Могат ли бебетата ви да спят седнали?

  • 1 037
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Майчета, случвало ли ви се е да потеглите на дълъг път? Успява ли бебето ви да заспи, седнало в столчето за кола или го изваждате и слагате легнало на задната седалка? Това последното не е ли опасно? Предстои ми пътуване и се чудя как ще е при нас. Досега беше малък и си пътуваше легнал в порт-бебето, но вече не се събира.
Разкажете за вашия опит.

П.П. Пускам нарочно темата тук, а не в С деца на път, екскурзия, почивка, защото в Майки бъдещи и настоящи влизат повече майчета.
Моля модераторите да не я местят.

# 1
  • Мнения: 4 915
На път, дълъг или къс, дори да е за 200 метра, детето ми винаги е в столчето за кола. Недопустимо е за мен децата да се возят необезопасени.

Ако й се спи - заспива без проблем, ако не - гледа си пейзажа.  Simple Smile

А иначе ми е заспивала седнала в количката - облегната само на глава на предпазната облегалка отпред - като пияниците.  Mr. Green

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят син, когато му се спи, заспива във всякакво положение  Hug
Докато беше съвсем малък заспиваше и докато татко му го носеше в кенгуруто  Laughing
Така,че на въпроса: да, спят децата седнали и явно им е добре.
Като гледам вие сте на 5 месеца и предполагам,че се возите в кошница за кола, а не в столче, като все пак положението е полу - легнало, така че според мен си е напълно достатъчно да му е комфортно на детето.
Ние на 3 месеца и 1/2 пътувахме за Варна и Влади се вози и спа именно в такава кошничка  Peace
А, дали да го слагаш легнал отзад  Naughty?!Според мен е направо изключено да го сложиш направо върху седалката, дори и някой да го придържа отзад по време на пътя.Евентуално,ако количката ти има зимен кош, който да сложиш на седалката, Бебо в коша и някой да се вози отзад.Но на Владито този вариант не му се харесваше, защото не искаше да лежи а да дзяпа по пътя  Laughing
Лек път!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Няма проблем да спите в столчето за кола...само ако знаеш колко интересни места за заспиване ще открие твоето диваче!

Тано например,напоследък е много зле със заспиването и заспива като обикаляме из стаите качен на колелото или се возим с колата пак докато заспи и после се прибираме....

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо да не я местим?
Темата е точно за там.
Освен това там има доста теми, в които е описано как пътуват бебетата, какво да вземем за тях  в колата, какво е важно да се знае за столчето....все полезни неща, които ако прочетеш може да си спестиш доста грижи по пътя.

...местя темата.
нищо лично  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 543
Steisi, напразни са ти притесненията!

Моят син е на път от много малка възраст (2 коригирани месеца, защото е роден в 32 г.с.) и винаги е бил в столче за кола. Отначалото в едно от тези до 10кг., което не ми се стори много удобно за толкова малко бебе и подлагах една малка възглавничка, така че да е по-скоро легнал. Накланяхме столчето максимално и пътувахме без каквито и да е проблеми. Като попорасна му взехме от столчетата до 18 кг., което си ползва и сега. Винаги на път спи и според мен се чувства чудесно!
Лек път и на вас!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
В никакъв случай не го вади от столчето за кола, то нали се ползва за сигурност и бебето по всяко време от пътуването трябва да е вътре. Пътували сме и на дълъг път, до морето, и непрекъснато пътуваме на по-къси и нашата бебка все там си спи по време на пътуването. Тя като се вози в кола, дори спи повече, а като беше по-малка кошницата за кола ползвахме и за шезлонг. Тя редовно през деня си заспиваше докато се люшкаше и си спеше в нея. Питах педиатъра да не и стане нешо от позата, той каза, че нищо й няма. За дълъг път педиатъра ни посъветва да спираме за почивка когато не спи и да я вадим за малко от столчето, за да се поразмърда. В крайна сметка ние сме с кошница, а тя е полулегнала. По същия начин, полулегнала, си поспива и в количката по време на разходка.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Споко, ще си заспи в столчето без проблеми Wink

# 8
  • Мнения: 8 769
Спят, и още как. Кейти малко поревава, мрънка, но това е нещо нормално за нея, когато й се спи. Затова, спокойно. Grinning

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ако се случида заспи в колата, то винаги е била завързана в столчето. Дори не ми е минавало през ума да я вадя. А по мои наблюдения- столчето й е достатъчно удобно за спане и път на големи разстояния

Общи условия

Активация на акаунт