Само за пушачи.

  • 229 888
  • 626
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 517
Смарто,това не е по темата...аман бе,стойте си в спама Joy Hug

Е що да не е? От желание всичко да ти излиза по-евтино и до там може да се стигне.
Не зная, този порок не е ли вид удоволствие? Като такова си струва парите....
Сигурно има разлика между това да пушиш Давидов и Шипка например Laughing

# 61
  • Мнения: 700
Една кутия ми стига за 3 дни. Не ми се иска да ги отказвам, това ми е удоволствие.
Но и аз ще минавам на тютюн с машинка.
По телевизията чух, че качествения тютюн е "клас А" - какво означава, не знам.

# 62
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ей,все някъде моралисти ще се обадят да обяснят кое трябва и кое не,кви сме лоши майки и тн.Четете темата бре,кой ви пита какви сме.Лоши пуша4ки сме,лоши майки.Вие добрите си пуснете тема колко сте добри и как не пушите.Аман от моралисти.Като стигна до кофите ще пусна тема в кой квартал около кои кофи има пове4е фасове да ми кажете и съвсем да стана за резил за всеобщото ви удоволствие Mr. Green
За сега се задоволявам с тази тема и ми е много конфортно в нея.Здравето и децата са си мои ,ако искам ще ги ям гадните цигари.


Ина4е,никога не съм свивала цигари,но така ме запалихте,4е при първа възможност ще си набавя набор от инструменти и материали Simple Smile

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 728
В гаражите на Колхозния вчера видях и още един вид тютюн, в пакет от 100 g и цена 9 лв. Имаше надписи на български и май е на Булгартабак за разлика от всичко останало в магазина. Тъй както е почти два пъти по-евтин, дали е по-кофти...  newsm78 Някой да го е пробвал?

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ина4е,никога не съм свивала цигари,но така ме запалихте,4е при първа възможност ще си набавя набор от инструменти и материали Simple Smile

Не е лошо да си направим една няколкодневен семинар с показно как се свиват цигари с машинка.

Една кутия ми стига за 3 дни. Не ми се иска да ги отказвам, това ми е удоволствие.
Но и аз ще минавам на тютюн с машинка.

Какъв ти е зора за машинка? Grinning Аз пуша по кутия и половина на ден ooooh! Ако мога като тебе и по 10 лева да ги направят няма да ми пука.

# 65
  • Мнения: 700
Ами зора ми е в това, че не ми стигат парите. Simple Smile
А пуша от най-евтините Кинг-кафяв на циг.фабрика Пловдив. Никак не са лоши. Ама и тях ще ги правят 4,10 лв. Това са 40-45 до 50 лв. /знаеш, човек понякога пуши повече/ на месец. Свиди ми. И всички така ми викат - аз ако пуша по толкоз малко, въобще не е проблем, но не е така, за мене 50 лв. за цигари си е голяма сума.

А може ли някой да обобщи на каква стойност ще възлиза 1 кутия цигари /20 бр./ от 100 гр. тютюн. Доколкото прочетох предишните мнения някъде 0,60 - 1,00 лв. Малко ми се вижда и сякаш не ми се вярва. Хайде, който е напред с материала, да обобщи.

# 66
  • Мнения: 175
Ами зора ми е в това, че не ми стигат парите. Simple Smile
А пуша от най-евтините Кинг-кафяв на циг.фабрика Пловдив. Никак не са лоши. Ама и тях ще ги правят 4,10 лв. Това са 40-45 до 50 лв. /знаеш, човек понякога пуши повече/ на месец. Свиди ми. И всички така ми викат - аз ако пуша по толкоз малко, въобще не е проблем, но не е така, за мене 50 лв. за цигари си е голяма сума.

А може ли някой да обобщи на каква стойност ще възлиза 1 кутия цигари /20 бр./ от 100 гр. тютюн. Доколкото прочетох предишните мнения някъде 0,60 - 1,00 лв. Малко ми се вижда и сякаш не ми се вярва. Хайде, който е напред с материала, да обобщи.


Зависи какъв тютюн ще си вземеш.
Продават 100 цигари (празни естествено) с филтър за 2 лева.
Машинката за тези готови цигари струва 6лв. (свиването е супер лесно!, не е от онези машинки на OSB обикновенните)
Вземаш един ароматен тютюн по-скъпичък и един по-евтин и ги комбинираш.
Като ги изчислявахме излиза около 2лв. кутията.

# 67
  • Мнения: 150
тютюн Golden Virginia,...(7лв) и ми стига за 150 цигари..
  Crazy Kак успяваш? Аз от тютюн за 7 лв (40g) изкарах много по-малко от 100 бройки?!?
А Джембе пробвах и аз (зелен) и много ми хареса.

