Развод със заплахи, проблеми и тормоз

  • 11 593
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте!

Предстои ми развод с мъж-алкохолик, който освен на всичко останало, ме подлага напоследък на ежедневен психически тормоз и всевъзможни заплахи.
Решенито за развода назряваше в мен много отдавна, но юни месец подадох молба за развод. Първоначално имахме споразумение всичко да мине по взаимно съгласие, без циркове и излишни драми, подписахме даже документ пред адвокатката, че той е съгласен на определен размер издръжка за детето, че няма претенции към обзавеждането в дома ми, уговорихме се за колата, за всичко. Обаче след това този човек тотално превъртя. Започна да ми звъни ежедневно по телефона, да ме обижда, да ме заплашва, че ще самоубие, ако се разведа с него, че ще ми сложи бомба под колата, че ще ме бутне от 4-ия етаж, и куп други ненормални неща. Причакваше ме пред входа на блока, в който живея с детето, крещеше, блъскаше ме, идваше пред работата ми, където тотално ме излагаше с поведението си.
Опитах се да поговоря с него, но безуспешно. Тогава подадох жалба в Полицията. Оттам го викнаха за предупреждение и за около месец нещата се поуталожиха. След това всично започна отначало, но доста по-агресивно. Започна да ме манипулира чрез детето-че ще го вземе от детската градина и ще го скрие някъде, звънеше на служебния ми телефон и ме обиждаше с вулгарни думи, веднъж пред входа на блока ми дръпна чантата и ми счупи мобилния телефон и картата, за да не мога да звънна на Полицията. Подадох жалба в Прокуратурата, тъй като от Районното ми казаха, че те могат единствено да го викнат отново и да го предупредят, и така-до безкрайност.
Все още чакам решение оттам.
Преди няколко дни Той ми звънна да ме помоли да му дам един документ от вкъщи, който наистина му беше необходим. Аз отворих вратата и му го подадох. Тогава стана и поредната драма. Той ме избута, влезе вкъщи и започна да граби всичко наред-откачи картините от стената, телевизора, други вещи. Хвана ме за врата и каза, че "ще ме смачка като гнида" и няма да смея да изляза на улицата, защото ще ме е страх от сянката ми. Аз взех телефона да звънна на Полицията, той го счупи, аз взех другия и се обадих. Тогава този луд човек започна да си блъска главата в стената, за да кажел на полицаите, че аз съм го ударила с шише по главата. Кошмар. Полицаите дойдоха, като преди това Той се опита да си тръгне, но аз го държах за блузата, като буквално се влачех след него. Полицаите дойдоха на 10-тата минута, и преди да влязат тоя започна да крещи, че съм искала да го намушкам с нож и, че съм психически неуравновесена. Срам, ужас и безумие.
Полицаите му казаха да си тръгва и оттогава не съм го виждала. Обаче звъни непрекъснато със скрит номер и ако вдигна, ме псува, обижда и заплашва.
Имам нужда от съвет. Делото за развода, е насрочено за 15 октомври. Трябваше да бъде по взаимно съгласие, но няма да бъде. Той няма да дойде. Каза, че ще ме влачи години и няма да ми даде развод. Заплашва ме, че ще вземе детето, че имал снимки и свидетели как аз съм имала любовник и съм била пропаднала като майка, и куп други ненормални като него неща.
Ние сме разделени от началото на юни. Оттогава не ми е дал нито една стотинка за детето, нито му е купил един шоколад. Аз срещнах друг мъж-нормален и слава Богу-не алкохолик, който се грижи за мен и за детето. Незнам как ще се развият нашите отношения в перспектива, но засега се разбираме и се грижим един за друг.
Имам нужда от вашия съвет: Как да накарам бащата на детето ми да се разведе с мен възможно по-скоро? Как да защитя интересите на детето и своите собствени? Има ли някакъв шанс чрез лъжесвидетели да вземе правата над детето?
Търся някой печен адвокат, който може да ме оттърве от този Ад. Търся някой, с който да говоря за всичко това, освен собствената ми майка......

