Движение на българските майки - ПАЗАРДЖИК

  • 16 890
  • 449
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 577
Кои сме ние?

Представителките на ДБМ за Пазарджик са както майки с малки деца и/ или вече с тийнейджъри, така и неомъжени момичета, които носят майчинското чувство в сърцето си.
Както често се случва, напоследък и ние – майките от Пазарджик – се опознахме  най-напред в интернет пространството  и след това станахме последователи на идеите на движението и съпричастни към целта „да съберем силите и енергията си, за да помогнем на децата-сирачета, живеещи в домовете за възпитание и отглеждане на деца, лишени от родителски грижи. „
   В началото майките, ангажирани с идеята, дори и да бяха малко на брой, успешно се справяха с недоверието и скептицизма на пазарджишката общност към думата ”благотворителност”.

Как може да се свържете с нас?

Представители на ДБМ за гр. Пазарджик:
 Яна Плачкова  - 0893 57 14 97
 Мария Фишер - отговаря за ДМСГД - с. Лесичово - 089624210
 Лилия Кондева/ 0887 499722  
Съпричастни към идеята и помагащи с цялото си сърце: Антоанета, Емилия, Мария
Ваня ,Гери, Теодора , Жана, Малинка, Нели, Боряна, Соня, Нина, Надя…    

С кои домове работим?
 
              



              [
             Комплекс за социални услуги – гр. Пазарджик
ТЕКУЩИ НУЖДИ: дрехи за бебета, консумативи за бебета, памперси/ всякакви размери/
в момента: Майка с три деца има нужда от дрешки ккато за децата, така и за нея


 ДОВДРЛГ "Ана Гиздова"  (oт 7 дo 18г.), гр.Брацигово  
                    

                 СПЕШНИ НУЖДИ:

                 ТЕКУЩИ НУЖДИ:  Ученически пособия / тетрадки, химикали, моливи, боички, книжки/ ,Бельо, СПАЛНО БЕЛЬО

 ДОВДРЛГ  "В. Петлешков" - гр. Брацигово

                         СПЕШНИ НУЖДИ: училищни пособия/ книги, моливи, химикали, тетрадки, блокчета, ножички, лепила и т.н./
                
                         ТЕКУЩИ НУЖДИ: спално бельо, чорапи, мъжки слипове, боксерки, потници, тениски


ДОВДРЛГ "Здравец" ( от 3 до 6г.) ,  с. Лесичово

                        
                       ТЕКУЩИ НУЖДИ: блеьо, чорапки, плодове, зеленчуци, книжки за оцветяване, моливи, пастели, пластилин, храна
                                                                                                                                                      
      
 ДМСГД ( от 0 до 3г.) , гр.Пазарджик

                        СПЕШНИ НУЖДИ:адаптирано мляко - Фризолак, пюрета, основни хранителни продукти - ориз, брашно, бобо, леща, плодове. Приемат вскакви хранителни продукти. Памперси - спешно!
                      
                        ТЕКУЩИ НУЖДИ:   сапуни, шампоани,  пудра,
                                                    мокри кърпички, шишенца,
                                                    биберони, проходилки, пантофи






Всеки, който иска да помогне с материална или финансова помощ на домовете може да се свърже с нас.
Всеки, който иска да стане част от нашите инициативи е добре дошъл - винаги имаме нужда от още едно добро същество.



Стари теми:
Пазарджишки благотворителности!
blago.pazardjik.com
]ДБМ ПАЗАРДЖИК-В АТАКА! III тема
ДБМ ПАЗАРДЖИК- МАМЧЕТА В АТАКА! IV тема
[ ПАЗАРДЖИК- V-юбилейна
ПАЗАРДЖИШКИ майчета добрички - за БАЗАР се стягат всички!(1)
ПАЗАРДЖИШКИ майчета добрички - за БАЗАР се стягат всички!(2)
ПАЗАРДЖИШКИ майчета добрички - за БАЗАР се стягат всички!(3)
ПАЗАРДЖИШКИ майчета добрички - за БАЗАР се стягат всички!(4)
ПАЗАРДЖИШКИ майки с добри сърца ще зарадват пак самотните деца!(5)
Великден цветен приближава - пазарджишки майки за базар се стягат(6) [/size




тема 7
[url]http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311236.255[/url]

тема 8
[url]http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376133.msg10342457#msg10342457[/url]

Подготовка за Великденски благотворителен базар 2009
[url]http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375832.0[/url]


Албуми: албум на ДБМ-гр. Пазарджик
[url]http://multiply.com/[/url]
User ID: pazardzhik



.