Свивам си slims по принцип и на морето реших да проверя колко излизат, айде, не бяха точно 150,но над 100 със сигурност.
Някой беще писал по-нагоре как си вадим да свиваме в заведение..не знам, аз явно не съм от притеснителните,да, в заведение от висок ценови клас няма да свивам, но в пизария, обикновен ресторант- го правя.Имам си красива табакера, която ми побира такъмите и така.
А иначе да отговоря на  lavender, за съжаление нямам идея къде има машинки в София, моята я взех от Варна, тютюн, листчета и филтри от едно магазинче до паметника Левски, или от всяко друго, специализирано за алкохол и цигари.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 728
На пакета от 100г пишеше, че е за 150 цигари. Ако това е вярно...

0,060 тютюн
0,016 хартийка
0,015 филтър
--------------------
0,091
цигара

(Приемам, че стойността на машинката бързо се разпределя в себестойността още на първите цигари)

Или с други думи, с консумативите, които аз ползвам и евентуално с българския тютюн,

1,82
за една кутия нормални цигари.

А ултра-слим ще са може би по 0,06 за цигара.

(Ама никак не съм напред с материала, защото още не съм засякла колко цигари изкарвам с тези тънките филтри  Embarassed)

# 69
  • Мнения: 700
Ако е така, си е супер, макар и наистина с точност да не може да се каже и за тънките цигари. Къде са 1,82, къде са 4-5 лв.?
Минавам на този вариант.

# 70
  • София
  • Мнения: 339
Стриктно ви следя, защото след новините снощи  започнах да мисля алтернативи. Можем да скокнем и да се разцелуваме!
 Ами как не - толкова много хора мислят за нашето здраве. Чак ми иде да се разплача от умиление.
То Европарламент, то депутати, то министри. Тези хора явно ни мислят за малоумни. НИЕ ЗНАЕМ, ЧЕ ЦИГАРИТЕ СА ВРЕДНИ!
И не мисля, че тооооооолкова много пречим на непушачите - аз не контактувам с много такива, а когато имам контакт се съобразявам с тях и очаквам същото отсреща.

Сори за отклонението, но ме вбесяват вече.


# 71
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Навремето, като си карах специализацията в Германия много ми се свидеха 5 марки за кутия цигари. И започнах да правя като местните студенти. Купувах празни цигари с филтър и едни готови, свити качак, които обаче не можеха да се пушат без да се сглобят заедно с празната цигара, т.е. машинка не ми е трябвала. Излизаха 100 цигари за 5 марки, т.е. по левче кутията. И си ги пушех. Обаче като донесоха едни колеги Давидоф от границата, се очудих как съм ги пушела тези, свитите... В България не съм виждала такива готови, свити цигари, но не съм и търсила.

# 72
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И аз съм на Давидоф и ако ще продължавам да пуша хич не ми се минава на друго, а от това, което чета разбирам, че те пък ще подгонят десетарката ooooh!. Направо ставаме една Швейцария на Балканите, даже като се замисля май ще ги бием по цени (в момента там кутията е към 6.50 CHF, което е по-малко от 10 лв. с около 1.50), а също така няма да забраняват скоро пушенето на обществени места.
Не се виждам с машинка и тютюн, аз и сега нямам време да се усмихна.
Иначе страшно ми харесва ароматът на една марка - Клан, но той като че ли е само за лули.

# 73
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иначе страшно ми харесва ароматът на една марка - Клан, но той като че ли е само за лули.

Има Клан и за цигари, но стават много силни. Аз пуша по-леки, а по принцип тютюнът за свиване е доста остър, "серт", така да се каже Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм от тези, които обичат да пушат и никога не са си и помисляли да спрат завинаги. И ужасно ме е яд, че ми ограничават свободата под предлог, че се грижат за мен...а всъщност новината от предишният ден е, че вдигат пенсионната възраст. И подобни изказвания и подмятания на съфорумци ми е леко смехотворно, пък и ми действат добре на ината. Баааси...колко добра майка съм щом пуша?!?. И вегетарианците ме плюят, че давам да детето си отровното месо, и не съм кърмила до училище...ужас, за нищо не ставам. Кой изобщо ми е разрешил да имам деца ?!?

Тези машинки за пълнене на готови (празни) цигари от къде се купуват ( в Сф)? Не за свиване, а за пълнене? И колко струват?
Има ли лек тютюн или зависи от филтъра?
Пуша Карелия слимс (0.1/1) и надали ще мога да пропуша силен тютюн. Rolling Eyes
Поздравления за темата, сама никога нямаше да се сетя за свиването  Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт