Спазвате ли правилата вкъщи?

  • 6 018
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Зачетох се в една тема и от там схванах,че във всяка къща има правила.

Какви са правилата във вашата и спазват ли ги всички членове на семейството?


У нас има правило: които се прибира рано сутрин/след купон/задължително купува закуска/баничка и боза/.

Има и други, но сега сте Вие... Laughing

# 1
  • Мнения: 1 844
Има някои неписани правила..като например-винаги закусваме/обядваме/вечеряме заедно на масата,а не всеки поотделно,когато си иска;който стане пръв преди да събуди другия прави кафе и храни кучето..и други такива.не бих казала,че са точно правила,просто така сме свикнали и го правим. Laughing

# 2
  • Мнения: 46 508
Нямаме, поне не се сещам  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 175
Незнам.. newsm78
правя му закуска, след "тежка" нощ.. Embarassed Sunglasses

# 4
  • Мнения: 721
правилата(подреждане, прибиране на обувките в шкафа след като се приберат в къщи, слагане на мръсните дрехи в коша за пране, да не се носи храна в другите стаи освен в трапезарията, подсушаване на банята след ползване или поне пускане на вентилатора и много други) у дома съм ги създала аз за да си ги спазвам, а всички останали да ги нарушават  Cry.единствено сина ми се съобразява с повечето.съпруга ми и дъщеря ми са непоправими в това отношение.иначе има много други не бих ги нарекла точно правила, които сме си разпределили и всеки ги върши без възражения.
например у нас съпруга ми е този който всяка сутрин приготвя кафето и тогава ме буди.
храним се заедно, но всеки  е длъжен да си отнесе съдовете и да почисти пред себе си
всяка сутрин съпруга ми изхвърля торбата с боклука/никой друг
ежедневните покупки са задължение на децата-редуват се
...................

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Имаме, разбира се! Едно от тях е забрана да се ходи с обувки вкъщи  newsm53 (чакам пак да се разрази спора за събуването и селския манталитет), да се храним заедно, всеки да си оправя леглото, не се пуши и др.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 095
(чакам пак да се разрази спора за събуването и селския манталитет)
Ти, пък, все спор чакаш. Hug

# 7
  • Мнения: 2 131
Уха, сега ще падне голям майтап!
Винаги след нощна смяна, мъжо купува закуската!
Сутрин той прави кафето!
Обзавеждам аз!
Мъж ми купува техниката!
Аз правя вечерята(ако сме у дома).
Аз решавам за екскурзии и почивки, като съгласувам с него!Но знам резултата...

# 8
  • Мнения: 2 353
  Аз отвреме-навреме правя някой хилав опит да въведа ред, обаче като ми направят сандвич в полунощ прощавам всичко.
  Имаме си правила, но те не засягат къщния ред.

# 9
  • Мнения: 4 292
Правилата ги създавам аз, така че си ги спазвам.

# 10
  • Мнения: 593
Единственото правило на което държа е, когато излизаме (или закъсняваме) да се обаждаме един на друг.
Стараем се да го спазваме.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз чистя, той готви.
Аз пера и простирам, той глади.
Аз зареждам миялната, той я разтоварва  Laughing
Аз пазарувам, той носи торбите.
Гледаме ТВ само когато детето спи.
Събуваме се вкъщи.
Пуши се само на терасата.

Спазваме ги, да  bowuu

# 12
  • Мнения: 85
Нямаме строго определени правила по простата причина че карат отсрещния да се чувства притиснат,под чехъл ако щеш.Опитвала съм се понякога да налагам такива,но половинката веднага отреагирва враждебно така че...laisse tombe  Confused

# 13
  • Мнения: 356
Аз чистя, той готви.
Аз пера и простирам, той глади.
Аз зареждам миялната, той я разтоварва  Laughing
Аз пазарувам, той носи торбите.
Гледаме ТВ само когато детето спи.
Събуваме се вкъщи.
Пуши се само на терасата.

Спазваме ги, да  bowuu

Мъж мечта - броао!
Ние нямаме някакви особени правила.Просто някои неща ги считам по-скоро за нормални,отколкото за нарочно въведени правила.
Имам в предвид храненето заедно, а не кой когато е гладен и събуването на обувките.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Имаме  си правила,които постепенно се създадоха през годините.Никой нищо не е налагал.
Сутрин аз правя кафетата и закуска и двамата заедно си хапваме.
Заедно пазаруваме и обикаляме магазините.
Той чисти,аз пера,готвя,гладя.
Той пуши само на терасата.Много мразя цигарите,а и заради детето.
Разходите за почивки и по-големи покупки винаги са съгласувани и заедно правим планове.
Събуването е задължително,но и покрай кучешките акита по улиците,не мога да си представя,че има дом,в който се ходи с обувки.
Сигурно има и други,но не се сещам сега.Правилата не ми тежат,а улесняват съвместния ни живот.

Общи условия

Активация на акаунт