гранитогрес-да но какъв??

  • 1 142
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
имам въпрос.как да си избера гранитогрес?какво имам предвид-турски 1 качество или италиянски 2,3 качество?ако сте чували нещо пишете ми! newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 377
Значи, зависи за къде го купуваш. Ако е тераса може и да е второ качество.
Аз по принцип съм фен на испанския. Най-добре ако имаш възможност наложи няколко плочки една върху друга, за да провериш дали са еднакви. После ги обърни с гръб една към друга, за да провериш дали са издути, или посукани. После подреди няколко една до друга, за да видиш дали се разминават и дали няма да ти отворят различни фуги. Като цяло реденето на кривочи е проблем на майстора, но ако не се получи, ще е и твой проблем.
Иначе у нас имаме испански, италиянски, китайски и полски гресове, но не сме ги ползвали прекалено дълго, както всъщност и повечето хора, защото пазарът е от десетина години.
Но каквото и да избереш да знаеш, че в БГ всичко е на късмет. Веднъж взехме едни испански имитиращи камък за облицовка на стена, пишеше 1-во качество на кашончетата, за 45лв ми се видя малко чудно... И като се прибрахме установихме, че са страшно криви. Върнахме ги.
По принцип е по-добре да се избере първото качество, но както казах в БГ тая работа не е сигурна. Съжалявам, че не можах да ти дам по-конкретен отговор, дано някой успее. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 999
На вилата сложихме китайски. Страшно съм доволна - за минимална цена сдобихме скъпа визия и добро качество.
Не знам защо си мисля, но дори набеденият за "италиански" или "испански" гранитогрес е чиста проба китайски. Затова по-добре китайски за малко пари, отколкото какъвто и да било друг /имам предвид с етикет, различен от китайски/ на свръхестествени цени.

# 3
  • Мнения: 377
Той и китайският не е много евтин. Имам един 30/60см, калиброван, 37лв. Мъжът ми реди част от него, оплаква се, но като цяло смятам, че за плочка с тази големина си е добре. Горе-долу цените на 1-во качество китайски са като на 2-ро испански. Само че не знам след 5-10г. как ще изглежда гланцът на  китайския/турския гранитогрес в сравнение с италиянския/испанския.
Друг вариянт е да избереш модел, на който сърцевината и покритието отгоре са еднакви (какъвто отвън, такъв и отвътре), така при повреждане няма да личи много.

Общи условия

Активация на акаунт