питане за бактериите

  • 2 723
  • 8
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 250
ще ми се да ви попитам  нещо: правихме спермограма на мъжа в русе,всичко мина ок,но като взехме резултатите и отидохме при моя гинеколог да ги разгледа се оказа че има бактерии и в другиден сме пак да ни вземат и на двамата секрет каза че било микробиология.искам да знам след това вече ще е ясно ли какви бактерии има мъжо и с какъв анибиотик ще ги излекува?бактериите пречат ли на забременяването и въобще как се появяват бактериите в неговата сперма?
благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 50
Като си направите микробиологично изследване ще ви кажат какви са бактериите и с какви антибиотици се лекуват. А иначе не знаех , че в спермограмата могат да се откриват бактерии Shocked
По принцип казват, че бактериите пречат на бебеправенето.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
А иначе не знаех , че в спермограмата могат да се откриват бактерии Shocked

Аз пък незнам как иначе се откриват бактериите Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Незнам как се появяват в спермата бактериите но най-добре ще ви кажат докторите и също така с какви антибиотици ще ги лекувате  muckata. Успех

# 3
  • Мнения: 182
Изследването, което трябва да направи мъжа се нарича еякулат. Това е стрерилна сперма, на която се прави микробиологично изследване - посявка и антибиограма. Аналогичното при жената е изследване на влагалищен секрет. Разликата е, че при жените трябва някой /гинеколог имам предвид Embarassed/ да ни вземе проба, а пък мъжът трябва да се справи сам Mr. GreenПо принцип ако бактериите са стигнали до простатата лечението с антибиотици е доста продължително, докато при жените е локално и по-бързо WinkРазбира се зависи от натрапниците Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 50
A kak се разбира дали бактериите са стигнали до простатата? Мъжът ми има бактерии в еакулата, но до къде са стигнали не са ни казали.

# 5
  • Мнения: 3 011
pepinka, а той усещал ли е нещо, имам предвид като симптоми?

# 6
  • Русе
  • Мнения: 250
много ви благодаря за вниманието,което сте обърнали на моята тема.днес и аз и мъжит ми бяхме на лекар ,на мен ми взеха цервикален секрет,а на мъжа сперма за микробиологичното.резултатите след 4 дни ще кажат истината.
мерси още веднъж   Grinning
ще споделя непременно как са се развили нещата.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
A kak се разбира дали бактериите са стигнали до простатата? Мъжът ми има бактерии в еакулата, но до къде са стигнали не са ни казали.

ами взема се и секрет от простатата (това го прави уролог) и също се изследва за наличие на бактерии.

# 8
  • Мнения: 50
Тъкмо се поуспокоих малко а сега трябва да "водя" мъжо и на уролог. Той изпитва ужас от изследвания. Симптоми няма и освен това  спермограмата му е добра. Аз бях споделила в предишна тема, че съм учудена как така има бактерии а спермограмата е наред. Вече взех да се съмнявам в лабораториите.

Общи условия

Активация на акаунт