Розов лишей

  • 102 023
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
Добър ден на всички! Simple Smile Как да се убедя че е лишеи без да посещавам лекар. В момента се намирам в чужбина. Симптомите ми са1:1 с тези на розов лишеи. Първо ми се появи едно петно след това ми се появиха пъпки по цялото тяло( бедра, гръб, корем, шия, лице и по главата имам, но са много малко на главата и лицето). Сърбят адски много и си увеличават размерите. Ще бъда благодарна ако някой ми даде съвет, защото в момента наистина не мога да посетя лекар. Лек и успешен ден на всички

# 76
  • София
  • Мнения: 10 765
Добър ден на всички! Simple Smile Как да се убедя че е лишеи без да посещавам лекар. В момента се намирам в чужбина. Симптомите ми са1:1 с тези на розов лишеи. Първо ми се появи едно петно след това ми се появиха пъпки по цялото тяло( бедра, гръб, корем, шия, лице и по главата имам, но са много малко на главата и лицето). Сърбят адски много и си увеличават размерите. Ще бъда благодарна ако някой ми даде съвет, защото в момента наистина не мога да посетя лекар. Лек и успешен ден на всички

Дори и да не е розов лишей, пий отвара от коприва. Помага при всякакви кожни проблеми.  Peace

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Точно това щях да кажа и аз - пий коприва и се надявай да помогне!

# 78
  • Мнения: 3
Здравейте! Сега се прибирам бях на лекар. Каза, че е розов лишеи и ми предписа Soderm creme за мазане( той ги задушавал) и cetirizin 10-1 за пиене най добре вечер за сърбежа. Благодаря Ви за съветите ще ви кажа след седмица дали има ефект. Лек и успешен ден. Simple Smile

# 79
  • Мнения: 3
Здравейте отново! Пиша доста по раноо от сряда, защото не мога да повярвам, но е факт. В Интернет бях чела какви ли не неща: не се къпи, къпи се с хладка вода, не яж това не яж онова, не използвай сапун душ гел, минавало за 60 дни и прочие. От 1.06 след прегледа при лекара, които не ми каза нито не се къпи, нито не използвай това, само попита дали съм бременна за да знае какво да ми изпише и каза, че се появява 1 път в живота много рядко два пъти. Та от 01.06 до днес се мажа с мехлемчето пия хапчетата вечер за сърбеж и мога да твърдя, че почти ми изчезнаха, да не кажа изчезнаха, а мислех, че ще остана така поне 6 месеца Grinning  имайки предвид, че имах по абсолютно цялото тяло и на места,на които повечето нямат. Успех на всички със справянето им, но тези две неща, които ви посочих в горния коментар за мен са много добри. Лек ден на всички Simple Smile

# 80
  • Мнения: 83
Скрит текст:
Здравейте отново! Пиша доста по раноо от сряда, защото не мога да повярвам, но е факт. В Интернет бях чела какви ли не неща: не се къпи, къпи се с хладка вода, не яж това не яж онова, не използвай сапун душ гел, минавало за 60 дни и прочие. От 1.06 след прегледа при лекара, които не ми каза нито не се къпи, нито не използвай това, само попита дали съм бременна за да знае какво да ми изпише и каза, че се появява 1 път в живота много рядко два пъти. Та от 01.06 до днес се мажа с мехлемчето пия хапчетата вечер за сърбеж и мога да твърдя, че почти ми изчезнаха, да не кажа изчезнаха, а мислех, че ще остана така поне 6 месеца Grinning  имайки предвид, че имах по абсолютно цялото тяло и на места,на които повечето нямат. Успех на всички със справянето им, но тези две неща, които ви посочих в горния коментар за мен са много добри. Лек ден на всички Simple Smile

Всеки организъм е различен! Радвам се, че при теб минава бързо и, че споделяш твоите съвети  bouquet  Hug Peace

# 81
  • Мнения: 123
Ще споделя опита си. Хвана се от мерене на дрехи в магазин.  Започна с едно петънце, след седмица се размножи и в областта на корема. След преглед на кожен лекар се изписа Дипрозон .... и къпане много рядко с хладка вода и бебешки сапун, миене на косата отделно от тялото, никаква синтетична, само памук. Мазах 1 месец, но почти никакъв ефект - едни завяхват малко други нови се появяват. Малко да се изпотиш и се размножават. Забравих за къпането и косата и след само един път се появиха много нови, че и още по-големи ... Тогава изчетох  много материали в нета и се спрях на редуване на сребърна вода, цинкова паста и при сърбеж само Дипрозон. Успоредно с това имуностимуланти. Никакви изкуствени дрехи и само свободни по тялото, за да няма триене.
 Цинковата паста е вълшебна. Сребърната вода също. Петната много бързо започнаха да изчезват. Още не са изцяло, но се надявам да е скоро, че е така от 2 месеца.

