За курсовете за бъдещи майки

  • 2 823
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте на всички мами- настоящи и бъдещи!
Искам да разбера мнението ви за курсовете за бъдещи майки.
Аз бях решила да се запиша,  когато забременея и сега съм страшно доволна че го направих. Там хората бяха така мили, готови да откликнат на всяка молба, да отговорят на всеки въпрос, да задоволят всяко желание. Благодарение на лекциите, изнесени от различни специалисти си отговорих на много въпроси, свързани с бременността и раждането: за храненето на бременните, първите грижи за бебето,кърменето, всичко необходимо за посрещането на бебето, масажа и гимнастиката на бебето, гледахме филми с различни начини за релаксация по време на бременност, запознахме се и с различни положения на тялото при раждане( практикувани засега в чужбина). Посетихме всички родилни домове в Пловдив и благодарение на това си избрах къде да родя, обстановката ми бе позната и знаех какво да нося в болницата. Два пъти седмично имахме физически упражнения и така запазих добър тонус да самото раждане. Няколко пъти дори разиграхме цялото раждане, с различни техники на дишане, пози, които облекчават болките и признавам, че приложих някои от тях при раждането и наистина имаха ефект.
Не липсваха и тържествата. Правихме празник на бебето с ревю на дрехи за бременни, томболи с големи награди, песни, танци...и много подаръци за нас.
Препоръчвам го на всеки, който имавъзможност и време, защото смея да кажа, че бях една спокойна, подготвена и информирана родилка, дори се учудих на спокойствието си в такъв напрегнат момент.
Нека мамите от чужбина също споделят мнения- знам,че там тези курсове са по-застъпени.
Нека всичко това не ви звучи като реклама. Просто искам да благодаря на тези хора, че ги има!

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Здравей,
Аз не посещавах такъв курс, въпреки че беше включен в цената която платих към консултацията на Шейново. Съмнявам се  обаче , че те го организират по начина по който ти описваш., но така или иначе щеше да ми бъде от голяма полза.Честно казано много съжалявам, че не можах да ходя , но тогава така се стекоха обстоятелствата. Щях да бъда подготвена за много неща, които след това ми дойдоха като гръм от ясно небе. Горещо препоръчвам на всички, които имат възможност да ходят на такива курсове да го направят.

# 2
И аз посещавах такъв курс и останах доволна. Наистина получавш много информация и писмена, и демонстрационна. С втората си бременност ходих само на упреснителен такъв.
Тук след като родиш, като наближи време за захранване ни викат и на курсове за захранване. Там също се научават ценни неща, показват ти всичко.
Дано в Б-я го правят без пари, както и тук за да има по-голяма посещаемост от бъдещите родилки и мами.

# 3
  • Мнения: 3 042
Много исках да посещавам такъв курс, но нямаше просто по това време, сега във Варна изкачат такива оферти, я в Окръжна, я в АГто, има и в Майчин дом(предполагам е платен), обаче полза от курсовете определено ИМА Sign Exclamation

# 4
  • Мнения: 596
Аз ще ходя на уч-ще за бъдещи майки заедно със съпруга ми през септември, Grinning  някъде на бул. Стамболийски се намира уч-щето при акушерка от МД. Надявам се да ни бъде от полза.

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ходих на курса, огранизиран от шейново и останах много доволна. Научих доста неща, които сега са ми от полза.
Поздрави Wink

# 6
Цитат на: Павлина
Много исках да посещавам такъв курс, но нямаше просто по това време, сега във Варна изкачат такива оферти, я в Окръжна, я в АГто, има и в Майчин дом(предполагам е платен), обаче полза от курсовете определено ИМА Sign Exclamation

Пуфи, значи за следващото няма за какво да се кахъриш Wink

# 7
  • Мнения: 18 542
Аз гласувах с не, защото "курсът" в Св.София не мога да го нарека курс за бременни  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 567
Аз смятам да ходя от октомври на такъв курс. Доколкото знам показват техники на дишане, които са полезни при раждането, а също така и първи насоки за бебенцета после-повиване, кърмене, къпане и тн.
Дано ми е от полза. После ще ви пиша  Wink

6o6i
20та седмица  :B-fly:

# 9
  • Мнения: 3 200
Цитат на: cheta
Аз гласувах с не, защото "курсът" в Св.София не мога да го нарека курс за бременни  Simple Smile


Защо? Ходила ли си?
Аз ходя на Училището за бременни, организирано от сп. "9 месеца", но те там непрекъснато ни препоръчват да се запишем на курсовете, и се чудех дали да не се запиша!?

# 10
  • Мнения: 8 769
И аз не съм посещавала такива курсове....а се оказаха доста полезни...е, за следващия път ще дерзая! Grinning

# 11
  • Мнения: 3 042
мдаа, по мое бременно време - само за София четях за такива курсове( в 9 месеца списанието) и си мисля, в другите градове бъдещите родители нямат ли нужда Rolling Eyes , е вече прецениха явно че имаме нужда Laughing
Хонда, за номер две, (дай боже да е момиче) непременно ще ходя Wink

# 12
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Павлина
мдаа, по мое бременно време - само за София четях за такива курсове( в 9 месеца списанието) и си мисля, в другите градове бъдещите родители нямат ли нужда Rolling Eyes , е вече прецениха явно че имаме нужда Laughing
Хонда, за номер две, (дай боже да е момиче) непременно ще ходя Wink


Имаше, имаше, обаче аз нямах време да ходя Cry Имаше и в Майчин дом и до новото Пикадили.

# 13
  • Мнения: 3 042
ми, като не казаха в поликлиниката Confused отде да знам

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Цитат на: Silviya
Аз ще ходя на уч-ще за бъдещи майки заедно със съпруга ми през септември, Grinning  някъде на бул. Стамболийски се намира уч-щето при акушерка от МД. Надявам се да ни бъде от полза.


Ще ти бъде повече от полезно!
Това е училище "Ма-ма"-аз го посещавах. Бях им първата курсистка миналото лято.  Grinning Останах очарована от всичко, което ми предложиха. Бях напълно спокойна по време на раждането. И друг път съм го писала-към болницата тръгнах едва ли не да се срещна с щъркела, дето ми носи бебето-нямах никакъв страх, чувствах се напълно подготвена за това, което ще ми се случи. След като се прибрахме с бебо в къщи нямах никаква нужда от съветите на баби, лели и приятелки-бях напълно уверена, че знам как да се грижа за бебето, защото в "Ма-ма" ми бяха казали и показали най-важните неща.
Аз имах 7 занятия, но програмата им включва 12 (доколкото си спомням). Някои от занятията пропуснах, защото вече не ми бяха необходими-аз бях в 9-тия месец.
Страшно съм доволна от училището! Няма да съжаляваш за избора си.
Горещо препоръчам на всички бъдещи майчета, които имат възможност да отделят време-посещавайте такива училища. Безкрайно полезни са!

Общи условия

Активация на акаунт