа се с Локоид Крело и пия Ериус. Дали може да има някакво отражение на косата? newsm78

# 19
  • Мнения: 206
Преди години и на мен така ми се появиха пъпки, сърбящи , отидох на дерматолог обезпокоена, със всевъзможни диагнози в главата!
Лекарката като ме прегледа се засмя, сигурно беше явно моето безспокойство и ми каза да не се шашкам-розов лишей било!
Причинява се наистина в повечето случаи от носене на купени, неизпрани дрехи, не  било заразно,най-често се проявявало при млади хора,организма създавал имунитет след пребуледуване!
Не трябва да се къпеш, така се раздразва кожата, но не помня с какво се мазах, но бързо ми мина!
Беше отдавна и не си спомням с подробности, но искам да те успокоя, че не е нещо страшно! Hug

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 765
Имах такова нещо преди2-3год. #Cussing outНещо за мазане бяха предписали и противоалерично.Знам,че беше през лятото,но не помня да не съм се къпала.Не заразно. Скоро пак ми се беше появило петънце,но си изчезна от само себе си. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 49
И на мен днес ми казаха, че имам розов лишей. Преди месец бях на преглед - дерматологът (старши асистент в медицинска академия със специализации в половин Европа) каза, че ми била много суха кожата и затова имам въпросното сухо петно. Изписа ми Locoid Lipocream, душ олио за миене и Lipikar на La Roshe-Posay. Не само, че петното, което имах не ми мина, ами ми пламна цялото тяло. Днес отидох отново в кожната клиника на медицинска академия, но при друга дерматоложка, още като ме видя и каза, че имам розов лишей. Каза, че не бива да ползвам нито сапун, нито душ гел, нито душ олио. Единствено мога да се обливам с вода и за облекчаване на състоянието ми изписа Gingira alba. Сега съм се варосала като дръвче, след няколко дни ще ви кажа има ли ефект от спрея.

# 22
  • Мнения: 1 464
дремеща,да пратиш много здраве на тоя доцент.Лекарката е права.Навремето месец преди бала ми ми откриха такава гадина.Лекаря каза да се къпя само с вода и в никакъв случай да не го мажа с мехлеми.Мина ми за 10 дни.Успех!

# 23
  • Мнения: 1 949
И аз минах през тая гад. Мазах се само с някакъв крем. Моите лишеи бяха само по горната част на тялото. Огнището беше на врата ми. Миех се на части - ужасна работа, беше през лятото  #Cussing out За около месец премина. 

# 24
  • Мнения: 49
дремеща,да пратиш много здраве на тоя доцент.Лекарката е права.Навремето месец преди бала ми ми откриха такава гадина.Лекаря каза да се къпя само с вода и в никакъв случай да не го мажа с мехлеми.Мина ми за 10 дни.Успех!
Ох, всеки ден му пращам, защото когато отидох на преглед при него имах само едно петно. От средата на януари съм така и все още няма никакви признаци за подобрение  Weary

Последна редакция: нд, 28 фев 2010, 21:10 от дремеща

# 25
  • Мнения: 1 464
Не се мажи с нищо и се къпи само с вода.

# 26
  • Мнения: 3
Ха здравейте,мацки,и аз съм вече в клуб "РОЗОВ ЛИШЕЙ" Mr. Green
Преди седмица ми излезе едно червено петно на ръката не му обърнах внимание,когато излезе второ и трето..пих алергозан,ноооо когато станаха доста сърбящи червени петна отидох при кожен лекар/тоест днес/,та и аз съм с тази диагноза/че и името смешно/ Grinning
Каза ми,че това с къпането било пълна глупост...можеш да се къпеш нормално,но само със сапун специален правен,който ми изписа.Предписа ми и Елоком/крем/,една инжекция....
В един друг форум сега проетох,че се мажели със зехтин-чист,нерафиниран и едва ли не след 3-4 дни им изчезвали петната newsm78
имам такъв чудя се дали да не пробвам и аз,ама от 1000 ла.на накрая да не си докарам нещо по-лошо

# 27
  • Мнения: 1 949
Торнадо, Елоком е кортикостероиден препарат. Нямам идея защо са ти го изписали за розов лишей  newsm78 За колко дена ти го изписа?

# 28
  • Мнения: 3
Торнадо, Елоком е кортикостероиден препарат. Нямам идея защо са ти го изписали за розов лишей  newsm78 За колко дена ти го изписа?
И аз нямам представа,но явно е решил да ме лекува с кортикостероиди,защото освен Елоком-а ми сложи и инжекция Дипрофос,която също е от тази група....
Да чукна на дърво,но след намазването снощи и тази сутрин  поне не ме сърбят....

# 29
  • Мнения: 49
tornadо, мажеш ли със зехтин или Елоком? Изобщо има ли някаква промяна при теб? При мен все още няма никакви признаци за оправяне Sad

Общи условия

Активация на акаунт