# 82
  • Мнения: 1
И аз се сблъсках с "розов лишей", беше само едно петънце , което аз си помислих , че съм се изгорила с мазнина като готвя,да ама не и съответно на второто къпане се изсипах  с червени петънца, от там на кожен, само като видя и постави диагнозата " розов лишей" . Последва 7 дни хапчета лорано само вечер; джинджира алба спрей сутр. и вечер; без къпане на тези участъци. Резултат видим все още нямаше в тези седем дни, освен че не ме сърбеше. Вторичния преглед, вече преминах само на кремчета, локоид липокрем  + липобаза, докторката каза да ги смеся и двата едновременно и със получената смес да се мажа само вечер тънък слой и резултата се появи след 3- тото мазане, първо потъмняха петната, после се излющиха, а сега след 7-то намазване почти навсякъде изчезнаха, док.го изписа за 10 дни. Може и къпане вече, но само с хладка вода докато не изчезнат напълно.А забравих да допълня че пих и чай от коприва, но аз си пия постоянно на пролет. Надявам се да съм помогнала. Успех

# 83
  • Мнения: 9
Здравейте на всички,
Реших да напиша коментар по темата и най-вече да изпратя хиляди благодарности за идеята за отварата от коприва!!! В началото на м.май т.г. забелязах първата майчина плака на розовия лишей. Разбира се, после разбрах за какво става въпрос... В началото реших, че това е някакъв обрив, който ще отмине.. Уви, след седмица започна да става доста страшничко!!! Обхвана ме обрив постепенно за 3-4 дни по целия торс, в последствие по ръцете и краката. НАИСТИНА беше доста страшничко... Единствено нямах обрив по лицето и ръцете в долната част. Започнах да се плаша, че няма да се оправя...
Реших да опитам с рецептата с пиене на коприва. Не мога точно да кажа на кой ден, но обривът започна от торса леко да се измества към крайниците. За 7-8 дни вече бях сигурна, че ще се оправя. Днес, 19.05.17г., мога да обобщя че са останали някакви съвсем споредични обриви само по краката, които сигурно утре няма да ги има. Все още пия коприва, защото купих две опаковки и реших да ги изпия целите. Не съм се мазала с нищо, нито съм спазвала някакви режими. Къпах се нормално всеки ден, но без сапун. Благодаря на всички, които писаха по темата и успех на борещите се в момента!!!

# 84
  • Мнения: 3 356
Аз се оправих само с цинкова паста няма и за седмица

# 85
  • Мнения: 2
Здравейте! И при мен се появиха петънца по кожата, които ми заприличаха на лишеи. Мисля, че  беше розов лишей, тъй като отговаряше на симптомите, описани в интернет. Така и не отидох на дерматолог, защото ми се появиха точно по време на извънредното положение, а и реших първо да пробвам лечение с народна  медицина. Попаднах на този форум, в който прочетох за отварата от коприва. За няколко седмици (2-3) петънцата изчезнаха. Всеки ден пиех чай от коприва и по своя инициатива реших да се мажа и с масло от чаено дърво. Не знам кое точно ми помогна - дали копривата, дали маслото или комбинацията от двете, но все пак искам да изкажа огромните си благодарности към човека, който сподели опита си с чая от коприва! През тези седмици спрях да тренирам, за да не се потя и съответно се къпех максимум по 3 пъти седмично (цялото тяло), а в останалите дни измивах само отделни части - лице, интим, стъпала. Спрях да ексфолирам тялото си и да го мажа с кремове и лосиони. Отново: "Благодаря!".

# 86
  • Мнения: 4
Здравейте, мами!
Приятелят ми от няколко седмици (да не кажа месец) има едно петно около подмишницата. Тъй като от време на време усещаше доста неприятен сърбеж, решихме да се поразровим из интернет и установихме, че е розов лишей. Постепенно започна да изчезва, обаче в близост до него се появи друго петънце. Бих искала да Ви помоля са го погледнете, тъй като не прилича никак на лишей, а след цялото неща с карантината, финансово не можем да си позволим лекар (поне на този етап). Ще съм благодарна ако някой с подобно преживяване поне ни насочи. Благодаря предварително!

# 87
  • Мнения: 1
 В 800 мл вряща вода се слагат 5 с.л. сушена коприва и ври 1-2 мин. След това се дърпа от огъня и се оставя още 5 мин. да се запари. Прецежда се и се разделя на 3 части, които се изпиват за един ден. Повтаря се 5 дни. През това време не трябва да се консумират кисели храни. Гарантирам за резултата.  Peace Успех на всички!
[/quote]

Здравейте!
Първо бих искала да благодаря за съвета за отварата от коприва[/b]. Смятам, че наистина помага!
Искам да добавя, че може да се къпете всеки ден (казвам го от опит) - без сапун по засегнатите участъци, като накрая ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се обливате ОБИЛНО с розов разтвор на Калиев Перманганат, купува се от аптека. Аз слагах 6 -7 кристалчета в 5 л. вода. Разтворът да НЕ бъде, тъмно розов или лилав, защото ще ви изгори кожата!!!
След леко подшушаване, без разтриване мазах засегнатите участъци с бленд от масла - Чаено дърво, Градински чай, Лавандула и Смрадлика - в базово бадемово масло. Може да се ползва и друго базово масло в т.ч. и зехтин с добавени противовъзпалителни етерични масла, като тези които съм описала - едно или няколко. На 50 мл базово масло - 50 капки етерично/етерични (общо). Към бленда аз бях сложила и 3 капки масло от Риган. То е много силно и с него не бива да се прекалява!
Комбинацията от чая от коприва, Калиевият Перманганат (светло розов разтвор!) и маслата, ми изчистиха обрива за 2 седмици!
Ако имате притеснения към мазането с масла, може да се мажете със салицилов спирт, но ползвайте ръкавица, за да си предпаците кожата на ръцете от изсушаване. По-неприятно е усещането от спирта, но също помага!
Успех!

# 88
  • Мнения: 100
Здравейте, имам розов лишей вече 2 седмица. Като първото петно ми изби близо до врата, след това по корема гърдите и гърба сега имам и по врата!Мажа с микстура пия и ериус, нещо друго да ме посъветвате?

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Това, което дава много добър ефект почти при всички, е чай от коприва 5-6 дни подред.

Общи условия

Активация на акаунт