Ненужни стари мебели-въпрос

  • 11 511
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,
въпросът ми е къде се изхвърлят ненужните стари мебели?Ще започваме ремонт на апартамент и трябва първо да поизхвърлим старите натурии,знае ли някой къде се стоварват,има ли такова специално място?Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 999
Първо пробвай да ги продадеш. Ако има нещо читаво, със сигурност ще успееш, като публикуваш обяви в сайтовете за безплатни обяви. /Може и тук да споделиш със снимков материал от какво смяташ да се отървеш/.
След това си поръчваш контейнер от общината - струва около 70-80 лв. Там товариш всичко и се разделяте по живо, по здраво.
Имаше и една много полезна новосъздадена служба, която извозва безплатно стари ел. уреди, стари чугунени радиатори, стари коли. Някъде назад в темите може да погледнеш. Мисля, че темата, в която беше публикуван телефонът на тази служба, беше: "Нещо полезно" /или подобно/. Попитай ги дали извозват и стари мебели.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 086
Благодаря ти,baibibi !
Не стават за продажба,развалини са Simple Smile,ще поразровя за тази тема,която казваш,дано я намеря.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 742
Сваляш при кофите за боклук и от чистотата имат камиони за такива отпадъци и ти ги вземат безплатно. Grinning

# 4
  • Мнения: 187
Здрасти, ние пък нямаме мебели , а сме на квартира и не искаме да харчим много Embarassed
АКо може от нещо да те отървем?Wink

# 5
  • Мнения: 187
Да доуточня-въпиюща нужда от маса, столове и някакви шкафчета за кухня Embarassed
Уф, срама нямам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 377
Ако не стават за продажба може да ги подариш. Който ги взима си поема транспорта.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 101
Сваляш при кофите за боклук и от чистотата имат камиони за такива отпадъци и ти ги вземат безплатно. Grinning
За такива отпадъци се поръчват специални контейнери- нямаш право да ги изхвърлиш до кофите. Изключение са дните за пролетно почистване, които се обявяват предварително от общината- тогава можеш да ги изхвърлиш до кофите за смет.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 384
Обади се в общината - там имат график за извозване на строителни или обемни отпадъци по райони и квартали.

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 772
Подари ги на някого. Преди 2 месеца трябваше да реша какво да правя с мебели от свекъра ми и свекърва ми. Нямах време да ги продавам, но намерих хора и им подарих всичко. Дано ги ползват с здраве и да им вършат работа.

# 10
  • Мнения: 1 788
Да, наистина, можеш да ги подариш или в краен случай да ги дадеш за символична сума...
За теб, дори и да изглеждат развалини, все ще се намерят хора, които ще ги пооправят и ще ги ползват - я за квартира, я за вила...

Но за оставяне пред кофите за боклук - не е добре...
Бояна е абсолютно права.
Пред нашите контейнери вече са се събрали мебели, дъски и талашити за две къщи... и никой не ги пипа...
Няма да казвам колко грозно изглежда...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
Сваляш при кофите за боклук и от чистотата имат камиони за такива отпадъци и ти ги вземат безплатно. Grinning

2 пъти годишно Wink

# 12
  • Мнения: 96
А някой може ли да каже кога е това извозване безплатно?

# 13
  • Мнения: 5 160
Пуснаха камиони и пунктове за стари електроуреди - събиране на излязло от употреба електрическо и електронно оборудване,

за мебели ... не знам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 742
Сваляш при кофите за боклук и от чистотата имат камиони за такива отпадъци и ти ги вземат безплатно. Grinning

2 пъти годишно Wink

В младост 1 зад бл 30 всяка седмица минава камион и вдига мебели , прозорци и дори и строителни отпадъци.

Общи условия

Активация на акаунт