# 1
  • Мнения: 910
 #ShockedЛуд. И аз по едно време имах същия проблем, с изключение на заплахите за самоубийство. Иначе много цветно ми обясняваше точно как ще ме пречука. След два дни ме канеше на кафе, защото искал да имаме нормални отношения. По цели нощи му слушах излиянията и заплахите потелефона, защото ако му затворя ще дойде. Сега от известно време никакъв го няма- нито мен търси, нито децата. Но мен вече толкова много ме е страх от него,че и молба за развод не посмявам да подам.

# 2
  • Мнения: 4 458
Ох милата. Една голяма  Hug като за начало.

Не му се връзвай, той го прави от безсилие. явно това е начина по който повечето мъже действат пред невъзможността да променят ситуацията.

И аз имах какви ли не проблеми с моя.... по-"старите" знаят през какъв ад минах. След развода нещата ще се променят.

Мога да ти пожелая сили, много здрави нерви и добри приятели или семейство които да са до теб в тези моменти. И ние сме тук  bowuu   Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 327
Габи, съжалявам, че сте стигнали до там. Мислех че са се пооправили при вас нещата след като се разделихте със свекървата...
Ако ти можеш да докажеш, че той е алкохолик няма никакъв шанс да ти вземе детето, а може да се използва и като причина за развод предполагам.
Повечето обаче само заплашват. Куче, което лае, не хапе.

# 4
  • Мнения: 429
Хубаво да си викаш полиция и да си подаваш жалби, всеки път. Освен това можеш да се обърнеш към някоя организация , например Анимус. Всичките тези неща , когато започне делото можеш да приложиш , и да докажеш ,че те тормози и ти се страхуваш за себе си и за детето.
Не искам да коментирам изобщо изродщината, която описваш. Представям си през какъв ад минаваш сега, но след време нещата ще се оправят.
Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 6 441
Отвратително е всичко. Изживяла съм нещо подобно с развода на родителите ми. Заплахи, побой при всяко дело.
След като мина развода всичко поотмина.Майка ми отиде да живее в дрг град.
Нямаш ли възможност да напуснеш града?
И аз мисля като БезПравила, всеки път да подаваш жалби.
И много сили  Hug

# 6
  • Мнения: 2 660
Ами грешка си направила, че си позволила да се разбере за отношенията ти с новия мъж. Това, което трябва да направиш, за да го накараш да бъде по взаимно съгласие е - да му дадеш да разбере, че няма нов мъж в живота ти, че няма от какво да ревнува. Че отношенията ви се нуждаят от почивка, че държиш на развода, че това е което поражда напрежението между вас. Че с един развод отношенията ви не свършват, а напротив - нещата ще се успокоят и е възможно той отново да те спечели. Но че ако прави скандали, сцени, дърпа се и прави циркове пред съда - това със сигурност ще приключи каквато и да е сантиментална привързаност от теб към него. Кажи му да си даде труд, ако иска нещо от теб.

Това е - с хитрост единствено е възможно да се оправиш. А веднъж разведена, вече си живей с новия мъж и да не ти пука.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Габи, съжалявам, че сте стигнали до там. Мислех че са се пооправили при вас нещата след като се разделихте със свекървата...
Ако ти можеш да докажеш, че той е алкохолик няма никакъв шанс да ти вземе детето, а може да се използва и като причина за развод предполагам.
Повечето обаче само заплашват. Куче, което лае, не хапе.

и аз съжалявам
ако искаш ще поразпитам за онази адвокатка дето все ти пиша...ти все нищо не ми казваш - ако не искаш - просто ми драсни някой ред да не се мъча всеки път над клавиатурата

и още нещо - преди време имахте един случай когато романтично той ти се обасняваше...той е дори документиран и там той си признава, че има проблеми...сещаш ли се - дето получихте награди - фотоапарат и почивка
та можеш да използваш това като коз - там той си признава, че пие и т.н.
снимки и видео не са доказателство в съда, но все пак публичното обявяване на проблем - си е нещо и не можа да не повлияе на съда
освен това ако имаш останали познати от хората, които са работили с вас - не пречи да се обърнеш за подкрепа...може никой да не дойде да помогне, а може и да намериш някой достоен човек да свидетелства направо в съда /както казах снимки не се приемат за доказателстнво поне до колкото знам аз/