Последна редакция: нд, 27 юни 2010, 20:06 от Даскалица Кукундрелова

# 1
  • Мнения: 2 577
Здравейте, момичета, крайно време беше за нова тема, че старата е от базара.


Днес майките от Пловдив ходиха в нашия бебешки дом. В момента там имат спешна нужда от всякакви хранителни продукти.
Има и едно детенце, което е с диагноза хидроцефалия и спешно се нуждае от операция за поставяне на клапа на стойност 3000лв.Операцията е насрочена за 06.11.2009 година.
Ако някой, който чете темата има възможност да помогне с някакви средства да ми пише Praynig
Днес минах много набързо, но утре ще отида и ще видя детето , ще пиша и повече подрочности.
В спешни нужди съм писала за храна и памперси.
На 04.11.2009 година децата ще имат рожден ден в Пловдив. Благодарности на пловдивски майки за всичко Hug Hug Hug
Донесоха ми и дрехи за децата / 6 чанти/, играчки и два чифта зимни обувки / за майката и момичето/. Занесла съм ги в Комплекса - майката е още в болницата.
Ако има още нещо ще пиша.

Последна редакция: чт, 01 окт 2009, 18:35 от Мухата Цецка

# 2
  • Мнения: 1 938
    Чудесно!  bouquet
    Марципан подарява бебешка количка и дрешки за бебето. Ще потърси и дрехи за майката. Ще ги достави на място в Комплекса.
    Марципан,  Heart Eyes Hug!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Яна, може би ще е добре да се пусне отделна тема за детето. Дано да успеем да помогнем. Praynig

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Честита ви нова тема, вече се бях замислила, дали още от сега не сте започнали да творите за следващия Великденски и аз да закъснея с творчеството  Mr. Green

Днес наистина беше много приятно преживяване. Посрещнаха ни изключително мило,
а аз имах щастието да нагушкам стари познайници  Joy Брей колко бързо растат децата, като гъбки  Hug Ще ги чакаме на 4.11  Peace

# 5
  • Мнения: 2 577
Яна, може би ще е добре да се пусне отделна тема за детето. Дано да успеем да помогнем. Praynig
Да,Миленче, дано успеем, ще отида до дома утре и да видя детето и ще пусна и отделна тема с повече инфо. Hug Роси ми се обади, че и те ще помогнат с каквото могат.

Антоме, Hug Heart Eyes

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Имам едно много съществено питане newsm78
Клапата за хидроцефалия ли е или за сърце?Разликата е огромна,аз знам,4е трябва сърде4на клапа.МОля ви ,изяснете каква то4но,кой оперира,къде и тн.

КЛапите за хидрицефалия се даряваха от една фондация и 4рез тях са оперирани доста деца,имам координати на хората.
МОлбата ми е преди да сме наясно каква е клапата да не търсим пари Praynig

Честита ви нова тема  bouquet

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Най-добре Яна утре като отиде да разбере подробности и да пише. Ще изчакаме.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Най-добре Яна утре като отиде да разбере подробности и да пише. Ще изчакаме.

 Peace

# 9
  • Мнения: 2 577
Най-добре Яна утре като отиде да разбере подробности и да пише. Ще изчакаме.

 Peace
Да, това ще направя, но останах с впечатление, че точно за хидроцефалия става въпрос Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Най-добре Яна утре като отиде да разбере подробности и да пише. Ще изчакаме.

 Peace
Да, това ще направя, но останах с впечатление, че точно за хидроцефалия става въпрос Hug
И аз останах с такова впечатление. Но Доли понеже попита, как да обясни на нейни познати като иска пари и и обясниха че става въпрос за клапа на сърцето. Може би от там се получи объркването. Нищо, то ще се разбере.

# 11
  • Мнения: 2 577
Днес ходих, после звънях в дома, но директорката я нямаше и не можах да взема кой знае каква информация, искам да разговарям с нея. Ще остане за понеделник  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 403
Здравейте момичета.Прочетох за това детенце което има нужда от клапа .Бих искала да кача информацията за него в сайта си и да го пусна и във Фейсбук.Надявам се да се съберат парите по бързо

# 13
  • Мнения: 2 577
Здравейте момичета.Прочетох за това детенце което има нужда от клапа .Бих искала да кача информацията за него в сайта си и да го пусна и във Фейсбук.Надявам се да се съберат парите по бързо
Ще има подробна информация, нека да говоря с директорката. Hug

# 14
  • Мнения: 2 336
момичета хвърлете по едно окото тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=432586.0 , ако не се прави базар при нас , тези които могат поне да помогнат!

Общи условия

Активация на акаунт