# 8
А смс-и и писма по електронна поща приемат ли се от съда като докзателство?  newsm78

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само електронна  поща се приема за доказателство
смс...не знам

# 10
  • София
  • Мнения: 4 884
catnadeen, предполагам ще ми трябва печен адвокат, тъй като очаквам много заплетени ситуации и драми в процес на развода. Като начало Той няма да дойде на делото, което е насрочено за 15 октомври, след това-незнам какво ме очаква.
И аз съжалявам, че сме стигнали точно дотук, но нещата отдавна са безвъзвратно изгубени.
Освен "Море от любов", имаме и един вестник със снимка на първа страница, на която Той е пиян зад волана, но адвокатката каза, че снимките и вестниците нямат особена стойност в Съда.
Пък и честно казано аз нямам за цел да го изкарам пияница и неудачник. Той просто си е такъв. Искам да се откача възможно най-бързо от тази ситуация и да получа нормална издръжка за детето, защото освен нея, няма да получа и една стотинка повече.
Освен това Той непрекъснато затъва в необмислени кредити, които не желая по никакъв начин да бъдат търсени от мен някой ден. Имам позната, която си създаде огромни главоболия заради задлъжнялостта на съпруга си, и се разведоха по взаимно съгласие, само за да бъде вдигнат запора върху нейната заплата заради глупавите действия на нейния съпруг.
И от това искам да се спася.
Въобще един пияница е бреме за всички около него и за самия себе си.
Колкото до другия мъж-нямам никакви угризения на съвестта за тази връзка, защото аз макар и все още омъжена, се чувствам отдавна свободна жена.
Никога няма да забравя думите, които ми каза моя позната: "Не го напускаш, защото се страхуваш да останеш сама? Та ти отдавна си сама......"
След тези думи сякаш станах по-силна и категорично реших да се разведа, за да спася бъдещето-моето и на детето.

Някой има ли представа, след като Той не се яви на насроченото по взаимно съгласие дело, какво се случва след това?

Колкото до свидетелите, имам зад себе си най-близките ми роднини и приятели, колеги, но очаквам Той да намери хора, които да кажат за мен изключително безумни неща....

# 11
  • Мнения: 4 458

Някой има ли представа, след като Той не се яви на насроченото по взаимно съгласие дело, какво се случва след това?


Той не е длъжен да се явява, достатъчно е да се появи адвоката му. При мен беше така с обяснението, че той нямал време за губене за да се занимава с такива глупости  Crossing Arms

Вярно, че ние нямахме брак, но то май е подобно - ако има законен представител в съда се счита за валидно освен ако не е изрично казано че трябва лично да присъства.

# 12
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636

Някой има ли представа, след като Той не се яви на насроченото по взаимно съгласие дело, какво се случва след това?

Колкото до свидетелите, имам зад себе си най-близките ми роднини и приятели, колеги, но очаквам Той да намери хора, които да кажат за мен изключително безумни неща....
Делото се прекратява. По презумция щом е -взаимно съгласие, трябва да се явят и двамата и да кажат, че това е техният избор.
И btw много ми е интересно защо като говориш за него,пишеш "Той" с главна буква?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 884

Някой има ли представа, след като Той не се яви на насроченото по взаимно съгласие дело, какво се случва след това?

Колкото до свидетелите, имам зад себе си най-близките ми роднини и приятели, колеги, но очаквам Той да намери хора, които да кажат за мен изключително безумни неща....
Делото се прекратява. По презумция щом е -взаимно съгласие, трябва да се явят и двамата и да кажат, че това е техният избор.
И btw много ми е интересно защо като говориш за него,пишеш "Той" с главна буква?

Пиша "Той" с главна буква по аналогия на "Пенчо" и "Иванчо".
Ще ви държа в течение какво се случва около мен. Но все пак се надявам да няма много неща за споделяне...

# 14
  • Мнения: 4 458
Но все пак се надявам да няма много неща за споделяне...

Аз пък се надявам да има много, но все хубави  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт